Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Wojtek Senior

Użytkownik
 • Zawartość

  11
 • Rejestracja

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Ja dziś późno wstałem - po 14:00. Samopoczucie bardzo słabe, teraz lepiej. Zaraz wyjdę na pocztę i do dentysty, mam nadzieję że mi po da poczucie że coś sensownego zrobiłem
 2. hankm - taka jest natura depresji, że dyktuje mega negatywne emocje, a za nimi mogą podążyć tylko negatywne myśli. Ciekawe swoją drogą, jak nasze myśli zmieniają się w zależności od emocji. Jeśli u ciebie ten stan trwa już wiele wiele lat, to nic dziwnego że jest twoją jedyną rzeczywistością i nie masz absolutnie wiary że może być inaczej. A może być, uwierz mi. Sam byłem w tak koszmarnych miejscach że myślałem że nigdy z nich się nie wygrzebie. Ale udaje się. Pozwolisz że zasugeruje ci dwie rzeczy: 1) wizyta u psychiatry po lekarstwa antydepresyjne 2) wizyta u psychoterapeuty który pomoże ci poradzić sobie z depresją na poziomie myśli i schematów obronnych Lekarstw jest na rynku od groma, kombinacji jeszcze więcej. Jeśli lekarstwa nie pomogą, są jeszcze inne metody, np. magnetyczna stymulacja mózgu, itd itp. Coś z tego wszystkiego ci pomoże, uwierz mi Co do samotności - pierwszy krok najtrudniejszy. Ale jak go wykonasz, będzie tylko lepiej. Życzę ci powodzenia!
 3. No co ty - terapia behawioralno-poznawcza to nie jest "gadanie lekarza" tylko specjalny trening technik które mają za zadanie "zaszachować" nerwicę. Współpracujesz z psychoterapeutą i co tydzień mówisz mu o swoich postępach. To bardzo skuteczna i zadaniowa terapia i nie trwa tak długo jak inne. Potraktuj to jako zajęcia z mentalnego karate którym roz@#$#iesz chorobę. Zresztą, skoro napisałeś na forum i pytasz o radę to znaczy że masz problem, kilku ludzi ci już napisało jak ja, że terapia jest jedyną odpowiedzią. Chyba że chcesz aby ci się tak rozwinęła, że zamieni twoje życie w totalny koszmar? Nie radzę.
 4. Hej Mam do was pytanie - jakiego rodzaju są wasze natrętne myśli? Mi się wydaje że u mnie są : 1) nagłe, agresywne myśli na zasadzie "uderzeń" 2) ciągłe, długotrwale płynące z tyłu głowy natrętne uczucia / myśli / stany Boje się że to drugie to poczucie bezsensu życia które nigdy nie zniknie i doprowadzi mnie do samobójstwa
 5. aliosza, to brzmi jak klasyczna nerwica natręctw. Twoja dotyczy akurat tego, ale każdy ma swoją wersję chorych myśli. Pamiętaj - to nie są zdrowe myśli, nie zadręczaj się nimi. I koniecznie idź do psychoterapeuty na terapię behawioralno-poznawczą. Daje świetne wyniki w przypadku nerwic.
 6. Rogveld, nie odkładaj tego. To tylko jedna godzina w tygodniu a to Twoje zdrowie! Daj znać.
 7. Rogveld, daj koniecznie znać jak było po pierwszej wizycie u psychoterapeuty. Zapisales się już?
 8. Brak kontroli nad swoim stanem emocjonalnym, lęk przed tym że nastrój znówspadnie w dół bez zapowiedzi i odbierze ci nadzieję, myśli fatalistyczne, strach przed tym że nie będzie lepiej i że nie wyzdrowieje, myśli samobójcze
 9. Hej Rodzajów terapii ogólnie jest mnóstwo ale dla twoich problemów z natręctwami najlepiej będzie się nadawać terapia poznawczo-behawioralna. Nie bój się, nikt ci nie będzie grzebał w mózgu, po prostu nauczysz się tworzyć takie schematy zachowań które pozwolą ci zwalczyć dziwne natrętne jazdy. To działa, zobaczysz Skuteczność tego rodzaju terapii jest wysoka więc nie zastanawiaj się i nie zwlekaj tylko znajdź dobrego psychoterapeutę i zapisz się na pierwsze spotkanie. A w międzyczasie możesz też pójść do psychiatry i poprosić o jakiś lekki lek anty-nerwicowy, ale to już tylko wtedy jeśli nie możesz ze swoją nerwicą żyć i dostajesz zajoba. Pierwszy krok to terapia. Nie słuchaj ludzi którzy ci powiedzą że nerwicę natręctw trzeba pokonać samemu - to nieprawda. Każdy przypadek jest inny. Jeden przypadek nerwicy jest do opanowania samemu, inny z psychoterapeutą a jeszcze inny z lekami. Zapisz się na spotkanie i daj znać jak poszło. I nie martw się, z pomocą innych wyjdziesz z tego gówna. P.s. Zdziwiłbys się ile ludzi ma problemy z psychiką. W tym tygodniu jeden z moich uczniów przyznał że bierze antydepresanty. W zeszłym tygodniu moja uczennica przyznała się że musi czasem coś zapisać dwa razy pod rząd bo inaczej czuje się źle i panikuje. Nie ma ludzi ze stali.
 10. Hej Twoje objawy wskazują wyraźnie na nerwicę natręctw. Przykro mi że tak się z nią męczysz, ale są dobre wiadomości: to jest choroba którą da się wyleczyć. Koniecznie odwiedź psychiatrę ORAZ psychoterapeutę. Połączenie terapii i lekarstw daje kapitalne wyniki.
 11. Hej Łazarz Co tam u Ciebie? Czytałem twój wątek i dał mi nadzieję że poradzę sobie w swoim życiu ze swoimi problemami zdrowotnymi. Bardzo źle się czuję ostatnio.
×