Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

medox

Użytkownik
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 1. Od ostatniego wpisu minęło już 10 miesięcy ale temat chyba wciąż aktualny. Poruszyliście tu wiele problemów, które w większości mają związek z uzależnieniem od Zolpidemu. Część z Was relacjonuje, że inne zaburzenia były wstępem do przyjmowania i w rezultacie były czynnikiem predysponującym do uzależnienia, to fakt. Część z Was pisze, że aby zaprzestać przyjmowania Zolpidemu musiała przyjmować inne leki np. przeciwdepresyjne, to też potwierdzone. Niestety wzór nie jest prosty, są to bardzo indywidualne problemy. Nie można podejść do tego drogą dobra jest: paroksetyna, fluoksetyna itd. zaburzenia depresyjne, zaburzenia lękowe, PTSD, zaburzenia osobowości w tym borderline i inne z dominującym lękiem, niepokojem, zaburzeniami snu rzeczywiście predysponują do uzależnienia. Jednak ich właściwe leczenie możliwe jest dopiero po wygranej walce z zależnością a na pewno po uzyskaniu abstynencji. Podnieśliście również słusznie problem jatrogenności tej zależności(czyli spowodowania przez lekarzy) jednak badania wskazują, że jatrogenne uzależnienie od Zolpidemu powodują głównie lekarze innych specjalności niż psychiatria. Zolpidem daje natychmiastowy efekt dla pacjenta i jest bardzo satysfakcjonujący dla zlecającego lekarza. Niestety wszystkie nowe badania pokazują, ze efekt jest krótkotrwały i zanika już po 2 tygodniach używania. W zasadzie nie ma obecnie żadnych racjonalnych wskazań do stosowania Zolpidemu podobnie zresztą jak do stosowania BZD. Narastająca tolerancja często zmusza pacjentów do przyjmowania wyższych dawek, wyższe dawki redukują lęk i napięcie, wprowadzają w błogostan i mamy gotowe uzależnienie. Dodatkowo u kobiet po zażyciu identycznych dawek obserwuje się znacząco wyższe stężenie zolpidemu w surowicy niż u mężczyzn. To tłumaczyłoby dlaczego większość uzależnionych stanowią kobiety. Obecnie liczba działań niepożądanych i groźnych spowodowanych przez zolpidem bardzo się wydłużyła, szczególnie niepokoją nowotwory spowodowane przyjmowaniem zolpidemu. Więcej o uzależnieniu od zolpidemu: Jeżeli ktoś będzie zainteresowany bardziej szczegółową wiedzą postaram się odpowiedzieć poprzez mail Pozdrawiam
 2. Uzależnienie od Tramadolu to klasyczna zależność opiatowa z względnie szybko narastającą tolerancją i przykrymi dla pacjenta objawami abstynencyjnymi po odstawieniu lub redukcji dawki. Osoby przyjmujące Tramadol przewlekle zazwyczaj wymagają detoksykacji. Teoretycznie jest ona możliwa w warunkach ambulatoryjnych. My jednak takich "domowych detoksów" nie polecamy. Pacjent często niekrytyczny wobec uzależnienia, bez wglądu, pomocy terapeutycznej, nie przestrzega zaleceń. Preferujemy leczenie szpitalne. Nasze doświadczenie wskazuje, że osoby uzależnione od Tramalu powinny przebywać w oddziale dłużej niż te przyjmujące Morfinę lub Heroinę. Zalecany okres detoksykacji to 14-21 dni. Standardem terapii jest podawanie Buprenorfiny lub Metadonu, jednak lecenie powinno być prowadzone przez doświadczony personel. Naszą ofertę można poznać odwiedzając: http://medox-lekomania.pl/uzaleznienie-od-lekow-opiatowych/uzaleznienie-od-tramalu/. W Warszawie w ramach kontraktu z NFZ detoksykację opiatową proponuje obecnie jedynie Szpital Nowowiejski.
 3. Nagłe odstawienie tak wysokich dawek (małych zresztą też) Benzodiazepin jest bardzo niebezpieczne, zagraża życiu, prawdopodobieństwo wystąpienia drgawek lub psychozy (majaczenia) jest bardzo duże. NFZ płaci za 56 dni pobytu pacjentów uzależnionych od BZD w oddziałach psychiatrycznych. Skorzystaj, zacznij od detoksykacji szpitalnej.
 4. Radzę, skontaktuj się z psychiatrą. Nie licz na diagnozę i pomoc online. Wyraźnie poprawisz sobie jakość życia.
 5. Trzeba uważać i dokładnie czytać ulotki. Już kilka osób było karanych za prowadzenie pod wpływem środków podobnie działających do alkoholu, na mocy art. 178A KK. Pewnie wszyscy wiedzą, ze Codeina daje dodatnie testy na opiaty a wchodzi w skład kilku preparatów dostępnych bez recepty(OTC). Kupimy środek na stacji benzynowej(specjalnie nie podaję nazw aby nie reklamować) i będziemy karani oraz zabiorą nam prawo jazdy.
 6. Jako właściciel i współtwórca http://medox.org.pl, nie będę reklamował. Ale myślę, że korzystne będzie wyjaśnienie. W sieci sporo jest różnych reklam, "Klinik, Ośrodków" itp. itd. Większość z nich to pewnie ludzie z pasją i dobrymi zamierzeniami, wizjonerzy. W naszym kraju z moich informacji istnieją trzy prywatne szpitale oferujące stacjonarne leczenie uzależnień. Wolmed, Inventia i Medox, reszta ofert to pełne zapału, usługi ludzi z marzeniami. Przed wyborem placówki radzę sprawdzić "Ośrodek" w http://www.rejestrzoz.gov.pl/ tylko jednostki zarejestrowane jako ZOZy gwarantują profesjonalizm i działają legalnie. Myślę, że pacjenci szukający pomocy, wybiorą z tych trzech Szpitali najlepiej odpowiadający ich problemom. Pozdrawiam.
 7. medox

