Skocz do zawartości
Nerwica.com

W więzieniu emocji


KarinaMarina

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dziś podzielić pewnym problemem. Od razu zaznaczam że nie jestem infantylnym dorosłym. Czuję się jak mała nastolatka na poziomie emocji. Chodzi o to że czuję iż mój wygląd 30 kobiety nie pasuje mi do uczucia nastolatki 14 letniej w środku. Wobec tego czuję się emocjonalnie jak w takiej klatce z której nie mogę się wyzwolić mimo że się z niej wyrywam. Nie wiem dlaczego tak mam, ale pamiętam iż w tym wieku dużą wagę przykładałam do ubrań-aby wyglądać jak taka słodka laleczka i szukając ubrań w sieci właśnie podświadomie zamawiam takie kolorowe, dla nastolatek/dziewczynek. Nie chciałam być kobietą z biodrami, być kobieca, raczej tak bardziej dziewczynką. Dziś wchodzę w takie emocje które sprawiają że nie czuje sie kobieco i bardzo mnie to frustruję bo małą dziewczynką też już nie chce być. Przed facetami zachowuje się jak taka nastolatka, słodko do nich mówię i tak dziecinnie się zachowuje. Ja mam naprawdę jakiś problem z uległością w stosunku do facetów, wogole wstydzę się kobiecości. Męczy mnie ten stan bycia emocjonalnie dzieckiem, mimo że na codzień spełniam dorosłe obowiązki. Nie wiem jak się z tego wydostać, z tego mentalnego wieku 14 lat, jakiegoś napięcia psychicznego które mnie tam trzyma i nie może mi pozwolić wewnętrzne czuć się adekwatnie do wieku. Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wielu definicja kobiecości jest naprawdę różna. A jak wyobrażasz sobie tę kobiecość, którą chciałabyś osiągnąć? Czy to chodzi o wygląd, czy o to co posiadasz, czy o powagę w rozmowach?

 

Oprócz ubierania się i podejścia do mężczyzn, masz w sobie jakieś oznaki bycia nastolatką? Mówisz, że na codzień spełniasz swoje dorosłe obowiązki. Masz zatem satysfakcję z pewnego obszaru swojego życia 🙂 i to już jest super. Czy podczas tych obowiązków już nie czujesz się dziewczynką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dobre pytania. Po prostu czasami nachodzą mnie nazwijmy to chwile słabości emocjonalnej gdzie czuje się jak nastolatka. Być może są to sytuację w których czuje się bezsilna lub że nic nie znaczę/nikt mnie nie zauważa. Myślę że może za tym stoi jakaś trauma. Na pewno nie chodzi o nic innego jak tylko o uczucia. Coś na zasadzie jakby ta nastolatka trzymała się we mnie nogami i rękoma i krzyczała Nie opuszczaj mnie, nie zostawiaj mnie. Coś w tym jest że w wieku dojrzewania czułam się samotna i opuszczona, niezauważona i wręcz znieważona z racji faktu dorastania. Albo z jakiegoś powodu nie chce się puścić tych emocji jakbym miała stracić czesc siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to że nie chce się tego puścić budzi takie napięcie jakbym miała zaraz wybuchnąć. Mój wygląd zewnętrzny nie zgadza mi się z wiekiem emocjonalnym. Dlatego to straszne napięcie jest średnio do wytrzymania bo mam wrażenie że jestem w środku uwieziona. Mogłabym jedynie krzyczeć w poduszkę to by mi ulżyło, ale myślę że na krótki czas. Problem by powrócił. Dlatego chcę to ugryźć tak by była zgoda między mną i moim wizerunkiem a tą nastolatką w środku która Coś chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KarinaMarina napisał:

Być może są to sytuację w których czuje się bezsilna lub że nic nie znaczę/nikt mnie nie zauważa. Myślę że może za tym stoi jakaś trauma.

 

Masz krąg znajomych / rodzinę / sąsiadów / kolegów z pracy / partnera ? Dla nich wszystkich znaczysz na pewno więcej niż w takich złych chwilach może Ci się wydawać. 

 

To co czujesz wydaje mi się być bardzo męczące na codzień. Rozważałaś terapię? Specjalista pomógłby Ci pogodzić się ze swoją nastoletnią wersją. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×