Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Kleopatra

Użytkownik
 • Zawartość

  388
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Kleopatra

  WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

  Może być, choć dużo bardziej obstawiam, że to pregabalina jest winna.
 2. Kleopatra

  Żadne leki na mnie nie działają.POMOCY

  @myślący91, powiem Ci tak: żadne leki i psychoterapia nie pomogą tak, jakby mogły, póki mieszkasz w tym domu. Przerobiłam to. Ja zachorowałam w wieku 15 lat (coś nie tak było od 10. roku życia), ostatecznie, nie od razu, najbardziej pomogła mi przeprowadzka!!! Oczywiście leki i psychoterapia są bardzo ważne i nie można ich zaniechać, ale w Twoim wypadku, jeśli chcesz się choć trochę lepiej czuć, musisz się wyprowadzić i ograniczyć kontakty. Może nie jesteś w stanie się wyprowadzić akurat teraz, ale myśl o tym intensywnie i szukaj okazji. Jeśli chodzi o kasę, spokojnie możesz starać się o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Psychiatra na wizycie może wypisać Ci wniosek. Sama komisja lekarska nie jest taka straszna (przynajmniej dla mnie, miałam już kilka razy). Psychiczni zazwyczaj dostają stopień umiarkowany. Jeśli masz papiery, że zachorowałeś przed 21. rokiem życia, masz prawo pobierać zasiłek pielęgnacyjny. Teraz to 153 zł, mają go lekko podwyższyć. To są grosze, ale zawsze coś. Skąd jesteś? Szukaj mieszkania. Czasem możesz znaleźć hostele dla chorych psychicznie. W Ośrodku Interwencji Kryzysowej też dają pokój. Może w jakimś kościele by Ci pomogli. W jakiejś fundacji. To są rozwiązania raczej na ok. pół roku mieszkania, ale potrzebujesz tego!
 3. Kleopatra

  Trwałe kalectwo psychiatryczne

  Szpital. Dom pomocy społecznej. Ale nie chcesz tam trafić. Współczuję Ci Twojego stanu, mam nadzieję, że będzie u Ciebie lepiej. Polecam Ci z całego serca modlitwę do Pana Jezusa i czytanie Biblii, codziennie... co Ci szkodzi, i tak jest beznadziejnie...
 4. Kleopatra

  Bezsenność ratunku...

  W mojej wypowiedzi nie było argumentu ad personam. Odtąd nie będę się już wdawać z Tobą w jałowe dyskusje, szkoda mi nerwów. Nic z tego dobrego i merytorycznego nie wynika. Dobrego wieczoru.
 5. Kleopatra

  Żadne leki na mnie nie działają.POMOCY

  O ja pierniczę... @myślący91, przekichane masz w domu, to na pewno pogarsza Twoją psychikę. Nie wiem, właściwie, w jakim wieku jesteś? Ja nie miałam w domu typowej patoli, za to ewidentną dysfunkcję, także Cię rozumiem, takie teksty od bliskich tylko dobijają, dają poczucie niezrozumienia i niesprawiedliwości, co? Powiedz mi, w jakim wieku zachorowałeś? Bo jest coś takiego jak renta socjalna, ale bardzo ciężko ją dostać. Zgadzam się, spieprzać z tego domu! Mi to uratowało życie... Psychiatrę masz już niedługo, wytrzymaj jeszcze troszkę! Moim zdaniem, przynajmniej z tego, co piszesz, nie masz schizofrenii.
 6. Kleopatra

  Żadne leki na mnie nie działają.POMOCY

  Mam serdecznie dość tej dyskusji 😉 @myślący91, co u Ciebie?
 7. @lukrowana, współczuję. Poczekaj z decyzjami, targają Tobą silne emocje. Rano być może będziesz w stanie ocenić, czy to choroba, czy uzasadnione pretensje - i co w jakim stopniu. A Twoja babcia na pewno jest - albo w niebie albo w piekle (czyli umarła). Ja przynajmniej tak wierzę 😃 Trzymaj się i idź grzecznie spać...
 8. Kleopatra

  Żadne leki na mnie nie działają.POMOCY

  Faktycznie dobre połączenie. Takie mam wrażenie, przykro mi, że Cię uraziłam. Są dwie diagnozy i tyle. Najprostszy przykład: http://www.kbpn.gov.pl/portal?id=107196. A to, że w zwolnieniach chorobowych tak jest, czy może w systemach informatycznych (tego nie wiem) to celem uproszczenia. Medycznie, leczniczo są dwie diagnozy. Co do nowych leków - faktycznie lipa. Jest na pewno nowy lek (Brintellix?) i trochę testują, ale lipa. Leki to dobry biznes, ale psychoterapia jeszcze lepszy, za godzinę terapii 70 - 150 zł, co tydzień, pacjent chodzi często latami i czasem wraca. Skuteczność psychoterapii też pozostawia wiele do życzenia. Coś pomaga, wiem, mi pomogła bardzo, ale pomogła mi radzić sobie z chorobą. Nie wyleczyła mnie.
 9. Kleopatra

