Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

niedowierzam

Użytkownik
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Może nie przechodzi, bo właśnie myślisz tak naprawdę, że to objaw czegoś innego? Btw. u mnie wzrok to była i suchość oka i derealizacja :) Przestałam się na tym skupiać i nagle mój mózg ogarnął, że widzi tak jak zwykle i przeszło.. Ach ta nerwica :)
 2. Mi psycholog to jakoś tłumaczyła, że się po prostu rozpraszam i przez to rozproszenie nie mogę nic znaleźć np. na regale w sklepie i zaczynam się denerwować i automatycznie skupiać na wzroku, w konsekwencji nie widząc prawie nic i dochodzi uczucie jakbym była dzieckiem we mgle, wszystko mi lata. Coś w tym jest, bo jak zaczęlam olewac ten wzrok, to nagle zaczęłam sobie zdawać sprawę, że w sumie widzę jak wcześniej.
 3. Gratulacje :) Ale tak to jest niestety, jeśli naprawdę człowiek chce się zrelaksować, a tylko poprzez tak naprawdę rozluźnienie naszych witków w mózgu można wyjść z nerwicy, to trzeba nauczyć się Z NIĄ żyć, a nie NIĄ żyć i sobie sama pójdzie. Nerwica polega na tym, że zamiast skupić się na tym co nas otacza, skupiamy się na sobie, na naszych odczuciach - co MNIE boli, co JA czuję, czy JA to dobrzę robię, czy JA dobrze widzę, czy JA nie słyszę głosów etc. etc. Kiedy z JA przejdziemy na zewnątrz to sobie samo pójdzie. Trzeba wyjść z tej klatki. I choć brzmi to łatwo i banalnie to łatwe nie jest, to ciężka praca, bo zawsze mimo tego, że zdaje się nam, że już się nie przejmujemy i nie ogarniamy siebie, to i tak na początku nasze ciało, nasza podświadomość sobie czuwa, ale pomału jeśli konsekwentnie będziemy działać na nią świadomością, to przejdzie ze stanu awaryjnego w normalny. A jeśli pół dnia olewamy wszystko, a kolejne pół wmawiamy sobie jacy jesteśmy beznadziejni i jakie to cięzkie i nam się nie uda, to dupa. KON SE KWEN CJA :) To jest równie trudne jak odchudzanie i konsekwentne chodzenie na treningi
 4. Hej, czy ktoś z Was miał problemy ze wzrokiem podczas nerwicy? Ja już jakoś od 3 tygodni gorzej widzę (jakby za mgłą) nie mogę skupić wzroku na jednej rzeczy, jak patrzę na półkę w sklepie to wszystko mi się chrzani, do tego zaczęło mnie boleć jedno oko i strasznie mi ropieją przez noc. Inne objawy somatyczne praktycznie spadły do zera i zostało to dziwactwo.. Czy może być tak, że udało mi się opanować tamte objawy, to sobie mózg znalazł u mnie słaby punkt?
 5. Też myślałam, że u mnie to wyłącznie psychogenne, ale niestety zawsze za psychiką stoi ciało i na odwrót :) U mnie okazal się to bardzo poważny niedobór witaminy D3/D2, magnezu, wapnia, witamin z grupy B. Warto zrobić próbę tężyczkową, badania w kierunku boreliozy, podstawowe badania krwi i enzymów, bo wątroba kiedy niedomaga to i wszstko w naszym organizmie siada.
 6. Nie powiedziałabym, że to takie jednoznaczne
 7. Jeśli chodzi o umysł, problem z rozumieniem poleceń, problem ze skupieniem, brak zdolności przyswajania wiedzy mimo wielokrotnego tłumaczenia i obserwacji (po kilku miesiącach bycia na danym stanowisku dalej nie ogarniam, co mam robić), niezdolność do myślenia i działania nawet z umiarkowaną szybkością. Coś, co np. większość pracowników zrobi w godzinę, ja potrzebuję całych 8h. Coraz częściej mam wrażenie, że mam jakiś rodzaj oligofrenii. Jeśli chodzi o fizyczność, to mam siłę fizyczną na poziomie kilkuletniego dziecka, bardzo szybkie męczenie się, znikoma sprawność manualna, zerowy spryt Czytam to i przpominasz mi moją przyjaciółkę, która wiele lat borykała się z niską samooceną i stresem, przez ktory reagowała dokladnie tak samo, jak ty (choć nie zdawała sobie nawet, że to stres). Wypychałam ją tylko gdzie się dało, wzięłam ją później do siebie do pracy, sama zachęcałam do tego, by też w domu uczyła się bardziej zaawansowanej obsługi excela (zawsze służyłam pomocą) i udało się, co też poprawiło w pracy jej samopoczucie i przez to całokształt tego, jak pracowała (choć cicha i nieco wyobcowana w towarzystwie jest do dziś, już taka natura). Myślę, że za bardzo krytycznie i negatywnie do siebie podchodzisz, ale to tylko moje zdanie, być może się mylę.
