Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zespol Otella


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was posiada owe zaburzenie? czy są tu ludzie z podobnymi urojeniami? ktorzy potrafią kochac a chwile pozniej nienawidzic bo uwazają ze kazda kobieta zdradza i sie puszcza?

nienawidze UROJEŃ, pewnie malo kto ma tu taki problem, ale jeśli ktoś taki sie znajdzie to prosze niech sie wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W kwestii urojeń odsyłam do strony: http://portal.abczdrowie.pl/zespol-urojeniowy. Jeśli chodzi o przyczyny powstawania zespołu Otella, to faktycznie rezerwuje się ten termin głównie dla osób, które niezbicie wierzą w zdradę partnera i niewierność małżeńską pod nieobecność jakichkolwiek objawów zdrady, a ponadto nadużywają alkoholu. Inaczej zespół Otella określa się jako obłęd alkoholowy lub obłęd zazdrości. Zespół Otella znajduje swoje miejsce w Klasyfikacji Chorób ICD-10 wśród zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania spowodowanych użyciem alkoholu (zaburzenia psychotyczne). Przyjmuje się, że urojeniom zazdrości u alkoholików sprzyja osobowość paranoiczna. Więcej o toksycznych związkach, objawach zespołu Otella i sposobach jego leczenia można znaleźć pod poniższym linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/zespol-otella

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewne problemy, jeśli chodzi o urojenia i szukanie wszędzie spisku w związku z moją dziewczyną. Dziś naczytałem się na temat zespołu Otella i szczerze mówiąc większość objawów pasuje do mnie. Jest jedno ale, nie nadużywam alkoholu i nie mam z nim żadnego problemu, a z tego co czytam to dotyka to głównie alkoholików. Czy jest możliwe, że cierpię na zespół Otella nie mając problemu z wódą? Bo sam już nie wiem co mi jest.

 

Czy jest tu ktoś, kto ma stwierdzony taki zespół i mógłby podzielić się swoją wiedzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

new_york, zespół Otella diagnozuje się wyłącznie u osób uzależnionych od alkoholu i to często u nałogowych alkoholików, którzy popadają w ciągi alkoholowe i którzy już od wielu lat stracili zdolność kontrolowania ilości wypijanych "napojów wyskokowych". Osoby, u których pojawiają się nieuzasadnione podejrzenia o zdradę partnera, a nawet awantury, kłótnie na tle domniemanych romansów, zwykle przejawiają jakieś formy zaburzeń psychotycznych, np. zespołu urojeniowego. Pojawiają się u nich liczne urojenia na temat zdrady, wszystko interpretuje się jako oznakę niewierności, można śledzić partnera, robić mu zdjęcia z ukrycia, podsłuchiwać, kontrolować jego SMS-y i skrzynkę mailową itp.

 

Nieuzasadniona podejrzliwość może też świadczyć o zaburzonych relacjach w związku albo braku zaufania, które wymagają wówczas nie tyle leczenia jednego partnera, ale terapii pary. O chorobliwej zazdrości w relacjach damsko-męskich można przeczytać tutaj:

 

http://portal.abczdrowie.pl/zazdrosc-w-zwiazku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×