  Łączenie leków przeciwdepresyjnych

  AAAA!!! Zrobiłam błąd ortograficzny, powinno być "Nie każę Ci brać tych leków".
 10. Kleopatra

  WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

  Oooo, a u mnie jakby na odwrót. Mam zespół jelita drażliwego (gastrolog) i Anafranil powodował u mnie okropne zaparcia, a przez nie gazy. Masakra. A na wenli? Niebo! Kupa bez problemu nawet dwa razy dziennie. Ale mnie wzięło na intymne zwierzenia 😉
 11. Kleopatra

  Łączenie leków przeciwdepresyjnych

  Czy masz stwierdzoną niedoczynność tarczycy?
 12. Kleopatra

  Łączenie leków przeciwdepresyjnych

  @myślący91, biedny jesteś z tymi lekami... To są tylko moje doświadczenia i troszeczkę wiedzy. 1) wenlafaksyna jest dla mnie słabsza antydepresyjnie od klomi. Ma mniejsze skutki uboczne, dla mnie stałym towarzyszem do klomi były zaparcia i pustynia w ustach. Wenla się dłużej rozkręca od klomi. Wybrałabym klomi. 2) miansę na pewno można z klomi, lekarka mi tak zapisała. Nie mam doświadczenia z mirtą. 3) bierz do tego lamo, serio! Pomaga tak w tle, dyskretnie, ale robi różnicę. Może pogorszyć Ci się trochę pamięć, ale warto. Na lamo trzeba wchodzić powoli, co tydzień po 25 mg, bo będziesz miał wysypkę, to częste. 4) odstaw pregę. Ktoś na tym forum pisał, że powoduje u niego objawy depresyjne. Chyba ze 2 osoby. 5) nie wal tych leków od razu w maksymalnych dawkach! Nie musisz się cackać, ale zlituj się nad sobą, to byłaby masakra, i to nie przez dzień czy dwa. 6) dobry oddział dzienny z psychoterapią, na początku może być sama psychoterapia, może raz w tygodniu byłbyś w stanie pójść na godzinę, jak myślisz? Nie karzę Ci brać tych leków, ale takie są moje doświadczenia. Jedyny raz, kiedy miałam pełną remisję, piękny raz, był na tym zestawie.
 13. Kleopatra

  Żadne leki na mnie nie działają.POMOCY

  @appendix, nie mam zamiaru się z Tobą kłócić, tylko merytorycznie rozmawiać. "Znowu", ponieważ odpisałam Ci w innym temacie. Na zwolnieniu chorobowym tak, masz rację, ale w kartotece może być więcej "efek", wiem, bo kiedyś kserowałam swoją kartotekę i na forum były takie przypadki. Słyszałaś / słyszałeś o podwójnej diagnozie? Wezwanie przy zwolnieniu lekarskim to chyba z ZUS, a nie z NFZ-tu... Z tego, co pamiętam (wypisywałam kiedyś zwolnienia) miejsce na symbol to 3 kratki, ale nie jestem pewna. Może się czepiam. Depresja jest jednym z osiowych objawów zaburzeń osobowości. Tak. Naprawdę można mieć 2, rzadko nawet 3 "efki" w kartotece! Nie wiem, czemu tak odbierasz moją próbę pomocy @myślący91. Pytałam go, czy ma niedoczynność. Wiesz, to częste. Ja mam stwierdzoną przez lekarza. I pytałam go delikatnie, czy nie bierze Euthyroxu na własną rękę. Nie radziłam mu maksymalnych dawek wenlafaksyny. @myślący91 bardzo długo się leczy i wciąż źle się czuje, może o tym nie wiesz. Często tutaj piszemy o dobrych kombinacjach leków. Pisałam mu też o oddziale dziennym i psychoterapii. Nie rozumiem Twojej oceny. Rozumiem, że odebrałaś moją poprzednią odpowiedź jako rodzaj agresji. Przykro mi. Nie miałam takiego zamiaru; choć odbieram Twoje wypowiedzi jako przemądrzanie się lub truizmy, staram się być kulturalna. Jeśli jednak widzę nieprawdę, koryguję ją, ponieważ inni mogą ją powielać i powstają błędne przekonania w większej grupie osób. Życzę Ci spokoju i pogody ducha. Naprawdę szkoda, że tak to odebrałaś.
 14. Kleopatra

  Łączenie leków przeciwdepresyjnych

  Ok, a jak długo wytrzymałeś na tych 2 zestawach i dlaczego odstawiałeś?
 15. Kleopatra

  Żadne leki na mnie nie działają.POMOCY

  @appendix, znowu guzik prawda. Może być kilka diagnoz psychiatrycznych w tym samym czasie od jednego psychiatry. Np. ktoś ma borderline (i odpowiedni kod na to) oraz załóżmy depresję. Można mieć zarówno uzależnienie od alkoholu, jak i nerwicę. Sama przez pewien czas miałam w kartotece wpisane dwie "efki", i nie jestem jedyna.
×