Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Felica

Użytkownik
 • Zawartość

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy
 1. Witam, Znacie jakieś filmy gdzie poruszany jest wątek nerwicy lękowej?
 2. Felica

  Ciągły niepokój

  Niepokój przy lękach to rzecz normalna, po lekach powinno Ci to przejść lub chociaż trochę się uspokoić, ale daj sobie trochę czasu, dwa dni to bardzo mało. Jeśli skutki uboczne będą się utrzymywać dłużej niż ten miesiąc to lepiej zapytaj psychiatry o to, bo być może zmieni leki
 3. @Abigail_1Sm25 nie pokazuje żadnych interakcji na stronce, ale być może po prostu nie mają na ten temat żadnych informacji więc wolałabym żeby ktoś się jednak wypowiedział
 4. Witam Przyjmuję Pregabaline Zentive 225g (zwiększam do 300) i Prefaxine 37,5g (zwiększam do 75). Moje pytanie: Czy mogą te leki źle wpływać na antykoncepcję doustną, którą przyjmuję od roku i na odwrót. Biorę lek Vibin.
 5. Mi też jest znacznie lepiej po lekach. Bardzo poprawiło mi się po escitalopramie, ale mocno mnie usypiał, musiałam odstawić. Biorę 225g Pregabalina (niedługo 300), Prefaxine 37,5 (niedługo 75), oraz Kwetaplex 50, póżniej 100, ale tego jeszcze nie mam włączonego, więc nie wiem jak działa. Póki co jest dobrze w kontaktach z innymi, ale nadal mam mnóstwo objawów fobii społecznej, jednak jestem w stanie to przezwyciężać z dnia na dzień. Łatwiej mi jest.
 6. Przykład 2 - jakbym czytała o sobie. Mój przykład: Jestem w gronie dwóch (już nieaktualnych) przyjaciółek. Obie ciągle o czymś rozmawiają, poruszają nowe tematy. Mam coś do powiedzenia na dany temat, nie przerwę im tego bo może zrobić się im źle. Czekam na chwilę ciszy. Czasami odpowiadam dopiero na temat z przed 40 minut. 2: Jestem ze swoim chłopakiem (tez już nieaktualne bo skonczyłam szkołę), stoimy na przerwie, podchodzą do nas jego znajomi. Mówią coś, śmieszkują, ja stoję i się głupio uśmiecham, ciągle myślę jak inni mnie widzą, zasłaniam się, czasami bezpośrednio się do mnie zwracają, a ja nawet nie rozumiem co do mnie mówią, zaczynam się jąkać żeby cokolwiek wydukać. Nie wiem co im odpowiedzieć, brakuje mi wtedy słów, jakbym była małym dzieckiem, nie potrafię sklecić zdania. 3: Nigdy sama czegoś nie proponuję, czekam aż ktoś coś powie, coś wymyśli. Tak jest w sytuacjach z chłopakiem, pyta co dziś robimy lub kiedy się spotykamy i u kogo - nie wiem, proszę by on wybrał, nie chcę by moja decyzja była zła i mu nie pasowała. Lepiej niech wybierze coś co mu się spodoba. Często też jestem zmuszana do czegoś, czego nie chcę, ale to robię bo boję się odmówić, np jeszcze w szkole jak pracowałam z kimś w grupie to każdy mną rządził, a ja robiłam wszystko co inni chcieli.
 7. Mam takie objawy, ale i wiele więcej przy właśnie rozpoznanej fobii społecznej. U mnie jest, np. jeszcze krępowanie się z jedzeniem, zasłanianie twarzy by nikt nie widział mojego uśmiechu, wstydzenie się siebie, swojej postawy, myślenie ciągle jak się wygląda przy innych, czy nie jest się brudnym, albo nie ma się gdzieś plamy, zwracanie uwagi na każdy swój krok, wstydzenie się krzyczenia, albo biegania bo mogę wydac z siebie dziwny głos lub wyglądać głupio biegnąc, jedzenie przy rodzinie czy rodzinie chłopaka kończy się tak, że biorę tylko małe gryzki wszystkiego by się nie ubrudzić, przy czym jedzenie zajmuje mi 30 minut więcej niż innym, jak jem zupę to trzęsą mi się ręce. Wszystko to, co opisałeś mnie w 100% dotyczy.
 8. @Abigail_1Sm25Kwetaplex XR 50mg, takie mam
 9. @johnn Bardzo dziękuję za miłe słowa, to bardzo motywujące. Dziękuję, że podzieliłeś się ze mną kawałkiem swojej historii. Takiego wsparcia i konkretów chyba mi potrzeba najbardziej teraz...
 10. Felica

  Fobia społeczna!

