Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
Dzieki wszystkim za szybka reakcje ,i odpowiedzi.W tym problem ze ta zamula zniecheca,a nie wiadomo jak moze byc dalej ale ,u mnie lęk uogolniony lekko odpuszczal mimo zwarzywienia ,ale mialam dzien bez lęku,i to zrobilo mi nadzieje ,ale w sumie na 25mg nie ma co oczekiwac jeszcze,za mala dawka.Wzbudzilo to tylko nadzieje. A wieczorem na spanie cos bierzesz czy spisz dobrze na samej Kwetce?
-
Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w depresji
bei odpowiedział(a) na hanails temat w Depresja i CHAD
Uważam,że ze stopnień niepełnosprawności łatwiej o pracę. Pracowałam na umowie zlecenie jako ochroniarz w markecie i straciłabym tę prace gdyby mi nie przyznano stopnia niepełnosprawności. Wiedziałam, że firma straciła kontrakt i nie będzie jej już na tym obiekcie oraz, że osoby ze stopniem mają umowę o prace. Po przyznaniu mi stopnia zapytałam pracodawce czy da mi tę umowę i bez problemu ją dostałam. Ze stopniem miałam zmiany po 12 godzin, choć inni pracowali też po 24 godziny. Kolejna prace dostałam już dzieki wykształceniu i zgodę na pracę w delegacji pn-pt. Pracodawca dowiedział sie, że mam stopień przy podpisywaniu dokumentów. Miałam dodatkiowy urlop, ale pracowalam na poczatku nawet po 12-13 godz. W dokumentach chyba wpisywano, że pracuje 7. Godziłam się na to bo potrzebowałam pracy. W sumie to sama przy zatrudnieniu się podłożyłam, bo powiedziałam coś w stylu, że nie chce wykorzystywać tego stopnia. Myślałam, że nie będą chcieć pracownika z ograniczeniami. Potem już nikt mnie w pracy nie pytał o ten stopień. Orzeczenie wygasło, a ja nie zdecydowalam sie, żeby ponownie stawać na komisję. W internecie pojawiają sie ogłoszenia o prace dla osób ze stopniem (widzialam w branżach: sprzatanie, ochrona, ksiegowość). Osoby ze stopniem mają też pierwszenstwo w urzedach administracji publicznej jesli współczynnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w tym urzedzie wynosił poniżej 6 % w miesiącu poprzedzającym nabór. - Dzisiaj
-
@Lucy32 Moją opinię raczej znasz, ale coś napiszę. Występuje powolny wzrost tolerancji na działanie sedatywne, bo w ciągu kilku lat zwiększałem dawkę z 25-300 mg żebym mógł spać. Przez cały czas leczenia miałem stany lękowe i depresyjne, na które brałem różne inne leki. Zdarzało się, że po wzięciu dawki, zamiast spać, musiałem coś robić, wtedy czułem się fatalnie. Nerwowość, rozkojarzenie, niepokój, zawroty głowy i ogólne zwarzywienie, po kilku latach leczenia, a do efektów następnego dnia z czasem przywykłem. Dobrze słyszeć, że komuś kwetiapina pomaga. Możesz zdradzić jaką masz diagnozę? Clopixol jakby nie patrzeć jest silniejszym lekiem.
-
@Lucy32zależy od dawki, ale na niższych zmulenie może trwać dłużej. Z czasem organizm się przyzwyczai. Inną opcją jest przejście na wersję XR, ona w ogóle nie muli, ale wersje XR zaczynają się od tabletek 50mg. 25mg to tylko zwykłe. Z tym, że przy wersji XR zanika efekt stricte nasenny. Gdzieś tam w tle nadal będzie działać na sen, ale stricte nasennie już nie.
-
Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w depresji
acherontia styx odpowiedział(a) na hanails temat w Depresja i CHAD
Czy ja wiem czy łatwiej o pracę? Zależy. Jeśli pracodawca jest łasy na kasę z PFRON, to pewnie łatwiej, ale jeśli aspekt dofinansowania jest dla niego bez różnicy to np. skrócenie czasu pracy na niektórych stanowiskach może być przeszkodą. Ja akurat nie mam skróconego czasu pracy, bo nie mam takiego stopnia, które by to gwarantowało i mi na tym nie zależało totalnie (bo ja mam i tak krótszy czas pracy ze względu na zawód, także u mnie to by skróciło o niecałe 30 minut tylko), ale spotkałam się wśród znajomych z odrzuceniem kandydata właśnie przez orzeczenie bo po co pracodawcy osoba na 7h, skoro on fizycznie potrzebuje człowieka na 8h? Owszem, można to obejść, ale to równa się automatycznie nieukrywaniu prawdy przed lekarzem medycyny pracy, bo to on musi wystawić zaświadczenie, że mimo orzeczenia można pracować w normalnym wymiarze. Co do terapii, wizyt u lekarza etc. to wiem, że tylko przy znacznym stopniu rzeczywiście są ułatwienia, a takiego na depresję na pewno nie dostaniesz. Max. umiarkowany. -
Renty tak o się nie dostanie łatwo tak to jest.
-
Natrętne myśli no właśnie? Co robicie z tym?
-
Pomozcie bo nie wiem czy brac Parogen..
Małgorzata999997 odpowiedział(a) na Domenicopp temat w Leki przeciwdepresyjne
Nie pytaj najlepiej. -
To już koniec naszej relacji. Nowy etap.
Małgorzata999997 odpowiedział(a) na Verinia temat w Problemy w związkach i w rodzinie
Nowy etap bez faceta czy jak? -
Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY
Małgorzata999997 odpowiedział(a) na mysia temat w Nerwica lękowa
Jakie dokładnie? -
Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?
Małgorzata999997 odpowiedział(a) na LINA temat w Nerwica lękowa
Ciekawe ta chipochondria? -
Lekarz zaproponował mi leki przeciw cukrzycy na odchudzanie
Małgorzata999997 odpowiedział(a) na lorana temat w Off-topic
TSH ? Jakie jest złe. -
Polityka polityką? Każdy bawi się w politykę.
-
Leki uspokajające a nadciśnienie? Czyli te i te łączą się.
-
Czy to schizofrenia? Leczenie jest niezbędne?
Małgorzata999997 odpowiedział(a) na Młoda11 temat w Schizofrenia
Psychoza po lękowa może? -
Dlaczego?
-
Przecież jest na forum napisane żeby nie doradzać leków. Zwłaszcza takie leki.
-
No to ja rozumiem luz. Kicia to potrafi koty tak mają.
-
Wenlafaksyna, mirtozapina. W pół roku 15 kg przytycie. A raczej „ulanie” na twarzy, rękach , brzuch. Całe ciało jakby napuchło
-
Najpopularniejsze
-
Najczęściej czytane