Skocz do zawartości
Nerwica.com

Klient jako organizator psychoterapii?


Rekomendowane odpowiedzi

Od razu proszę o przeniesienie do działu "pytania dp psychologa" bo on powinień wiedzieć najwięcej na ten temat.

 

Napisze o co mi chodzi. Mam pewną formę fobii, której nazwy jednak nie znalazłem(ale to i tak nie ma znaczenia). To jest coś jak erytrofobia, tylko że u mnie problemem nie jest czerwienienie się, tylko wstyd. Wstyd/zawstydzenie widoczne na twarzy...ale charakter samego zaburzenia bardzo podobny. Ze względu na bogactwo mojego przypadku były podejrzenia o coś innego, ale to jest to. Choc oczywiście nie wykluczam, że na przestrzeni czasu może dość cos innego

Chodzi jednak o to, że od jakiegoś czasu mam bardzo mocno dość tego syfu ... i jednocześnie czuje silną potrzebę działania w grupie podobnych mi osób. Myslę, że bardzo potrzebuje jakiejś wspólnoty podobnych przeżyć, kontaktu z ludzmi którzy mnie zrozumieją i przed którymi nie bedę musiał odczuwać wstydu ze względu na swój objaw i lęki.

 

W związku z tym moje pytanie. Czy jest opcja, żebym to ja poniekąd zlecił prowadzenie takiej grupy terapeutycznej? Czy jeśli z czyms takim wyskoczę to terapeuta nie zrobi ze śmiechu? Dodam też że mam nadzieje na niskie obciążenia finansowe ze względu na to, że nie jest to terapia indywidualna

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×