Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

stass

Użytkownik
 • Zawartość

  63
 • Rejestracja

 1. stass

  Chcę odejść

  Gratuluję związku, wspaniała historia. Abstrahując od relacji damsko męskich, urodziwi i ładni ludzie mają zwyczajnie w życiu łatwiej, więcej się im wybacza, patrzy na nich bardziej przychylnie np. w środowisku pracy, oraz budzą większe zaufanie. Między innymi dlatego bardzo trudno trafić za okienkiem w banku bądź innym punkcie obsługi klienta na nieurodziwego, odpychającego wizualnie pracownika, z reguły są to "ładni" i elokwentni ludzie. Uroda nie przemija tylko dojrzewa, ładna dziewczyna będzie poprostu ładną staruszką.
 2. stass

  Chcę odejść

  To dlaczego najdroższe zegarki świata są jednocześnie wizualnie najbardziej estetycznymi zegarkami? Kto by kupił za naście tysięcy zegarek wyglądający jak busola piracka? Środowiska poradnictwa psychologicznego mają zbyt dużą tendencje do dewaluacji znaczenia wyglądu fizycznego. W rzeczywistości jest on równie ważny jak osobowość, dobre serduszko czy inne cechy.
 3. Jak sypiasz? Głęboko, płytko, jednym ciągiem, z przebudzeniami? Długo, krótko?
 4. Nie przestaniesz szukać u siebie chorób dopóki w końcu jakiejś nie znajdziesz. Być może faktycznie przydała by się interwencja psychiatry, ale wybierz takiego który oprócz wypisywania tabletek potrafi też rozmawiać i patrzy na pacjenta całościowo, holistycznie.
 5. 1. Chłopak ją wybrał, ale wtedy nie znał jeszcze jej koleżanki, więc niewiadomo czy uważa ją za lepszą. 2. Dla swojej dziewczyny doprowadził do jej wykluczenia w towarzystwie i skupił swoją uwagę tylko na jej koleżance? 3. Kto udziela gwarancji na to, że dziewczyna już na zawsze będzie najważniejsza dla swojego chłopaka i nie zrobi on nic przeciwko niej? Autorko tematu, dobrze było by podjąć rozmowę ze swoim chłopakiem, i go zapytać- Słuchaj, jak Ci się rozmawiało z moją koleżanką, bo miałam wrażenie że bardzo dobrze? Wiesz, zależy mi na tym żebyś był szczęśliwy, nie ważne czy ze mną, czy z kimś innym, dlatego jeżeli myślisz o tym, by nawiązać z nią relację, wiedz o tym że nie będę na Ciebie ani zła, ani wściekła, bo jesteś wolnym człowiekiem i masz prawo się zakochać tyle razy, ile tylko chcesz, oraz w tym, w kim chcesz. Jeśli w tej sposób wylozysz karty na stół, on też to zrobi
 6. Masz okazję doświadczać na własnej skórze, jak może wpływać na ciało chroniczny stres. Jeżeli lubisz czytać literature popularno naukową, to mam pozycje dla Ciebie: Dlaczego zebry nie mają wrzodów? autor Robert Sapolsky. Jest to książka o psychofizjologii stresu. Czytanie świetnie relaksuje, wycisza i poszerza świadomość w konkretnych zagadnieniach, w tym przypadku dotyczącym bezpośrednio Ciebie. Dowiesz się skąd się biorą wszystkie Twoje objawy, dlaczego się chronicznie zamartwiasz oraz jak przestać to robić. Krótko tylko napiszę, że chroniczne przebywanie w stanie napięcia emocjonalnego, spowoduje długofalowo utrzymujące się we krwi wysokie poziomy hormonów stresowych, czyli kortykosterydow, które w naturalnych warunkach działają mobilizująco na organizm, o ile cała akcja trwa kilka minut, a nie kilka tygodni bądź miesięcy. W tym drugim przypadku ten stan może doprowadzić Cie do realnych chorób, co jeszcze bardziej będzie wpędzać Cię w stres, zamknięte koło. Co robić? Może zabrzmi to banalnie i nie takiej odpowiedzi oczekujesz, ale niczego innego Ci nie poradzę: zajęcia z Jogi, nauka medytacji, zadbanie o higienę snu i żywienia, oraz możesz odwiedzić gabinet medycyny psychosomatycznej, jeżeli taki jest w Twoim mieście.
 7. stass

  Teoria Cienia

  Okej, rozumiem. Dobrze że dodałaś "moim zdaniem", to ważne. Ponieważ to świadczy o subiektywności określenia "zły i dobry" Z koleji wg mnie ludzie nie są ani źli ani dobrzy, są poprostu różni.
 8. Myślę że raczej potrzebujesz informacji, a nie motywacji, bo jeżeli masz to pierwsze, to to drugie przychodzi o wiele łatwiej i naturalniej. Informacji dotyczącej wpływu aktywności fizycznej na każdy aspekt Twojego funkcjonowania, a wpływ ten jest tak szeroki że nie sposób było by go opisać w jednym poście. Od sprawnego, dobrze działającego układu sercowo naczyniowego, przez silny, wytrzymały zdrowy aparat ruchu z kręgosłupem na czele, na wyrzucie naturalnych opioidów, lepszym ukrwieniu i odżywieniu mózgu, wyższym poziomie hormonów płciowych i neuroprzekaźników kończąc. W wyniku powyższego, twoje funkcjonowanie fizyczne, intelektualne, emocjonalne i społeczne jest na o wiele lepszym poziomie. W wyniku braku ruchu, Twoje ciało będzie starzeć się kilkukrotnie szybciej, postawa ciała szybko zacznie przypominać klucz wiolinowy, parametry krwi będą coraz gorsze, a Ty będziesz się czuć jak słaby, niezdarny, z niską samooceną, odpornością i wigorem dziad. Więc warto się ruszać, jakkolwiek, nawet wtedy gdy ktoś sobie na Ciebie z daleka popatrzy.
 9. stass

