Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Z ostatniej godziny
 2. gianna solei

  Tedx i choroby psychiczne

  Cześć, ja przygotowałam właśnie wystąpienie w stylu TEDx na temat mojego doświadczenia z chad. Będę je wygłaszać za tydzień w czwartek, a jak dobrze pójdzie, to nagram je kiedyś i udostępnię. Planuję też pisać bloga o moich zmaganiach z chorobą. Znacie jakieś fajne blogi o chad?
 3. gianna solei

  Przerażenie diagnozą

  Cześć, odpisuję sama sobie, ale w sumie pomaga mi to, pozwala uporządkować myśli, poukładać sobie różne rzeczy. Minął miesiąc, a ja jestem zupełnie inną osobą niż jak pisałam ostatniego posta. Znów chce mi się żyć, jestem pogodzona z losem, Bogiem i światem. Nie mam żadnych negatywnych objawów, czuję się zdrowa psychicznie. No dobra... wcale nie czuję się całkowicie zdrowa, wydaje mi się, że jestem w hipomanii. Jutro idę do lekarza, zobaczymy co powie. Byłam u niego już dwa razy, na początku lutego i tydzień później. Wtedy byłam (według mnie) w depresji, choć on uważa, że widział mnie w eutymii. Dał mi lamotryginę i sertrialinę. Tej sertrialiny małą dawkę "żeby nie wprowadzić pani w hipomanię". No ale chyba jest hipomania, nie wiem czy przez sertrialinę czy tak poprostu. Co ciekawe, równo w dwa tygodnie po braniu leków poczułam całkowitą poprawę. Mogę nawet wskazać konkretny dzień, kiedy wstałam rano i od tej pory do dziś czuję się po prostu dobrze. Moja sytuacja życiowa w ogóle się nie zmieniła, mam tę samą pracę, tych samych znajomych, wszystko jest tak, jak było. Sytuacja jest ta sama, jednak moje postrzeganie zmieniło się o 180 stopni. Kilka miesięcy temu myślałam, że moja praca jest beznadziejna, dziś myślę że jest dobra. Nienawidziłam siebie, teraz siebie lubię. Wydawało mi się, że jestem za gruba, za chuda (to już w ogóle abstrakcja, jak można być za grubym i za chudym jednocześnie?) nieforemna, brzydka, teraz uważam że jestem całkiem atrakcyjna, podoba mi się moja sylwetka. Miałam trudności z mówieniem, pisaniem, kontaktem z ludźmi, teraz to wszystko nie stanowi żadnego problemu. Wracałam do pracy i kładłam się spać, teraz codziennie gdzieś wychodzę, spotykam się z ludźmi. Chciałam umierać, chcę żyć, myśli i zachowania autodestrukcyjne całkowicie zniknęły. Wszystko się odwróciło... to są jednak dwa bieguny. Moi znajomi dostrzegają wyraźnie, że nagle całkowicie się zmieniłam. Ciekawa jestem, co lekarz jutro mi powie, ale podejrzewam jednak, że raczej chad a nie zaburzenia osobowości. Pozdrawiam serdecznie, G.
 4. Czy Paro działa na noradrenaline?
 5. Dzisiaj
 6. xanonymous

  SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

  "Według lekarzy był pod wpływem marihuany" to nie to samo co "sekcja zwłok wykazała zawartość kanabinoidów we krwi". Mięć to mogą być domysły że sobie zajarał i mu się pogorszyło. Wiele takich histori oglądałem w filmach na temat tych leków że ktoś nie brał żadnych narkotyków i zrobił to samo.
 7. xanonymous

  SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

  dzieciak się zabił bo mu przepisali tabletki i myśleli że po sprawie.... nikt go nie otoczył profesjonalną pomocą, nie dał mu nadzieji, nie ostrzegł dzieciaka czy matki o możliwości pojawienia się myśli S czy prób samobójczych. Chłopak mógł żyć ale.... Matka myślała że dziecko zażywa PASTYLI czyli tiktaki chyba:D Mało miejsca w programie poświęcono wpływie leków na takie zachowania, w ogóle zignorowano wpływ leku na to co się stało.
 8. Wczoraj
 9. xanonymous

  SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

  Tak naprawdę jesteście królikami doświadczalnymi zażywając te leki Te wszystkie pytania które tu są zadawane na forum - to lekarz powinien wam udzielać odpowiedzi na nie w sposób wyczerpujący bo bierze za to pieniądze z NFZu. Kasę chcą zarabiać grubą a robić im się chce jak najmniej (może nie wszyscy ale....) Wytłumaczyć wszystko, powiedzieć pacjentowi aby wiedział czego ma się spodziewać po leku, jakie skutki uboczne (chociaż te są w ulotce...). Mnie kiedyś lekarka odpowiedziała że setralina nie uzaleznia jak sięzapytałem a skoro nie uzaleznia to się zgodziłem ja brać , brałem 2 tygodnie , odstawiłem ze względu na skutki uboczne i dostałem skuków odstawiennych, trzęsawka, jakies zamglenia świadomości czy jak to nazwać po 2 dniach przeszły ale po jakimś tygodniu może 2 mysli samobójcze się pojawiły o czym Krwiszon mnie nie poinformował. Przecieżgdyby był nastolatkiem to mógłbym targnąć się na własne życie ale że byłem już starszy i silniejszy to tego nie zrobiłem tylko poleciałem do innego psychiatry żeby mi coś poradził. Mysli samobójczych nigdy nie mniałem pojawiły się jako skutek zazywania sertraliny i jej odstawienia po 2 tygodniach. NIkt mi nie mówił że lek odstawia się stopniowo.
 10. Priscilla_126

  Jak się dziś czujecie-umiecie to opisać?

  Obserwuje ludzi, i malo kto jest w stanie kogos calkowicie zrozumiec. Zauwazylam tez, ze ludzie za malo sie interesuja innymi.
 11. xanonymous

  SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

  1. Jakie macie wyniki prób wątrobowych na sertralinie? Czy przekroczone normy ALAT i ASPAT (aminotransferaza alaninowa i asparaginowa) normują się z czasem czy przez cały czas terapi pozostają podwyższone? A może tylko niektórzy regaują na sertraline w ten sposób że wzrastają im próby wątrobowe? Czy cały czas podwyższone próby wątrobowe mogą skutkować uszkodzeniem wątroby czy to te enzymy są podwyśzone ale tak naprawde nic złego się nie dzieje i nie ma się czym martwić? 2 Do kama81. Sertraline brałaś zawsze jako jedyny lek czy brałaś dodatkowe leki? Jak wygląało odstawieni? objawy odstawienne jakieś? jak długo brałaś lek za każdym razem? około 6 mięsięcy? dłużej krócej? po jakim czasie nastepował nawrót choroby? Bokser Mike Tyson swego czasu brał Zoloft czyli sertraline. Ponoć tylko przed walką odstawiał - a to dziwne dlaczego odstawiał przed walką czyżby przepisy nie pozwalały boksować na lekach? Diablo Włodarczyk polski bokser czy tam jak oni wola na siebie mówic pięściarz (bo bokser to piesek:) też brał leki przeciwdepresyjne ale nie udało mi się znalesść informacji jakiej. Miał też próbę samobójcza , żazył prawie całe opakowanie tabletek i wylądował w szpitalu. Najpierw się nałykał a potem zadzwonił do kolegi i powiedział co zrobił że chciał się zabić .... Zastanawiałem się czy to mu sięzrobiło samo z siebie czy początkowe dawki leku pogłebiłu mu stan do tego stopnia że postanowił sięzabić:D Wiele osób na całym świecie miało próby samobójcze po rozpoczęciu terapi leku , niektórym się udało..... Edyta Bartosiewicz (gitarzystka i piosenkarka) choruje od lat na depresje , chyba leki nie zabardzo jej pomagały Polska biegaczka Justyna Kowalczyk narciarka też miała depresje ale żadnych leków nie brała długo, góra 2 tygodnie może 4ry i odstawiała, poprostu nie dawała na nich rady trzęsawki, stany omdlenia itp dziwne historie jak to powiedziała.
 12. take

