Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

mro

Użytkownik
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 1. Po 2 tygodniach czułem już normalny poziom energii po Brintellixie. Osłabienie może powodować Abilify.
 2. O god, na dawce 300 mg mam tak okropne zaparcia, że zupełnie nic nie działa... Schodzę do 150.
 3. Ja już mam tego dosyć... Dlaczego leki działają tak wybiórczo? Brintellix dodaje energii, odwagi i daje +10 do koncentracji, ale nie zmienia poczucia totalnej pustki i beznadziei...Wszystko w czarnych barwach.
 4. mro

  Depresja a jelita

  Dzięki. Tam rozmowa dotyczy jednak czegoś innego. Nie chodzi mi o dietę a o choroby jelitowe/dysbiozę.
 5. Hej, czy ktoś z Was zauważył/odkrył związek między nastrojem a stanem jelit? Może Wasz lekarz psychiatra/gastrolog to zasugerował? Na przykład w Instytucie Mikrologii w Poznaniu na stronie wyczytałem, że depresja jest chorobą o podłożu zapalnym. Zainteresowało mnie to, ponieważ zjadłem w swoim życiu mnóstwo antybiotyków i mimo probiotyków mam okresowo ogromne problemy z jelitami - niby jelito wrażliwe, ale nic nie pomaga. Jeśli ktoś z Was powiązał depresję z jelitami, napiszcie czy ta teoria się sprawdziła i co Wam pomogło.
 6. Na Brintellixie mogę wypić więcej niż normalnie, żadnego bólu głowy. Jedynie bóle brzucha, ale to nie musi być po tym, ale po innych lekach, albo w ogóle bez związku. Obecnie odstawiam alkohol.
 7. Wątpię. Mi na lęki Brintellix w ogóle nie pomaga, nic a nic.
 8. Hej, mogę z doświadczenia powiedzieć, że nerwica potrafi z ciałem zrobić wszystko. Ja przeszedłem jeszcze dłuższą drogę niż Ty i jestem okazem zdrowia (fizycznie). Zacznij brak leki i idź na terapię - będzie dużo lepiej, normalnie. Pozdrawiam!
 9. Drodzy, zaczynam brać kwetiapinę w dawce 300 mg do lamo (200 mg) i wortioksetyny (10 mg). Czy ktoś miał podobny mix? Tyliście po kwetiapinie na takiej dawce? Dzięki
 10. Nie spałem i nie byłem w ogóle zmęczony. Lekarz stwierdził początek (hipo)manii. Odstawiłem Mirtor i Trittico i mam 600 Ketrelu na sen, żeby mnie ściąć i przerwać "nakręcenie". To właśnie mi się robi.
 11. Bardzo dobrze robi mi ten lek, ale na 20 mg jestem totalnie przestymulowany. Nie spałem trzy noce mimo Trittico, Mirtru i Ketrelu na noc . Schodzę do 10 mg.
 12. Hej! Bardzo to jest ciekawe, jak leki różnie działają. Ja na 20mg Brintellixu nie mam w ogóle spadku libido. Piszesz, że Jesteś bardziej śpiący. Ja odwrotnie - mam dużo więcej energii i trzeźwy umysł. Leki, które nie ścinają libido to na pewno Trittico, Moklar i Mirtor (tak mówił lekarz i tak u mnie było, tylko Mirtor może obniżać libido, ale u mnie nie). Pozdrawiam
 13. Dzięki! Od jutra przechodzę na 20mg. Do tego zamiana Mirtoru na Trittico :).
 14. Hej, od lat mam problemy z depresją. Leki SSRI mi nie pomagają. Miałem do tej pory dwa bardzo trafione leki, które musiałem odstawić przez skutki uboczne Moklobemid i Sulpiryd. Nie wiem, jaki jest mechanizm tych leków, że akurat te dwa mi pomogły. Macie jakieś pomysły, co mogłoby mi jeszcze pomóc? Obecnie biorę Mirtazapinę (którą chce odstawić przez tycie), Brintellix i Lamo. Poczucie beznadzieji, brak radości mimo udanego życia, bezsenność, myśli samobójcze...
 15. Dzięki! A jest dawka 5 czy kroisz to jajko?
×