  Potrzebuję pomocy

  Jak obecnie wygląda Twój dzień? Co robisz od rana? Jak się odżywiasz, jak śpisz?
 10. Nie do końca rozumiem, kto miałby udzielać lub odbierać prawo do odczuwania emocji?
 11. stass

  Teoria Cienia

  Nawiązując do istoty wątku, pytanie otwarte - czy jest jakikolwiek zbiór warunków, po których spełnieniu, możemy się nazwać dobrym albo złym człowiekiem? Czy w świecie czystej, nie zniekształconej ludzką percepcją materii, istnieje w ogóle coś takiego jak dobro i zło? W moim świecie - który coraz bardziej staram się postrzegać i odbierać bez swoich oceniających filtrów, powyższe dwa nie istnieją, tak samo jak ciepło, zimno, ciemność , jasność. jest to oczywiste że te odczucia mają źródło w naszych własnych interpretacjach rzeczywistości, a interpretacja to nie rzeczywistość. Dlatego gdy widzę człowieka który kłamie, oszukuje, kradnie, znęca się psychicznie i fizycznie, widzę człowieka, który ma jakieś powody, które skłaniają go do tego co robi. Prawdopodobnie ten ktoś nie robi tego bo świadomie stwierdził, że chce być "zły", nie robi tego dlatego bo chce i lubi być potępiany (a jeżeli nawet.... również za tym stały by pewne powody, dla których tego chce), tylko dlatego , że jest pod wpływem najróżniejszych impulsów, motywacji, i innych czynników które popychają go do tego co robi. Gdy byłbym w jego skórze, na jego miejscu, z jego umysłem, najpewniej postępował bym dokładnie tak samo. Jest to oczywiście też pewien rodzaj filtra, jednak jest on dla mnie bardzo korzystny ponieważ skutecznie oducza wydawania ocen i wyrokowania w odniesieniu do własnego modelu moralności i poprawności, który przecież....istnieje tylko w Twoim świecie. Koniec filozofii na dziś.
 12. Wszystko z poziomu telefonu. Do obróbki na telefonie używam Adobe Lightroom. W zupełności wystarcza.
 13. Był kiedyś taki moment, w którym czułaś się przy swoim chłopaku szczęśliwa, kompletna, doceniona, wystarczająca i kochana? Oraz czy był kiedyś taki moment, w którym przyszło Ci przez myśl, żeby od niego odejść i stworzyć sobie lepsze życie?
 14. Też sobie pstrykam dla frajdy zdjęcia telefonem. Wcale nie potrzebujesz lustrzanki żeby robić "ładne" zdjęcia, co innego jeżeli chcesz je wysłać na konkurs, wtedy potrzebny jest lepszy sprzęt. Staraj się zawsze uściślić w kadrze, co zdjęcie ma przedstawiać, zakładam że lusterko samochodowe nie było tym, co chciałeś uwiecznić, pani odwrócona tyłem w płaszczu i czapce chyba też nie. Po zdjęciach które wrzuciłeś, widać że nie używasz żadnych programów do retuszu i obróbki. Zdjęcia surowe, bez żadnej obróbki nigdy nie będą tak dobrze wyglądać jak te obrobione, w których będzie podkreślona głębia kolorów, wyregluowany balans jasności, ciemności i kontrastu czy odpowiednie wykadrowanie. Dla przykładu pokaże Ci kilka moich, wszystko było robione telefonem xiaomi redmi note 8 aparat 64mp.
 15. stass

  Samotna zapomniana....

  Zupełnie niepotrzebnie czujesz się dotknięta. Mam prawo Cie "ocenić" w każdej chwili, w oparciu o to co piszesz, tak samo i Ty masz pełne prawo ocenić mnie (w końcu nikt w jakikolwiek sposób nie jest nam w stanie tego prawa odebrac,prawda?) I uwaga - w momencie gdy ja Cię ocenie niezgodnie z rzeczywistością, ... To kto ma problem? - Oczywiście że ja, bo to ja tkwię w błędzie. Więc z jakiego powodu miała byś czuć sie gorzej? Przecież w tym momencie to ja powinienem czuć się gorzej wiedząc że wydałem fałszywy osąd. Podaj mi chociaż jeden powód, dla którego miała byś czuć się gorzej po czyjejkolwiek ocenie na Twój temat. Jeżeli Franek napisze do mnie "jesteś głupi i o niczym nie masz pojęcia" to czy to znaczy że powinienem poczuć się dotknięty i pogrążyć się w smutku? Z jakiego powodu? Przecież to co napisał Franek nie ma żadnego związku z rzeczywistością, bo wiem że nie jestem głupi, i są rzeczy o których mam pojęcie. A jeżeli faktycznie bym był głupi i nie miał o niczym pojęcia, to tym bardziej nie miał bym powodów by czuć się dotknięty cbo była by to szczera prawda. Czy Pani Venus się ze mną zgodzi?
×