  religia a seks

  http://malenkadroga.pl/?id=28&nr=93 Wygląda na to, że nawet miłość romantyczna w małżeństwie (objawiająca się np. głaskaniem po głowie, całowaniem po policzkach, spaniem w jednym łóżku) jest czymś niedoskonałym, co nie przystoi cierpieniu. Od wielu lat żyję w zasadzie nie tylko bez szeroko rozumianego "seksu", ale i bez miłości romantycznej (nigdy nie byłem w romantycznym związku). Wierzę, że Maryja była nie tylko całkowicie aseksualna, ale i nawet całkowicie aromantyczna, nigdy nie całowała św. Józefa ani nie była przez niego całowana. Dla mnie popęd seksualny (libido) i pociąg płciowy (chęć czynności związanych z odczuciami romantycznymi) to coś innego. W potencjalnej żonie ważne dla mojej psychiki są nie tylko atrybuty duchowe (jak cnotliwość) i wygląd fizyczny (który nie powinien być poniżej pewnego poziomu), ale i to, aby była ona podobna do mnie (miała wyraźne zaburzenia psychiczne, najlepiej książkowe i kliniczne ze spektrum autyzmu), nawet pewne imiona są bardziej "pożądane" niż inne. Raczej nie interesowałby mnie związek z kobietą, która miałaby takie samo imię, co moja matka rodzona. Kiedy widzę niektóre przedstawienia Maryi, to chcę Ją tulić, całować, ale nie widzę w niej "żony", tylko słodką Istotę, która jest czułą Matuchną. Dość podobną, aromantyczną (i tym bardziej aseksualną) słodycz odczuwam, patrząc się na niektóre koty. Stworzenie może wyglądać "milutko" i nie wywoływać reakcji seksualnych ani nawet romantycznej "namiętności". Maryja jest przepiękna, może chcieć się do niej mówić z czułością: "Mamo moja!" Rodzona matka raczej nie wyzwala u mnie takich uczuć, Maryja może je wyzwalać dzięki wyglądowi. Nie chcę widzieć w Maryi żony, ale Matkę. Uważam seksualność za wyjątkowo niebezpieczne dla duszy zło. Konsekwentnie ruguję ją ze swego życia. Uważam, że ludzie powinni "dokonywać czynności seksualnych" (czyli normalnego aktu małżeńskiego, bez "gry wstępnej", która jest (czy przynajmniej zdaje się być) grzechem śmiertelnym). Bardzo chciałbym spłodzić potomstwo, ale po ciemku, najlepiej w specjalnych koszulach z otworami na genitalia i bez doznań seksualnych (np. orgazmu). Nie chcę jakichkolwiek myśli i pragnień nieczystych, pożądliwych czy zmysłowych pocałunków czy dotknięć - oczywiście także w małżeństwie!
 13. killerqueeen

  dubel

  Od ponad roku prawie całkowicie zobojętniałam na relacje międzyludzkie. Od lipca nie wychodzę z domu i nie brakuje mi w ogóle ludzi. Zaczyna mnie to niepokoić, ponieważ kiedyś byłam osobą, która łaknęła kontaktu z innymi. Przed lipcem, gdy jeszcze byłam "zmuszona" do przebywania z ludźmi, nie byłam w stanie szczerze zainteresować się ich historiami. W ogóle nie byłam w stanie prawdziwie ekscytować się tym co działo się wokół mnie. Brak takiej iskierki, która dodawałaby pasji temu życiu. Teraz moje życie jest bez smaku, jedyne na co mam ochote to oglądanie seriali, nic innego mnie już nie interesuje. Nie widzę przyszłości, do niczego mnie nie ciągnie. Gdybym zaczęła studiować albo pracować wiem, że wykonywałabym to jak jakiś robot, byleby "zaliczyć". Ktoś też tak miał? Co to jest? Jak wyjść z tego marazmu?
 14. Od ponad roku prawie całkowicie zobojętniałam na relacje międzyludzkie. Od lipca nie wychodzę z domu i nie brakuje mi w ogóle ludzi. Zaczyna mnie to niepokoić, ponieważ kiedyś byłam osobą, która łaknęła kontaktu z innymi. Przed lipcem, gdy jeszcze byłam "zmuszona" do przebywania z ludźmi, nie byłam w stanie szczerze zainteresować się ich historiami. W ogóle nie byłam w stanie prawdziwie ekscytować się tym co działo się wokół mnie. Brak takiej iskierki, która dodawałaby pasji temu życiu. Teraz moje życie jest bez smaku, jedyne na co mam ochote to oglądanie seriali, nic innego mnie już nie interesuje. Nie widzę przyszłości, do niczego mnie nie ciągnie. Gdybym zaczęła studiować albo pracować wiem, że wykonywałabym to jak jakiś robot, byleby "zaliczyć". Ktoś też tak miał? Co to jest? Jak wyjść z tego marazmu?
 15. exodus!

