Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

renata31

Użytkownik
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Ośrodki terapii, które mają w składzie większość certyfikowanych terapeutów w swoim składzie: Ośrodki terapii na Mazurach : Ośrodek leczenia uzależnień - OTU Stare Juchy ul. Mazurska 33 Stare Juchy 19-330 mail: otu@otu.pl Oferta : leczenie alkoholizmu, leczenie hazardu, uzależnień behawioralnych Forma leczenia: sześciotygodniowe terapie, prywatnie i na NFZ CDN.
 2. dobre historie, dawno się tak nie uśmiałam :)
 3. To doświadczenie z bad tripem to aż ciarki przechodzą ...
 4. Uzależnienie od komputera...może po prostu brak innych zainteresowań, wyższych potrzeb, znam wiele osób z takim uzależnieniem , które codziennie tracą czas i życie na siedzenie bez sensu godzinami w internecie albo grach.
 5. renata31

  Dopalacze

  Dopalacze to najgorsza i najniebezpieczniejsza opcja, znam przypadki osób , które nie były od niczego uzależnione, a wzięły dopalacze z ciekawości i o mało nie straciły życia. Trzeba leczyć nie tylko osoby przyjmujące te substancje ale także osoby , które tym handlują i narażają innych nawet na utratę życia.
 6. Rzeczywiście jest tak, kiedyś zdarzało mi się popalać i sam rytuał był ważniejszy niż fizyczne uzależnienie od nikotyny, to podchodzi pod właśnie uzależnienia behawioralne.
 7. Nie od dziś wiadomo , że jesteśmy tym co jemy. Jelita to podobno nasz drugi mózg. Depresja czy skłonności do uzależnienia od różnych rzeczy również mogą brać się z niskiego poziomu wit d3 w organizmie. Może warto zastosować odwyk od niezdrowej żywności i uzupełnić poziom witamin, i zobaczyć jak się wtedy poczujemy.
 8. To zależy jaki masz kontakt z szefem, jeśli nie jest to "luźny" kontakt , to krytyka szefa , że to szef robi coś złego - może skutkować tym , że szef znajdzie nowego pracownika , który nie będzie zwracał mu uwagi.
 9. renata31

  uzależniające zapachy

  Prawie każdy lubi zapach benzyny, ponieważ ten zapach sprawia , że wytwarzają się wtedy pewne substancje w mózgu , tak jak byśmy zażyli narkotyk :)
 10. Z tego co wiem to nie można nikogo zmusić do obowiązkowego detoxu, jeśli ktoś jest pełnoletni i nieubezwłasnowolniony. Jeśli masz taką możliwość to proś o pomoc prawnika, albo jakąś bliską osobę , która Cie wspiera. Prawnik pomoże w kwestii przepisów, a bliska osoba da nadzieję , że wszystko się uda.
 11. Spróbój może trochę wciągnąć się w temat, spraw wrażenie jakbyś była obeznana w temacie hazardu, popytaj ile można wygrać na tych automatach itp. Nie zakładaj z góry , że że jest uzależniona od hazardu i przegrała jakieś duże sumy. Może mama wtedy bardziej otworzy się w tym temacie gier hazardowych i powie coś więcej :)
 12. 10 tys. długu nie jest warte tego by kończyć ze swoim życiem. Jest wiele możliwości aby powrócić do normalności i zacząć cieszyć się życiem. Trochę wiary w siebie. Z pomocą najbliższych czy też fachowców z ośrodków uzależnień można naprawdę wyjść z o wiele gorszych problemów.
 13. Mieć w rodzinie alkoholika - w szczególności bliską osobę to rzeczywiście ciężka sprawa. Ale najważniejsze aby osoba mająca problem z alkoholem sama chciała podjąć się leczenia, albo chociaż zrozumiała , ze robi coś nie tak ze swoim życiem. Bo inaczej to nawet najlepszy prywatny ośrodek leczenia uzależnień nie będzie w stanie pomóc wyleczyć takiej osoby. Jak pomóc osobie uzależnionej można przeczytać min na : http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia/50-artykuly/921-interwencja-wobec-osoby-uzaleznionej.html oraz http://otu.pl/aktualnosci/8/jak-pomoc-osobie-uzaleznionej
×