Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wątpliwości do Regulaminu forum


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

"umieszczonych w Serwisie przez Użytkowników odbywać się może tylko i wyłącznie w zakresie dozwolonym przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.),
- zabronione jest kopiowanie utworów lub ich części, a także ich udostępnianie publicznie poza przypadkami wyraźnie dopuszczonymi w ww. ustawie,umieszczonych w Serwisie przez Użytkowników odbywać się może tylko i wyłącznie w zakresie dozwolonym przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.),
- zabronione jest kopiowanie utworów lub ich części, a także ich udostępnianie publicznie poza przypadkami wyraźnie dopuszczonymi w ww. ustawie..."cytat z Regulaminu forum.

Dalej jest mowa o zabronionym odsyłaniu do linków zawierające złośliwe oprogramowanie.

Czytając ustawę o prawie aotorskim....,dozwolone jest umieszczenie cytatu w wypowiedzi autora postu,jeżeli jest to podkreślenie toku jego wypowiedzi.To tzw.prawo cytatu tj nie jest wymagana zgoda autora cytowanego fragmentu.

Reasumując,czytając Regulamin forum nie wolno w wypowiedziach autorów postów stosować żadnych odnośników do linków przekierowywujących,bo nie ma nigdy pewności czy strona nie zawiera złośliwego oprogramowaniaTo po pierwsze.Po drugie wolno korzystać tylko z cytatów ""Cytat (łac. citatio, niem. Zitat) – dosłowne przytoczenie cudzych słów" wyrażonych czy przytoczonych w postaci słów w cudzysłowie z przytoczeniem autora.

Czy to dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj @appendix

Ja to w ogóle nie rozumiem o czym mowa w pierwszej części zacytowanego regulaminu:

22 godziny temu, appendix napisał:

zabronione jest kopiowanie utworów lub ich części, a także ich udostępnianie publicznie

Czyli, że jak znajdę piosenkę na YT i tu zamieszczę, to jest to zabronione? To o to chodzi? Też nic rozumiem :classic_huh:

 

22 godziny temu, appendix napisał:

Reasumując,czytając Regulamin forum nie wolno w wypowiedziach autorów postów stosować żadnych odnośników do linków przekierowywujących,bo nie ma nigdy pewności czy strona nie zawiera złośliwego oprogramowaniaTo po pierwsze.

Z tego zrozumiałem tyle, że nie mogę podać na forum żadnego linka, bo nie ma pewności, że nie będzie pod nim złośliwego oprogramowania, tak? :classic_blink:

W takim razie co drugi mój post nadaje się do śmietnika, bo łamie regulamin.

 

Przydałaby się wypowiedź jakiejś mądrej głowy, tak by moja durna łepetyna zrozumiała, co na forum wolno , a czego nie. Te zacytowane punkty są dla mnie zbyt skomplikowane. Trzeba by to z języka prawniczego przetłumaczyć na język polski, ale taki zrozumiały dla każdego. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Liber,

Ja jako użytkownik, nie jestem "gospodarzem"tego podforum i mogę jedynie pytać co uczyniłem.Jednak wg mojej wiedzy należy zachować daleko idącą wstrzemiężliwość, korzystając w swoich postach/też są utworem/ z praw do cudzej własności intelektualnej, podawanej jako odnośnik/link/ do całości utworu np.piosenki czy całości opracowania naukowego, nawet jeżeli jest to wikipedia.Lepiej zacytować/kopiuj-wklej/interesujący nas fragment,podany w cudzysłowie i dookreślić autora.To prawo cytatu,znoszące wymagania co do posiadania praw do utworu.Też należy zwrócić uwagę,że Regulamin za jedyny uznaje język polski.Z tego można wysnuć wniosek, że źródła muszą być polskojęzyczne lub przetłumaczone na język polski.I jeszcze jedno jeżeli Administracja pozwoli,nie cytować całości postu innego użytkownika,który jest dokładnie powyżej.To zaśmiecanie serwerów i zupełnie pozbawione sensu.A taka maniera funkcjonuje powszechnie na forum.

Pozdrawiam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×