  NOWE X czy Y

  zlew! prysznic czy wanna?
 16. alicja_z_krainy_czarów

  Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

  Każdy ma gorszy dzień. Głowa do góry! Naprawdę nowotwór, o którym piszesz, to abstrakcja. 😂 powiem Wam, że już mniej boli, ale nadal 😮 co mnie trochę stresuje! Mam nadzieje, że jutro będzie lepiej 🙄
 17. take

  NOWE X czy Y

  hamburger muszla klozetowa czy zlew?
 18. superbystry

  komisja rozwiązywania problemów alkoholowych

  Nie jestem jakimś laikiem z pierwszej łąanki znam się na psychologii czytałem wiele na ten temat takie tytuły jak: "nie chce o tym mowic" terrence Real. "Toskyczni rodzice", Poradnik A. Kepińskiego i inne poozycje nawet tego autora poważniejsze dla profesjonalnych terapeutów też znam. Doszedłem do wniosku że to wszytko mi nie pomaga to za mało. Muszę się wyzbyć lęku oraz tych przeświadczeń że zostałem skrzywdzony przez ludzi. Jak to zrobić. Jest taki cytat w filmie M. Koterskiego "musisz się narodzić jako odrębna od matki egzystencja" troche on oddaje moją sytuacje moje kontakty z rodzicami zdeterminowały całe moje dorosłe życie. Niufoność w stodunku do ludzi zaszczepiona mi spowodował to że wybierałem na kolegów i partnerki) osoby które do mnie nie pasowały. kilka razy nawet osoby pozornie mi bliskie które mi odpowiadały w rozmowie uwazałem ze sie rozumiemy okazywały się po pewnym czasie nawet wrogie. Przykład kolega z którym dobrze mi sie rozmawiało był łagodny i usposobiony miło okazał sie oszustem Reszta czyi używki to tylko nastęstępstwo tego co było w dzieciństwie ow pierszwej fazie brania i picia. W drugiej fazie gdy już dzieciństwo miałem za sobą używki brałem po kazdym mocniejszym wydarzeniu czyli albo po sukcesie albo po porażce. Obecnie jestem w sytuacji takiej że mam kilka ważnych spraw studia ( V rok) praca (staż w firmie), i inne np kontakty z dziewczyną rozpoczęte ze tak powiem ale mam lęk przed ich wykonywaniem, przed życiem tymi sprawami Obcnie jestem 4 dzień bez alkoholu i 8 rok bez dopalaczy. Proszę o komenarz.
 19. exodus!

  NOWE X czy Y

  zaburzenia schizotypowe! hamburger czy hot-dog?
 20. exodus!

  Pytania TAK lub NIE

  tak! oddawałeś/aś kiedykolwiek krew?
 21. take

  Pytania TAK lub NIE

  nie moglibyście patrzeć na zabijanie świni?
 22. take

  NOWE X czy Y

  tulipan nerwica natręctw czy zaburzenia schizotypowe?
 23. exodus!

  NOWE X czy Y

  pies! róża czy tulipan?
 24. refren

  religia a seks

  doi, i właściwie czemu jeśli Ty wypowiadasz opnie, to wypowiadasz opinie, a jeśli ja wypowiadam, to "nawracam"?
 25. take

  NOWE X czy Y

  rower pies czy kot?
 26. exodus!

  NOWE X czy Y

  koń! rower czy samochód?
 27. exodus!

  Pytania TAK lub NIE

  nie! a ty masz?
 28. exodus!

  HIT czy KIT?

  nie wiadomo! kaszanka z grilla?
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×