  [WARSZAWA]

  Witam, jestem lekarzem psychiatrą, korzystając z okazji chciałem przedstawić ofertę naszego Szpitala. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medox Klinika leczenia uzależnień, depresji, zaburzeń snu Zajmujemy się głównie diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń: - uzależnienia, pełna oferta od detoksykacji(alkohol, BZD, leki uspokajajace i nasenne, przeciwbólowe, narkotyki) poprzez psychoterapię do leczenia farmakologicznego(Naltrexon, Campral) - zaburzenia nastroju: depresje o różnej etiologii(CHAJ, CHAD, po-udarowe, reaktywne i inne), dystymie, manie, zespoły apatyczno - abuliczne główne metody leczenia to farmakoterapia, leczenie światłem, psychoterapia - zaburzenia psychotyczne praktycznie wszystkie - zaburzenia lękowe(dawne "nerwice") przyjmujemy praktycznie tylko bardzo nasilone zespoły, bardzo zaburzające funkcjonowanie, np. napady paniki, nasilone OCD(obsesyjno-kompulsywne) - oraz zespoły zaburzeń funkcji poznawczych, głównie pobyty diagnostyczne, często jedniodniowe hospitalizacje Kadra Szpitala to: psychiatrzy, psycholodzy, specjaliści psychoterapii uzależnień, dietetycy, rehabilitanci. Klinika dyskretnie położona pod Warszawą, kameralna, dysponuje 21 łóżkami. Pełna oferta diagnostyczna: badania obrazowe(CT, MRI i inne), wszechstronne badania laboratoryjne(w tym hormonalne), badania poziomu leków w surowicy, inne podstawowe badania(Rtg, USG, EKG i inne) Diagnoza psychiatryczna i psychologiczna Pełna oferta Szpitala na stronie http://medox.org.pl Konsultacje abulatoryjne również w Warszawie, szczegóły http://psychiatra-gabinet.pl Kontakt: NZOZ MEDOX 05-180 Pomiechówek Nowy Modlin 43 info@medox.org.pl 22/ 785 58 62 +48 781 66 50 50
 8. medox

  witam

  Witam, jestem psychiatrą, forum jest dla mnie o tyle ciekawe, że w szpitalu muszę patrzeć na pacjenta z innej perspektywy, a tu mogę przeczytać co boli w innej optyce. Postaram się pomóc w miarę możliwości. Pozdrawiam.
×