Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wywracanie gałek ocznych do góry


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Mam nadzieję, że uda mi się otrzymać jakąs pomoc. Z góry dziękuję.

 

Otóż od jakiegoś czasu (max 2 lata), wywraca mi gałki oczne do góry, tak jakby oczy chciały wyskoczyć z oczodołów. Mam wrażenie, jakby chciały się schować pod powiekami. Takie mam odczucie. 

 

Chodzę do psychiatry. Przyjmuje lekarstwa. Na dzisiejszej wizycie, i na wizycie kilka miesięcy temu, wspomniałem, że oczy uciekają mi do góry. Za pierwszym razem powiedział coś w stylu "nie wydziwiaj". Na tej dzisiejszej to "oczy ci nie uciekają do góry. To tylko twoje subiektywne odczucie". Pomimo tego oczy uciekają mi do góry, i to nie jest tylko moje odczucie bo dosłownie wywraca mi je tak, jakby oczy chciały zrobić ruch w skali 360 stopni.

 

Oczy nie uciekają mi cały czas. Mam tak w odpowiednich momentach dnia. Jest to uciążliwę.

 

Co mogą mi Państwo polecić? Może ktoś miał taki problem i go rozwiązał. Może zmienić psychiatrę? U tego do którego chodzę raczej pod tym względem nie otrzymam pomocy.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez Wojtek1245

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczy uciekają mi do góry. Tak, że nie mogę patrzeć przed siebie. Jak dam, podczas tego stanu, oczy, tak, że patrzę przed siebie, to po ułamku sekundy oczy są znów na górze tak, że patrzę na brwi. Oczy usilnie, podczas tego stanu dążą do tego, aby schować się pod powiekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.

 

Nie mam tak cały czas. Mam tak w odpowiednich momentach w ciągu dnia. Nieraz dzień mam bez takich stanów, kiedy oczy uciekają mi do góry. Potrafiło też być dwa dni. Za to innym razem mam codziennie takie stany. Różnie bywa.

 

Ale dziękuję za pomoc. Będę pamiętał, że są to napady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2024 o 14:43, Wojtek1245 napisał(a):

Dziękuję za pomoc.

 

Nie mam tak cały czas. Mam tak w odpowiednich momentach w ciągu dnia. Nieraz dzień mam bez takich stanów, kiedy oczy uciekają mi do góry. Potrafiło też być dwa dni. Za to innym razem mam codziennie takie stany. Różnie bywa.

 

Ale dziękuję za pomoc. Będę pamiętał, że są to napady.

Możesz też mieć objawy konwersyjne. Ja też mam neurologiczne objawy i tak się objawia nerwica u mnie m. in. Też mi się rzuciło na oczy, miałam chyba wszystko, to co mówisz miałam raz, Ale i zaciskania powiek, mruganie, zezowanie, widzenie rozmazane lub x 3. Te objawy powinny zmniejszyć się lub ustąpić kiedy podświadomość się uspokoi, Ty mniej stresu, raczej nie ma innej metody mówię na swoim przykładzie. Poszukaj sobie na yt filmików jak są nagrani pacjenci co im się dzieje, może coś rozpoznasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×