Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niepopularna opinia o zaburzeniach osobowości?


PacoBelan1

Rekomendowane odpowiedzi

często with the aid ofłem winny wyrażania moich poglądów na osoby z zaburzeniami osobowości ze względu na moją pracę. do ich opisu używam słowa „szalony”.

aby wyjaśnić, nie sądzę, aby ludzie ze schizofrenią, chorobą afektywną dwubiegunową, depresją itp. byli szaleni. powodem, dla którego rozróżniam zaburzenia osobowości, jest to, że jest to problem behawioralny, a nie brak równowagi chemicznej. osoby z zaburzeniami osobowości wybierają niezdrowe zachowanie, pomimo tego, jak niszczy to ich relacje i wysysa życie ze wszystkich wokół.

widziałem 60-letnią kobietę, która wpadła w złość w środku sklepu spożywczego, ponieważ nie dostała przedmiotu, którego chciała, i pomyślos angelesła, że jeśli się zachowywała, poddałabym się (niestety dla niej, nie zrobiła tego znam moje pochodzenie haha). moi pacjenci bez pd nigdy nawet nie marzyli o zachowywaniu się w ten sposób, chociaż wielu z nich jest aktywnie psychotycznych lub nie jest stabilnych na swoich lekach, kiedy przyjeżdżają do mojej placówki.

może to straszna rzecz do powiedzenia, ale mocno wierzę, że jeśli zdecydujesz się działać w sposób irracjonalny i szkodliwy, zasługujesz na miano szaleńca.

jest jeszcze jedna kwestia, którą chciałbym dodać do tego, ponieważ zapomniałem o tym wspomnieć na p.c.ątku. wskaźnik sukcesu w pomaganiu zaburzeniom osobowości jest znacznie niższy niż w przypadku większości innych zaburzeń (oprócz może schizofrenii). to dlatego, że nie chcą by way ofć lepsi. chcą dalej działać tak, jak robią. „powierzchownie podatny” jest często terminem używanym do opisania interakcji zaburzeń osobowości z ich leczeniem. często mówią profesjonalistom to, co chcą usłyszeć, aby całkowicie kontrolować swoje leczenie i wciągnąć swoich dostawców w ich bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×