Skocz do zawartości
Nerwica.com

drkwaw

Użytkownik
  • Postów

    65
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez drkwaw

  1. Pocenie się to minus tego leku.Od samego początku i dawki 5mg to mi bardzo przeszkadza ,do tego stopnia że jak temp. jest powyżej 0 i mam coś robić na dworzu to kurtki nawet nie zakładam .
  2. Przez długi czas jak brałem 5mg a później 7,5mg to czułem się w miarę dobrze,wyszedłem z depresji,byłem spokojniejszy ale miałem wrazenie że działanie przeciwlękowe jest średnie ....może organizm się przyzwyczaił ...niewiem ale dopiero po zwiększeniu rok temu do 10mg jest zdecydowanie lepszy efekt.
  3. Jeżeli masz depresję to nawet 5Mg pomaga .5lat brałem 5mg(Pralex) ale postanowiłem trochę zwiększyć dawkę bo rano czułem się dobrze ale po południu zaczynało mnie mulić.
  4. Na początku pobudza ,trzeba trochę poczekać.Bralem na początku też Asparganian (magnez +potas).Esci to antydepresant więc jednym z pierwszych pozytywnych oznak to więcej energii po przebudzeniu i łatwiej wstać z łóżka.
  5. Witajcie.Kilka lat temu lekarz zalecił brać Setraline ale po kilku dniach odstawilem bo byłem bardzo po niej pobudzony i miałem po niej szczególnie rano "gonitwę myśli".Może za szybko się poddałem ....Następnie lekarz przepisał mi escitalopram(nexpram 5mg)i biorę go 5 lat .Bardzo mi pomógl ale niezależnie czy brałem 5 czy 10 mg to brakuje mi po nim motywacji , pracuje bo muszę a po pracy nic mi się nie chce robić .Zamiast esci wziąłem na próbę przez 5 dni Setraline pół tabletki 25mg i chyba lepiej się po niej czuje ,mam ochotę coś robić ,gdzieś pojechać ...Czy mi się wydaje?Ktoś z Was zmieniał Escitalopram na Setraline?
  6. Witajcie. Biorę 3,5roku escitalomram i zaczeły mnie boleć cycki. Okazało się że to ginekomastia. W badaniach testosteron za niski 2,2-2, 9ng/ml a prolaktyna ok. 3razy za duża 77ng/ml.Lekarz endykrynolog kazał zrobić usg i nie zapisał żadnych leków. Nawet nie chodzi mi o testosteron tylko o obniżenie prolaktyny. Od pół roku biorę esci tylko 5mg a cycki nadal bolą. Mimo niskiego testo na libido nie narzekam.
  7. Lekarz napewno powie ze takie dawkowanie i dzielenie jest bez sensu tylko że jak brałem tylko rano to po południu byłem trochę przymulony a jak biorę 2,5mg to normalnie się czuję. Ludzie różnie reagują na leki i to nie znaczy że to co dla mnie jest dobre będzie też dla Ciebie.
  8. Bierzesz magnez z potasem? Jeżeli od niedawna znowu zacząłeś brać esci to znowu lek się rozkręca i masz przez to gorsze samopoczucie. Ja wiem że alkohol jest nie dla każdego.Nawet po wypiciu niedużych ilości na imprezie na drugi dzień gorzej się czułem i miałem problem z koncentracją także teraz wogóle nie pije i wcale mi go nie brakuje.
  9. Biorę po śniadaniu 5mg a około godz.16 2,5mg. , ponad 2,5 roku. Najgorsze jest pierwsze 2 tygodnie. Jak chcesz mieć spokojne święta to nie zmieniaj dawki. U mnie nawet zwiększenie z 5 na 7,5mg powodowało gorsze samopoczucie.
  10. Po sertralinie w pierwszych dniach brania prawie chodziłem po suficie. Pobudzenie nie do wytrzymania mimo że zaczynałem od malej dawki. Musiałem przejść od razu na esci, objawy nieprzyjemne w pierwszych dniach ale latwiejszy był początek.
  11. To chyba normalne, na samym początku ,pierwszy miesiąc brania schudłem trochę a później zacząłem tyć ok. 10kg, miałem większy apetyt i byłem spokojniejszy. Ostatnio miałem więcej zajęć, byłem zabiegany i schudłem 3kg.
  12. Biore dwa lata esci i rok temu zaczęły lekko boleć mnie cycki , zrobiłem wszystkie badania i okazało się że mam niski testosteron, 2,2 -2, 7 . Lekarz mówi że to raczej nie wina esci i nic nie może zrobić bo wszystkie wyniki badań są w normie. Chyba będę musiał zgłosić się do innego lekarza bo temu jakoś nie wierzę. Esci pomaga na lęk ale w niedużym stopniu , bardziej na depresję. Mi pomaga bo przez dwa lata byłem w dużym dole a teraz pracuje i w miarę normalnie funkcjonuje. Lekarz namawia żeby może już pomału zacząć odstawiać esci a ja nie ma zamiaru przerywać leczenia.
  13. Nerwice miałem chyba od zawsze a 3 lata temu dostałem depresji. Masz rację że esci jest słaby na lęki ale paroksetyne brałem przez kilka dni i dziwnie się po niej czułem może dlatego że byłem po niej jakiś prztłumiony.Próbowałem też pregabaliny, setraliny i jednak esci najbardziej mi pasuje. W tej chwili mam trochę spokojniejsze życie więc nie chce zmieniać leczenia.
  14. Takie wahania nastroju u mnie długo się utrzymywały. Ludzie myślą że to jest taka magiczna pigułka i po miesiącu wszystko się zmieni na lepsze i ja też tak myślałem. Tak nie jest , po 2-3tyg. mijają skutki uboczne np. mdłości ale objawy somatyczne nerwicy długo się utrzymują. Biorę 2 lata i zauważyłem poprawa następuje bardzo powoli. Ogólnie pocenie się to jest to co najbardziej mi przeszkadza. Zobaczysz że będzie coraz lepiej .
×