  Mam fobię społeczną, ale nie w aż tak złym stopniu moim zdaniem, przypadki są gorsze. Nie imprezuję, nie spotykam się ze znajomymi w ogóle, raz na jakiś czas z przyjacielem. U mnie problem objawiał się, np. jak jeszcze chodziłam do liceum. Gdy poznałam swojego chłopaka to bałam się każdej możliwej interakcji z nim. Cieszy mnie, że to on się starał, zalezało mu, ja bym po prostu nie dała rady. Bałam się rozmów z nim, jąkałam się, zasłanialam twarz, wstydziłam się siebie. Zauważam, że np boję się przy ludziach jeść, cała się wtedy trzesę, opowiedzieć coś, czasami jestem w stanie wydusić z siebie dwa słowa, gdy w myślach mam ogromną historię. Oczywiście publiczne wystąpienia odpadają. Czasami chciałabym coś komuś wygadać, kogos obrazić, a nie potrafię, jestem dla wszystkich zbyt miła, tylko na to mnie stać. Znajomości nawiązuje jak już tylko przez internet, z obecnym przyjacielem widziałam się w szkole, a praktycznie nie rozmawialiśmy, bałam się go, jak po raz pierwszy umówiłam się z nim na oglądanie filmu to ze stresu wariowałam, bałam się, że w ogóle się nie odezwę, cała się trzęsłam. U mnie fobia objawia się właśnie tak.
 11. @johnn Ja mam fobię społeczną zgiagnozowaną, ale mimo to ja po prostu nie mam potrzeby mieć większej ilości znajomych czy kontaktów z ludźmi. Mam chłopaka i przyjaciela, to mi w 100% wystarcza. Imprezy to też nie moja bajka. Jednak boję się strasznie, boję się tego, że na studiach będę tylko wariować, a rezygnacja z wynajmowanego mieszkania nie jest taka prosta, skoro będziemy mieszkać tam w 3, po 400zł na głowę, nikt z nas nie pracuje, to gdy zrezygnuję to chłopacy beze mnie sobie nie dadzą rady i też będą musieli zrezygnować... strasznie mnie taka myśl dobija, bo zniszczyłam im wszystko przez swój problem. Mogłam po prostu nie decydować się na wspólne mieszkanie.
 12. @Abigail_1Sm25 masz rację, 75, drobna pomyłka. Kwetaplex mam 50mg, zwiększyć do 100mg później.
 13. @ponuryżniwiarz Nie piję alkoholu, nie palę, kawy nie pijam, jedyne co to piję cole, odstawię. Psychiatra zalecił mi brać Pregabalin 75-0-150, po jakimś czasie 150-0-150, do tego nowy dla mnie lek: Prefaxine w małej dawce na początek 37,5, później 70. Mam też po jakimś czasie jak nadal będziej gorzej brać Kwetaplex, pierw 1 tabletka, później 2, ok 17-18 godziny. Tyle
 14. @ponuryżniwiarz Afobam biorę tylko doraźnie, nie na codzień oczywiście. Escitalopram brałam jako pierwszy, ale strasznie mnie usypiał, poza tym faktycznie działał, jednak mimo to psychiatra mi go odstawił, przepisał Bioxetin, miałam strasznie biegunki po nim, brałam ponad miesiąc, teraz biorę Pregabalin od 2 miesięcy, no ale mam słaby okres i czuję mega stres, nie wiem czy lek nie działa, czy zacznie działać, czy co. Jutro mam wizytę u psychiatry i opowiem mu o wszystkim. Biorę 150 mg dziennie na wieczór. Dostałam tez od lekarza rodzinnego jakiś lek na leczenie zespołu jelita drażliwego, bezpieczny na długotrwałe stosowanie, ale nie wiem czy jakkolwiek działa, jeszcze nie testowałam, po prostu chciałam coś żeby ustąpiły mi biegunki, lek to Ircolon.
 15. @Elme powiesz mi coś więcej o tym?
×