Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
Jak ci lekarz czy inny specjalista nie odpowiadał to mogłeś pójść do kogoś innego. To normalne, że nie każdy, każdemu pasuje.
-
Kiedy rozwód jest zdrowy?
Dryagan odpowiedział(a) na Dalila_ temat w Problemy w związkach i w rodzinie
Nie zgadzam się z takim stawianiem sprawy. Pisanie, że „śluby są dla idiotów i idiotek”, jest po prostu krzywdzące i obraźliwe dla ludzi, którzy świadomie zdecydowali się na małżeństwo. Jestem żonaty i nie czuję się z tego powodu idiotą. Nikt rozsądny nie bierze ślubu z założeniem: „pobierzemy się, a potem się rozwiedziemy”. Ludzie biorą ślub, bo chcą razem budować życie, rodzinę, bliskość, wspólne plany. Czasem później okazuje się, że życie układa się inaczej: pojawiają się zdrady, przemoc, uzależnienia, choroby, dramatyczne konflikty albo po prostu sytuacje, których wcześniej nikt nie przewidział. I wtedy rozwód bywa koniecznością albo jedynym rozsądnym wyjściem. Można nie chcieć brać ślubu, można uważać, że to nie jest droga dla siebie. Ale czym innym jest własny wybór, a czym innym obrażanie ludzi, którzy wybrali inaczej. Takie uogólnienia niczego mądrego nie wnoszą. -
Ok, to byłem nie doinformowany. Myślałem że jakoś więcej robią że tak to ujmę.
-
Takie rzeczy to na terapii poznawczo-behawioralnej, nie u psychiatry.
-
Powiedzieć mi jak mam sobie radzić z poszczególnymi sytuacjami, jakieś wskazówki no nie wiem cokolwiek XD
-
Psychiatra głównie może przepisać leki, wystawić skierowanie na psychoterapię. Co więcej wg Ciebie miałby zrobić?
-
Może być że mam złe podejście ale jakoś bliscy średnio rozumieją to co czuję i bagatelizują to wszystko i każdy któremu to opowiadam jakby machał ręką. Potrzebuje żeby mnie ktoś poprowadził i jakoś nie doświadczyłem tego u nikogo Zgadzam się z diagnozą ale myślałem że mnie jakoś poprowadzi a nie tylko leki i do widzenia.
-
W zakresie chorób - tak. W zakresie zaburzeń osobowości - nie.
-
Psychiatra stawia diagnozę. Czyli lekarz powiedział ci cytując twoje słowa "co jest z tobą nie tak". I co w związku z tym, nie zgadzasz się z jego diagnoza?
-
A to normalne że czasami mam momenty w ciągu dnia gdzie nagle jakbym miał wyrzut jakiś adrenaliny, mrowi mi twarz i jej nie czuję, nie dobrze mi w brzuchu i normalnie jakbym był na 5 min nacpany taki i później mija i jest jakby nigdy nic.
-
Chyba masz złe podejście. Leki mają pomóc, ale ani nie zrobią tego w 2 dni, ani nawet w tydzień - trzeba dać im czas, a nawet wtedy nie zrobią wszystkiego. Psychoterapia też nie polega tylko na tym, ze mówi się o tym co wygodne dla Ciebie.
-
A racja, to raz byłem u psychiatry to powiedział mi że mam zaburzenia lękowe, wypisał mi pregebaline i hydroxyzyne i do widzenia więc niezbyt mi to też dało.
-
Psychiatrzy raczej nie wypytują o dzieciństwo, a na pewno nie na pierwszej wizycie. Chyba mylisz specjalistów. Psychiatra - wypisuje leki. Psycholog - diagnoza psychologiczna/wsparcie psychologiczne/interwencja kryzysowa Psychoterapeuta - psychoterapia, w którymś z nurtów psychoterapeutycznych.
-
Byłem z 3 razy ale zawsze zaczyna się tematami z dzieciństwa i zawsze jakoś to nie idzie tak jakbym chciał żeby ktoś ze mną rozmawiał i po jednej wizycie rezygnuje.
-
Kit Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia?
-
hit atmosfera świąt wielkanocnych?
-
Najpopularniejsze
-
Najczęściej czytane