Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jelito drażliwe, nerwica żołądka


housemdt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Jakie leki są wg. Was najlepsze na nerwice żołądka? Objawy to biegunki, bóle brzucha, jelito drażliwe. 

Próbowałem Esci i obecnie Duloxetyna 30mg, która działa tak na 60%.Jest lepiej ale codzienne lęki z pracy pozostają. Próbowałem 60mg ale głowa mi pekala i co chwile latalem do toalety (perzech). 

Potrzebuje czegoś co sprawi zebym sie wyciszyl i nie przejmował tak codziennie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duloksetyna to dobry lek. 30mg to jednak niska dawka. Podczas zwiększania dawki mogą być tymczasowe problemy z pęcherzem ale najczęściej one przechodzą po paru tygodniach. A jak długo brałeś 60mg? Czasem warto się przemęczyć te 3-4 tygodnie.

Ja na leku z tej grupy też miałem trudności z pęcherzem ale przeszło. Tak samo bóle głowy.

Edytowane przez ProstyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, housemdt napisał:

To spróbować jeszcze raz Dulo 60mg? Próbowałem też już Wellbutrin 150mg(ok.1.5msc) i miałem podobne objawy co chwile parcie na mocz i ból głowy. Tak jakby ten komponent noradrenaliny/dopaminy tak działał. Nie wiem czy mam się meczyc i czekać? 

Ogólnie to wellbutrin to słaby lek na lęki, bo może je nawet nasilać. Wychwyt zwrotny noradrenaliny wpływa na układ współczulny, czyli układ który trochę reguluje narządami - w tym m.in. sercem lub pęcherzem.

Jeżeli objawy były do przeżycia, to ja bym poczekał 3-4 tygodnie. Zmiana leku zabierze ci więcej czasu i zafunduje dłuższe męczenie się. Mi bóle głowy przechodziły jakieś 8 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, ProstyUser napisał:

Ogólnie to wellbutrin to słaby lek na lęki, bo może je nawet nasilać. Wychwyt zwrotny noradrenaliny wpływa na układ współczulny, czyli układ który trochę reguluje narządami - w tym m.in. sercem lub pęcherzem.

Jeżeli objawy były do przeżycia, to ja bym poczekał 3-4 tygodnie. Zmiana leku zabierze ci więcej czasu i zafunduje dłuższe męczenie się. Mi bóle głowy przechodziły jakieś 8 tygodni.

Bole głowy przeżyje choć nie powiem czuje się wtedy jakbym miał grypę/goraczke.

Gorzej z pęcherzem bo latam do toalety co 1,5h. Czuje pieczenie przy oddawaniu moczu jakbym przeziebil nerki. 

O Wellbutrinie wspomniałem dlatego ze ma on wpływ na noradrenaline i dopamine dokładnie jak Dulo SNRI choć wiadomo ze serotonina dominuje. 

Co do zmiany leku to wiem, że przeprawa będzie trudniejsza. 

 

Pozatym mam pytanie czy te 60mg lepiej brać w dawce podzielonej czy jednorazowo? 

Teraz biorę na wieczór bo lepiej się wtedy czuje rano. 

Edytowane przez housemdt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, housemdt napisał:

Pozatym mam pytanie czy te 60mg lepiej brać w dawce podzielonej czy jednorazowo? 

Teraz biorę na wieczór bo lepiej się wtedy czuje rano

Takie pytania zadajemy lekarzowi. 

Sugerowanie leczenia przez użytkowników jest nagradzane odpowiednio. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi o dziwo najbardziej pomógł sport, bieganie, joga, tenis, basen... codziennie, ciężko było się do tego zabrać, ale stwierdziłam, że nie mogę tak żyć, zaczęłam medytować i ćwiczyć, zmieniłam dietę na fodmap, leków pomógł mi też Xifaxan oraz Hydroksyzyna na noc. Dodam że nigdy nie chciałam brać leków psychiatrycznych bo upośledzają naturalną prace mózgu i mają wiele efektów ubocznych. Więc jest dużo ryzyko a to nie naprawi przyczyny. Jak was boli ząb to można wziąc ibuprom ale ząb się nie zaleczy, tylko da to chwilowe ukojenie więc trzeba iść do dentysty i go np. wyrwać, żeby wyleczyć. Dlatego ja nie tłumie moich nerwów tylko je wyrzucam.

Edytowane przez Mojahistoria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wellbutrin to lek o zupełnie innych właściwościach niż duloksetyna, więc warto zachować ostrożność w ich porównywaniu. Wellbutrin, czyli bupropion, jest niesymptomatycznym lekiem przeciwdepresyjnym, który działa jako inhibitor zwrotnego wychwytu noradrenaliny i dopaminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2023 o 23:22, Hellosalihu napisał(a):

Wellbutrin to lek o zupełnie innych właściwościach niż duloksetyna, więc warto zachować ostrożność w ich porównywaniu. Wellbutrin, czyli bupropion, jest niesymptomatycznym lekiem przeciwdepresyjnym, który działa jako inhibitor zwrotnego wychwytu noradrenaliny i dopaminy.

Co więcej, ma także właściwości antagonistyczne wobec receptorów nikotynowych, co może być przydatne w leczeniu uzależnienia od nikotyny. Z drugiej strony, duloksetyna to lek z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny, co czyni go SNRI (Inhibitor Wychwytu Zwrotnego Serotoniny i Noradrenaliny). Oba leki są stosowane w leczeniu depresji, ale ich mechanizmy działania są różne. Dlatego też ważne jest, aby konsultować się z lekarzem i nie stosować żadnych leków bez konsultacji medycznej. Jeśli szukasz dodatkowych informacji, może warto skonsultować się z profesjonalistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest koszmar, pamiętam jak w najgorszym stadium chodziłem do łazienki ponad 5 razy dziennie i nie byłem w stanie wyjść z domu do pracy, bo w drodze już mi się chciało do wc. Leki na biegunkę działały coraz słabiej i dochodziło do tego, że potrafiłem jeść tabletek ponad ponad 100 (!) na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×