Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mam problem z podejmowaniem decyzji iz powtarzaniem swoich błędów


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam 21 lat  . Całe dotychczasowe życie żyłem w przeświadczeniu o swoim sukcesie w przyszłości . Miałem pewność że z łatwością uda mi się zdać szkołę średnią i pojść na studia .Rok  temu ledwo zdałem maturę , a studia które wybrałem  bez wczesniejszego zainteresowania , rzuciłem . Po kilku tygodniach po prostu się poddałem i usprawiedliwiłem się za wysokim poziomem nauczania ,a prawda jest taka że kiedyś byłem bardzo ambitny brałem udział w różnego rodzaju konkursach i iventach . Byłem ardziej otwarty na ludzi , przez całą średnią szkołę byłem uzależniony od gry na maszynach hazardowych które z czasem dobijały moją psychikę , gdyż przegrałem już kilkanaście tysięcy. A zwyczajny chłopak w moim wieku kupił by sobie samochód .  Czas pokazał , że jestem bardzo podatny na rożnego rodzaju chwilowe przyjemności.
Mówię tu o alkoholu,papierosac,narkotykach i masturbacji czy też grą na maszynach hazardowych  . Przez te kilka lat do dnia dzisiejszego włącznie,  ciągnie się za mną pasmo niepowodzeń i źle podjętych decyzji .Codziennie podejmuję świadomie złe decyzje które są konsekwencją moich hazardowych gier . Ciągle mowię że to potrwa jeszcze pare dni ,a cały czas przedłużam to o kilka dni.Ciężko wstaje mi się rano ze świadomością  że mam do spłacenia chwilówki mam też dlug u mamy , że siedze i rzekomo odkładam pieniądze na to aby się rozliczyć ,a notorycznie zlewam sobię tą sytuację i próbuje o niej nie mysleć, i szybko daje szanse swojemu szczęściu wpłacające kilkaset zł na to żeby zaraz osłupieć i mieć zal do siebie. Najbardziej kują mnie stracone lata , starzy znajomi studiuja i poznają świat , ja jakbym się zatrzymał w miejscu . Nie daje sobie przyznać że żyje w błędnym kole ktore zatacza się kolejny rok . Za dwa miesiące zaczyna się nowy rok akademicki moim marzeniem jest żebym wkońcu zaczał myśleć o swojej przyszłości i działać w tym kierunku a nie wszystko odkładać na później 

Chciałbym dostać krótką instrukcję , żeby nie zmarnować sobie życia 
pozdraiwam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×