Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

SAMA1

Użytkownik
 • Zawartość

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez SAMA1

 1. Drugieimię...nie gniewam się:) To prawda ta terapia dla nikogo nie jest cukierkowa.
 2. Drugieimię: w lutym 2017 roku. Jakoś tak. Ale mnie wypisali i jak napisałam mi było bardzo ciężko, ale też dlatego, że przyjechałam w bardzo złym stanie, mam borderline i w grę wchodził też nałóg palenia papierosów i to mi ograniczyli (zakaz wychodzenia po 20:00) to była walka:) Również mnie wypisali 5 dni przed końcem. Mam dwojaki obraz, ale wiem, że Twój też jest prawdziwy, bo tam tak jest:) Moja pielęgniarka pani Ewa..kochana, Pan Marek krzyczał na cały korytarz do mnie " rzyczywistość" ! (to było mi potrzebne) Ale...że mnie wypisali i nie ze wszystkim się zgadzałam to wiesz..."wojna" Długo nie mogłam się pozbierać z ich decyzją. Bolało. Ale powiedzieli, że mogę przyjechać za rok, tylko, że jak się jest na etacie to nie można się urywać z pracy do szpitala psychiatrycznego bez konsekwencji. To byłby mój 3 pobyt w szpitalu u tego pracodawcy..chyba tym razem tego nie zniesie...:/ Ale fajnie, że to napisałaś, niech ludzie też zobaczą, że tam tak jest. I jeśli nas wypisali to nie zamknęli nam drogi powrotu...Będąc tam czułam, że zdrowieję, tylko 6 miesięcy to krótko jak na moje zaburzenie. Sentyment jest
 3. Drugieimię...jak dobrze, że to napisałaś.. Po części taki obraz pamiętam...Potem się tęskni za tym miejscem. Mi się śniło kilka razy, ostatnim razem Pan Marek i moja Pani Pielęgniarka , jak zobaczyłam ją we śnie to się popłakałam. Pamiętam też niektórych ludzi, naprawdę fajni.
 4. Są oddziały dzienne, oddziały stacjonarne psychiatryczne z bardzo dobrą psychoterapią, diagnozą, bo o terapię tu chodzi chyba. Taki jest w Krakowie , w Starogardzie Szczecińskim, Poznaniu, Warszawie i pewnie inne. Terapeutę wpisujesz w google w swoim mieście i wyskakuje..
 5. Możesz zapytać się swojego lekarza/psychologa może poleci jakieś miejsce?
 6. Shira123 Nie będe pisać o epikryzie...ale baaaaaaaaaaaaardzo mnie wkur..ła:) Stąd tyle we mnie buntu i żalu, bo nie ze wszystkim się zgadzam co tam było napisane. Nie zostawili na mnie suchej nitki i mnie wypisali 5 dni przed końcem terapii. Ale bardzo fajnego kolegę wypisali 1 dzień przed końcem terapii:) Wypis jeszcze rozumiem...ale epikryzę już nie do końca.
 7. Disreali- co piątek można dzwonić aby przyspieszyć konsultacje jeśli Ci zależy.. Potem okazuje się, że w ciągu kilku miesięcy masz konsultacje i przyjęcie- jeśli Cię przyjmą. Nie jestem lekarzem, nie wiem co tam masz, tam są specjaliści i oni to ocenią. Myślę, że OLZON to nie jest jedyne miejsce, gdzie leczy się nerwicę/depresję. Ale...po co czekać, zastanawiać się, tracić czas.. lepiej wykonać jakiś ruch... zadzwonić w piątek i przyspieszyć konsultację.A może Cię skierują do jakiegoś ośrodka/ oddział a może jednak to dobre miejsce? Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.
 8. disreali - Myślę, że najlepiej jechać na konsultację i sprawdzić samemu co Ci powiedzą, na konsultacji najlepiej oceni personel/specjaliści czy Cię przyjąć czy nie. Pracownicy oddziału są na stronie: https://babinski.pl/oddzial-olzon/ https://olzon.babinski.pl/ Poczytaj sobie
 9. Ale były też dobre strony...ludzie...grupa, pan Piotr.., pielęgniarki i moja pielęgniarka terapeutyczna...fajna osoba... Psychorysunek zajęcia kulinarne...Pan Marek (fajna osoba, dużo dobrego wnosił)...Moja terapeutka...do czasu gdy nie podpisała się pod moim wypisem i epikryzą...
