Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

amygdala

Użytkownik
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy
 1. Pamiętam jak ja czułem się tak jak Ty to teraz opisujesz i pamiętam jak bardzo szukałem jakichkolwiek opisów, że komuś udało się wyzdrowieć. Nie zamierzam dawać tu żadnych złotych reguł. U mnie zadziałało to co opisuje się w każdym tekście o depresji - leki, terapia, praca nad emocjami, inne leki, terapia i tak do skutku. Jedyne co mogę powiedzieć na pewno to, to, że sam widzę jak bardzo zmieniłem się wewnętrznie przez terapię i samodzielne poszukiwania. Dużo dało mi poczytanie o schematach i zrozumienie skąd tak na prawdę biorą się u mnie tak negatywne emocje, że szybko wpadam w bardzo głęboki dołek. Jeżeli ktoś z Was jeszcze nie czytał o terapii schematów to polecam - może akuratnie u kogoś to zaskoczy? To samo praca z emocjami - tu może już mniej naukowo, ale "Technika uwalniania" Hawkinsa bardzo mi pomogła. Jakkolwiek to brzmi z Waszej perspektywy (a wiem jak brzmi) - to - nie poddawajcie się. Szukajcie.
 2. Spoko. Szanuję Twoją pokorę. Dzięki.
 3. Dobrze. Czuję się dobrze chociaż podczas procesu odstawiania miałem kilka dołków, które mnie zaniepokoiły. To nie jest tak, że teraz biegam szczęśliwy boso po łąkach bo wiem i czuję, że mam jeszcze trochę psychicznego gówna do przepracowania, ale to co już zrobiłem na terapii, samodzielnie i to w czym pomogły mi leki spowodowało, że w zasadzie zupełnie panuje nad tendencją do popadania w większe dołki, która wcześniej doprowadziła mnie do depresji. Normalnie żyję, planuje jakieś rzeczy na przyszłość, zamierzam w końcu pomyśleć o jakiejś rodzinie i innych takich przyziemnych rzeczach o jakich przez ostatnie lata nie myślałem. Więc chyba jest ok.
 4. Niezłe opracowanie wyników @Człowiek_z_księżyca. Nawet jeżeli wyniki pokazują taką korelację w kontekście IQ to pamiętajmy, że IQ to tylko inteligencja szkolna. W życiu są też inne rodzaje inteligencji a większa wrażliwość emocjonalna często (nie zawsze) może pomóc w zrozumieniu relacji międzyludzkich i w lepszym dopasowaniu się do tych relacji. Tak mi się wydaje.
 5. Teraz Twoja wypowiedź jest pełna - to "DLA MNIE" zmieniło wszystko Nigdy nie myślałem, że jestem wyjątkowy. Nie chce żeby ludzie przyznawali mi rację na ślepo. Jeżeli ktoś uważa, że flirt generalnie nie jest flirtem i powinien być ogólnie akceptowany w związkach to z przyjemnością posłucham argumentów Ciągle się uczę.
 6. Taniec z kimś czy powiedzenie komuś, że ładnie wygląda to nie jest flirt. Flirt to flirt https://pl.wikipedia.org/wiki/Flirt Trochę się z Tobą droczę @alicja_z_krainy_czarów ale sposób w jaki o tym piszesz jest taki typowo...kobiecy, więc chciałbym to sprostować, aby kolega, który założył wątek nie uznał, że tak to właśnie wygląda, bo jedna koleżanka z forum tak twierdzi Jeżeli ktoś jest ok z tym aby partner/partnerka flirtowali z innymi to jest to sprawa indywidualna, ale nie generalizujmy, że są flirty "niewinne" i "winne".
 7. Hmm...czyli masz świadomość także, że "Twój partner" niewinnie flirtuje z innymi i jesteś z tym zupełnie ok? Czy może niewinny flirt to nic takiego tylko wtedy, kiedy to Ty niewinnie flirtujesz?
 8. A może dobrym pomysłem byłby np. przedmiot "podstawy religijności", gdzie omawiane byłyby najważniejsze koncepcje z największych religii, tak aby dzieciaki mogły sobie same wyrobić zdanie na ten temat ?
 9. Czyli lepiej żeby forum opuściły osoby, które nie chcą być wyzywane niż te które wyzywają ?
 10. Możliwość rozmawiania ze sobą bez kłótni mimo skrajnie różnych poglądów to raczej jest kwestia pokory. Jeżeli rozmawiający jej nie mają to pokłócą się nawet o wyższość buraka nad pomidorem.
 11. amygdala

  HIT czy SHIT - gry

  hit Hollow Knight?
 12. A dlaczego tak usilnie próbujesz znaleźć lub stworzyć sobie jakąś religię ?
 13. Takie zainteresowanie to raczej nie jest wyznacznik drogi do ateizmu. Ja np. bardzo mocno interesuje się astronomią, fizyką, matematyką i innymi ścisłymi dziedzinami, a jednak mocno ciągnie mnie do duchowości. Religie mnie nie interesują, ale jednak na własną rękę szukam jakiejś siły sprawczej tego wszystkiego.
 14. To porównywanie się niestety nie odnosi się tylko do osób dorosłych. NIestety nasze dzieci każdego dnia porównują się do osób z zagranicy poprzez media społecznościowe - facebook, instagram, snapchat itd. To powoduje niszczenie ich poczucia własnej wartości już na samym początku życia.
 15. amygdala

  Nerwica szkolna

  A może jest chociaż jeden, jakikolwiek nauczyciel z innego przedmiotu, który jest osobą na tyle miłą, godną zaufania i otwartą, że mogłabyś z nim/nią o tym porozmawiać? Skoro z rodzicami i pedagogiem nie chcesz z różnych względów, to poszukaj kogoś innego. Spróbuj nie zostawać z tym sama.
×