 8. Poszedłem na sprzątanie biur i zrezygnowałem po kilku dniach. W ogóle nie dawałem sobie rady, bo byłem powolny. Jeśli starałem się śpieszyć, to zapominałem np. o opróżnianiu śmietników... Czy są jakieś bardziej ambitne zawody w których osoba zaburzona będzie się dobrze sprawować? W moim przypadku odpadają prace stresujące oraz wymagające szybkości. Administracja, administracja państwowa (może poczta, bycie listonoszem? dużo szukają listnoszy - przynajmniej w okolicach waw), hydraulika, elektryka - wszelkie prace zawodowe, informatyka.. jest wiele prac, gdzie nie ma ciśnienia i robienia rzeczy na wczoraj, zalezy jakie masz wykształcenie.
 9. NIc nie przychodzi mi do głowy... A zespół jelita drażliwego? z jakich przyczyn go masz? Bo jeśli z przyczyny przewlekłego, narastający stresu to może „umiejscawiać się” właśnie w przewodzie pokarmowym. A to już zahacza jak dla mnie o zaburzenia nerwicowe. Psychoterapia! Tomografia z kontrastem czy bez? Niestety wielu rzeczy tomogrania nie pokazuje, a dopiero rezonans. Tak było też z moją dyskopatią, wyszła dopiero na rezonansie, a nie był to mały pikuś, bo dyskopatia za pierwszym razem sparaliżowała mnie na 3 dni w łóżku, za drugim na miesiąc. Wedlug mnie powinieneś pójść do neurologa, hepatologa (wątroba też może dawać takie objawy) i hematologa np. zrobić sobie przepływy żylne, które warto robić z wiekiem.
 10. 1. Praca 2. Zakupy po pracy jeśli opadnie ten wstrętny warszawski smog 3. Basen 4. Serial 5. Pisanie pracy dyplomowej? 6. Książka i sen :)
 11. Dziękuję za odpowiedzi :) Możliwe, że warto powtórzyć badanie dna oka, u mnie w bliskiej rodzinie była jaskra, cholera wie :) Teksas, neurologa na pewno zaliczę, mam dyskopatię kręgosłupa lędźwiowego, może poszło gdzieś dalej.
 12. Ultrasone jeśli wszystko jest takie, jak opisujesz, to nie wiem dlaczego Twoja kobieta, jest teraz byłą :) Kobiety nie lubią drani i dupków, ale lubią męskich facetów. Męskość nie oznacza bycie nieprzyjemnym palantem :)
 13. Hej, jeśli zaśmiecam to od razu przepraszam! Szukam wątku (o ile taki jest), na którym znajdę informacje na co się przebadać, zanim postawimy diagnozę nerwicy. Czytając posty wielu z Was nerwica kojarzona jest z lękiem, natręctwem, szybkim biciem serca etc. - ja tego nie mam, czy to może oznaczać, że to coś innego? Pogorszył mi się za to ostatnio wzrok, boli mnie troszkę prawe oko, czasami już przez to nie ogarniam i nie potrafię się skupić na jednej rzeczy, czasami mi się zakręci w głowie, drętwieją mi kończyny (bardziej nocą), same robią mi się siniaki. I przez to wszystko, tj. przez stan mojego ciała, przez jakiś czas się denerwowałam, bo zawsze byłam strasznie aktywną, wesołą, głośną osobą i nagle jakby ktoś mnie wyłączył. Do tego dosłownie miałam zero stresu w życiu.. Wyniki krwi mam ok, niedobre mam tylko próby wątrobowe no i przewlekłe zapalenie zatok, ale nie sądzę, by to dawało takie objawy.. Czy prócz tężyczki i sm zbadać coś jeszcze? Brak mi pomysłów, a zanim wydam miliony monet na prywatnego neuruologa chciałabym się poradzić Was, jako osoby doświadczone, które mają o tym wszystkim pojęcie. Dziękuję :)
 14. niedowierzam

  O czym teraz myślisz?

  O tym, że muszę napisać pracę magisterską, a strasznie mi się nie chce. I o tym, czy jednak wziąć te ssri..
×