 10. Ja już sama nie wiem. Powiem, że pobyt na 7f mi pomógł w pewien sposób, po pobycie zobaczyłam, że chcę żyć, jakoś tak samo. Chciałam iść do przodu tylko nie wiedziałam jak, wróciłam do siebie do miasta i nie miałam sensownej terapii, ktoś na kogo postawiłam nie podał mi ręki tylko odrzucił. Rozsypało się. Ale...na samym oddziale było mi mega ciężko, bardzo. Nieziemski dla mnie wysiłek. Nie czułam się tam jakoś bezpiecznie. Ciężko mi było złapać kontakt z ludźmi, byłam zamknięta i agresywna, pojechałam do Krakowa w bardzo ciężkim stanie psychofizycznym. Ogólnie to ciężka terapia:) Naprawdę!! Wypis i epikryza bardzo bolało.
 11. Też mam kiepskie doświadczenia z oddziałem 7f. Wypisali mnie na końcu i wystawili bardzo pogardliwą i agresywną epikryzę na mój temat, miałam inne zdanie na tema dalszego życia i leczenia. To było kilka lat temu a rana wciąż żywa. Ktoś wie może lub był na oddziale leczenie zaburzeń osobowości w Starogardzie Gdańskim? Macie jakieś opinie jak tam jest?
 12. Byłam na oddziale "7f" i moim dalszym planem leczenia była płatna psychoterapia, 2 x w tygodniu, tj. ok. 800 zł miesięcznie. Oni naprawdę poważnie do tego podchodzą i to są ich zalecenia, wręcz wymagania. Osoby mocno zaburzone powinny mieć intensywną terapię, prawdopodobnie 2 razy w tygodniu, tylko skąd mamy wziąć na to pieniądze? Mnie to martwi. Nierealne cele i duże pieniądze. A co z innymi celami, a co jeśli ktoś chce/musi kupić mieszkanie? Martwi mnie to.
 13. No niestety jestem mocno zaburzona, mam osobowość chwiejną emocjonalnie. Nie udała mi się terapia po 7f. Szkoda. Wybieram się na 7f jeszcze raz.
 14. Mi 7 f pomogło, ale na krótko. Z tym, że jestem mocno zaburzona, więc pół roku leczenia to mało. Byłam tam 2 lata temu. Na oddziale było ok, ale jak wyszłam zaczęły się schody. 7f to tylko początek terapii a w moim przypadku powinna ona trwać kilka lat. Do tego terapia psychoanalityczna nie jest ref przez NFZ a mi powiedzieli, że powinnam mieć 2 razy w tygodniu co daje ok 800 zł miesięcznie. I wszystko rozbija się o pieniądze a nie o chęci. Przykre to. W Krakowie wystartował projekt niskopłatnej psychoanalizy dla osób ze wskazaniami klinicznymi do leczenia , ale ja nie jestem z Krakowa i mnie ten projekt już nie obejmuje.
 15. Drugibieg, Jedź na konsultację i sam się przekonaj co Ci powiedzą, może Cię gdzieś skierują, wskażą miejsce/kierunek, gdzie możesz pracować nas sobą.
 16. Do Joker27 Nikt z nas nie jest tu lekarzem czy terapeutą by stwierdzić czy ktoś ma jechać do 7F czy nie... Ja mam zaburzenia osobowości a na 7f to leczą, zatem podjęłam decyzję i ogromny wysiłek i tam pojechałam. Wspierała mnie w tej decyzji terapeutka. I przeszłam terapię. Leki plus terapia to chyba najlepsze połączenie. Same leki nie naprawią naszego myślenia, od tego jest terapia. Trzeba wylać , przegadać , przerobić na terapii.
