Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

mro

Użytkownik
 • Zawartość

  26
 • Rejestracja

Zawartość dodana przez mro

 1. Na noc? Mnie Brintellix bardzo aktywizuje i nawet jak mi się zdarzy wziąć za późno, tj. 13-14, to nie mogę w nocy zasnąć.
 2. Biorę na depresję. Katrel na spanie, Lamotrix od lat na zapobieganie nawrotom depresji.
 3. Ja nie kroiłem. Zacząłem od 10. Potem przeszedłem do 20 i po 4 miesiącach mogę powiedzieć, że ten lek działa świetnie. Warto poczekać trochę dłużej. Na 20 nie mam żadnych uboków. Chętnie odpowiem na pytania.
 4. Po 2 tygodniach czułem już normalny poziom energii po Brintellixie. Osłabienie może powodować Abilify.
 5. O god, na dawce 300 mg mam tak okropne zaparcia, że zupełnie nic nie działa... Schodzę do 150.
 6. Ja już mam tego dosyć... Dlaczego leki działają tak wybiórczo? Brintellix dodaje energii, odwagi i daje +10 do koncentracji, ale nie zmienia poczucia totalnej pustki i beznadziei...Wszystko w czarnych barwach.
 7. mro

  Depresja a jelita

  Dzięki. Tam rozmowa dotyczy jednak czegoś innego. Nie chodzi mi o dietę a o choroby jelitowe/dysbiozę.
 8. Hej, czy ktoś z Was zauważył/odkrył związek między nastrojem a stanem jelit? Może Wasz lekarz psychiatra/gastrolog to zasugerował? Na przykład w Instytucie Mikrologii w Poznaniu na stronie wyczytałem, że depresja jest chorobą o podłożu zapalnym. Zainteresowało mnie to, ponieważ zjadłem w swoim życiu mnóstwo antybiotyków i mimo probiotyków mam okresowo ogromne problemy z jelitami - niby jelito wrażliwe, ale nic nie pomaga. Jeśli ktoś z Was powiązał depresję z jelitami, napiszcie czy ta teoria się sprawdziła i co Wam pomogło.
 9. Na Brintellixie mogę wypić więcej niż normalnie, żadnego bólu głowy. Jedynie bóle brzucha, ale to nie musi być po tym, ale po innych lekach, albo w ogóle bez związku. Obecnie odstawiam alkohol.
 10. Wątpię. Mi na lęki Brintellix w ogóle nie pomaga, nic a nic.
 11. Hej, mogę z doświadczenia powiedzieć, że nerwica potrafi z ciałem zrobić wszystko. Ja przeszedłem jeszcze dłuższą drogę niż Ty i jestem okazem zdrowia (fizycznie). Zacznij brak leki i idź na terapię - będzie dużo lepiej, normalnie. Pozdrawiam!
 12. Drodzy, zaczynam brać kwetiapinę w dawce 300 mg do lamo (200 mg) i wortioksetyny (10 mg). Czy ktoś miał podobny mix? Tyliście po kwetiapinie na takiej dawce? Dzięki
 13. Nie spałem i nie byłem w ogóle zmęczony. Lekarz stwierdził początek (hipo)manii. Odstawiłem Mirtor i Trittico i mam 600 Ketrelu na sen, żeby mnie ściąć i przerwać "nakręcenie". To właśnie mi się robi.
 14. Bardzo dobrze robi mi ten lek, ale na 20 mg jestem totalnie przestymulowany. Nie spałem trzy noce mimo Trittico, Mirtru i Ketrelu na noc . Schodzę do 10 mg.
 15. Hej! Bardzo to jest ciekawe, jak leki różnie działają. Ja na 20mg Brintellixu nie mam w ogóle spadku libido. Piszesz, że Jesteś bardziej śpiący. Ja odwrotnie - mam dużo więcej energii i trzeźwy umysł. Leki, które nie ścinają libido to na pewno Trittico, Moklar i Mirtor (tak mówił lekarz i tak u mnie było, tylko Mirtor może obniżać libido, ale u mnie nie). Pozdrawiam
 16. Dzięki! Od jutra przechodzę na 20mg. Do tego zamiana Mirtoru na Trittico :).
 17. Hej, od lat mam problemy z depresją. Leki SSRI mi nie pomagają. Miałem do tej pory dwa bardzo trafione leki, które musiałem odstawić przez skutki uboczne Moklobemid i Sulpiryd. Nie wiem, jaki jest mechanizm tych leków, że akurat te dwa mi pomogły. Macie jakieś pomysły, co mogłoby mi jeszcze pomóc? Obecnie biorę Mirtazapinę (którą chce odstawić przez tycie), Brintellix i Lamo. Poczucie beznadzieji, brak radości mimo udanego życia, bezsenność, myśli samobójcze...
 18. Dzięki! A jest dawka 5 czy kroisz to jajko?
 19. Hej, mam do Was dwa pytania: Czy ktoś łączy Brintellix z Trittico? Czy po przejściu z 10 na 20 Brintellixu pojawiły się u kogoś skutki uboczne? Dzięki!
 20. Dzięki za odpowiedź. Uprawiam sport i ćwiczę kręgosłup. Mam na myśli takie chodzące bóle, np. mocny ból w piszczelu przez parę sekund, potem nadgarstek, potem palce itd.
 21. mro

  Objawy fizyczne (nerwicy?)

  Tylko że ja lęku od dłuższego czasu nie czuję, pomaga mi terapia, w której jestem już 3 rok. Tylko objawy fizyczne i bezsenność.
 22. Hej, a czy ktoś z Was miał bóle stawów i kości od nerwicy/depresji?
 23. mro

  Objawy fizyczne (nerwicy?)

  Dzięki za odpowiedź. Zastanawia mnie tylko, dlaczego takie objawy występują nawet na silnych lekach i przy dobrym nastroju.
 24. Hej, jestem tutaj nowy. Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii. Od lat leczę się na zaburzenia nastroju i lęki. Mam jednak objawy fizyczne, które lekarze przypisują właśnie nerwicy, a ja nie jestem tego taki pewien... Od dłuższego czasu mam uderzenia gorąca, np. zawsze po prysznicu albo przejściu kilkuset metrów, bolą mnie różne stawy/kości, czasami głowa nie do wytrzymania. Okresowo mam problemy jelitowe i z zatokami. Przyjmuję lamotryginę (200), mirtazapinę (30), Brintellix (10) i Ketrel (100). Od paru lat nie śpię bez leków. Morfologię mam ok, w tym hormony, wątroba, czynniki reumatoidalne, crp, ob, etc. Badania w kierunku krwawienia z przewodu pokarmowego, rezonans głowy, też ok. Węzły chłonne podżuchwowe "delikatnie odczynowe", według lekarza "stare" i nie świadczące o żadnej "bieżącej infekcji". Przez to, że przyjąłem w przeszłości tonę antybiotyków, wpadłem teraz na pomysł, że może to candida, ze względu na dodatkowe infekcje intymne, zajady, obłożony język... Nie choruję często, więc odporność mam chyba dobrą. A może to faktycznie nerwica? Ale że ból stawów od nerwicy...? Ze względu na te objawy lekarz odstawił mi Moklar i Trittico, zamienił na Brintellix, ale objawy zostały. Przekonałem się już, że ciało może zrobić z nami wszystko... Dziękuję Wam z góry za sugestie i własne doświadczenia.
 25. Czy ktoś miał na Lamo bóle stawów i powiększone węzły chłonne? U mnie te objawy się pojawiły po długim braniu Lamo w dawce 200 i się zastanawiam, czy to może być to...
×