 17. Jeśli chodzi o oddział 7f to ja osobiście polecam, byłam tam i mi pomogli. Takie są moje doświadczenia.
 18. Hej Kalipso. Nie byłam przy sytuacji z Ordynator, byłam zajęta własnym przymusowym wypisem. Nie zgadzam się ze wszystkim co było na oddziale ale też nie będe wybielać siebie. Pamiętajmy, że my naprawdę jesteśmy zaburzeni...i mamy pokrzywione myślenie, czucie i reakcje... Może nie skreślaj Krakowa, możesz być wściekła, serio rozumiem, ale mam nadzieję, że dalej będziesz szukać pomocy na miejscu i przerobisz tą sytuację. I kiedyś kiedy będziesz gotowa może znowu tam zawitasz ( i na terapii im wygarniesz:) Idź na terapię i walcz o siebie.
 19. Hej. Piszę w sprawie terapii po Krakowie. Mam kiepskie ostatnio doświadczenia z terapii. Chodziłam do terapeutki u siebie w mieście, przywiązałam się do niej, potem trafiłam na oddział do Krakowa i po terapii w Krakowie chciałam wrócić do terapeutki , niestety okazało się, że nie ma dla mnie miejsca i mogę kontynuować prywatnie. Nie miałam aż tyle na terapię miesięcznie i musiałam zrezygnować. Zerwała ze mną terapię z dnia na dzień, bez omówienia. Ból niesamowity i strach, że nie mogę kontynuować i wszystko muszę zaczynać od nowa. Rozczarowanie. Poszłam do innej na nfz..ale byłam tak przywiązana do poprzedniej , że nie byłam w stanie nowej zaufać i po czasie ta nowa terapeutka skończyła ze mną terapię bo nie umiałam się zaangażować i wszystko negowałam, szczególnie jej osobę i jej kompetencje..Ale...no za cholerę nie umiałam jej zaufać. Czułam ciąglę toksyczność w sobie w tej nowej terapii. I tak po mojej terapii.... Zostałam bez..., z poczuciem zranienia i że nie można ufac terapeutom, bo albo kasa, albo złość , że ktoś ma problem z zaufaniem. Terapia była dla mnie nadzięją na lepsza siebie i lepsze życie, a tu taka masakra. Jak tam u Was z zaufaniem do terapeutów? I jak z płatną terapią, ile płacicie miesięcznie? Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
 20. Jeśli masz taką historię, to warto tam jechać... do Krakowa. Możesz dzwonić w piątki i pytać o szybszy termin kolejnej konsultacji. Jak tak robiłam, dzwoniłam w piątki i pytałam o szybszy termin i przyspieszali mi konsultacje ( tak jest w ich regulaminie, że można dzwonić w piątki i pytać o szybszy termin). Trwało to ok 2 lub 3 miesiące. Możesz jechać na 2 tygodnie do nich na tzw. "diagnozę". Jesteś na oddziale 2 tygodnie wraz z innymi pacjentami tylko, że na obserwacji. Po 2 tygodniach podają Ci termin przyjęcia, jeśli będą chcieli Cię przyjąć. Kraków po takich doświadczeniach to dobra opcja. Byłam tam ok. 6 miesięcy, mam stwierdzoną osobowość chwiejną emocjonalnie. Więc wiem jak jest ciężko. Dlatego polecam ten oddział.
 21. Niestety, nie dajcie się zwieść tam, że coś dla nich znaczycie...absolutnie nic dla nich nie znaczycie, dla personelu w Krakowie. To Wam będzie zależało, to oni będą mieli dla Was znaczenie, Wy dla nich żadne. Przekonacie się po wypisie. Tak było w moim przypadku. Strasznego mam dzisiaj doła i dużo myślę. W Krakowie są "spotkania za bramą" , pomagają utrzymać terapię i człowiek ma wokół siebie znajomych ludzi, u mnie w mieście tego nie ma i człowiek zostaje trochę sam. Ogólnie terapia pomaga, daje rezultaty ale potem to utrzymać i wprowadzać w życie...Niektórym łatwiej, niektórym trudniej. Mi trudniej... Ale dostaję się tam dużo wsparcia, informacji. Na pewno warto jechać tam na terapię. Nie chce nikogo zrażać.
 22. Dlaczego mnie wypisali...dobre pytanie. Nie zgodziłam się ze zdaniem ordynator, a z ordynator się nie dyskutuje i trochę to długo trwało. Jednak nie chcę nikogo zrażać, bo ta terapia rzeczywiście pomaga, wiele daje i warto walczyć o siebie i szukać pomocy. Dlatego raczej zachęcam niż zniechęcam. Warto tam jechać i się leczyć.
×