Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

SAMA1

Użytkownik
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. SAMA1

  Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

  Też mam kiepskie doświadczenia z oddziałem 7f. Wypisali mnie na końcu i wystawili bardzo pogardliwą i agresywną epikryzę na mój temat, miałam inne zdanie na tema dalszego życia i leczenia. To było kilka lat temu a rana wciąż żywa. Ktoś wie może lub był na oddziale leczenie zaburzeń osobowości w Starogardzie Gdańskim? Macie jakieś opinie jak tam jest?
 2. SAMA1

  Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

  Byłam na oddziale "7f" i moim dalszym planem leczenia była płatna psychoterapia, 2 x w tygodniu, tj. ok. 800 zł miesięcznie. Oni naprawdę poważnie do tego podchodzą i to są ich zalecenia, wręcz wymagania. Osoby mocno zaburzone powinny mieć intensywną terapię, prawdopodobnie 2 razy w tygodniu, tylko skąd mamy wziąć na to pieniądze? Mnie to martwi. Nierealne cele i duże pieniądze. A co z innymi celami, a co jeśli ktoś chce/musi kupić mieszkanie? Martwi mnie to.
 3. SAMA1

  Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

  No niestety jestem mocno zaburzona, mam osobowość chwiejną emocjonalnie. Nie udała mi się terapia po 7f. Szkoda. Wybieram się na 7f jeszcze raz.
 4. SAMA1

  Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

  Mi 7 f pomogło, ale na krótko. Z tym, że jestem mocno zaburzona, więc pół roku leczenia to mało. Byłam tam 2 lata temu. Na oddziale było ok, ale jak wyszłam zaczęły się schody. 7f to tylko początek terapii a w moim przypadku powinna ona trwać kilka lat. Do tego terapia psychoanalityczna nie jest ref przez NFZ a mi powiedzieli, że powinnam mieć 2 razy w tygodniu co daje ok 800 zł miesięcznie. I wszystko rozbija się o pieniądze a nie o chęci. Przykre to. W Krakowie wystartował projekt niskopłatnej psychoanalizy dla osób ze wskazaniami klinicznymi do leczenia , ale ja nie jestem z Krakowa i mnie ten projekt już nie obejmuje.
 5. SAMA1

  Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

  Drugibieg, Jedź na konsultację i sam się przekonaj co Ci powiedzą, może Cię gdzieś skierują, wskażą miejsce/kierunek, gdzie możesz pracować nas sobą.
 6. SAMA1

  Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

  Do Joker27 Nikt z nas nie jest tu lekarzem czy terapeutą by stwierdzić czy ktoś ma jechać do 7F czy nie... Ja mam zaburzenia osobowości a na 7f to leczą, zatem podjęłam decyzję i ogromny wysiłek i tam pojechałam. Wspierała mnie w tej decyzji terapeutka. I przeszłam terapię. Leki plus terapia to chyba najlepsze połączenie. Same leki nie naprawią naszego myślenia, od tego jest terapia. Trzeba wylać , przegadać , przerobić na terapii.
 7. SAMA1

  Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

  Jeśli chodzi o oddział 7f to ja osobiście polecam, byłam tam i mi pomogli. Takie są moje doświadczenia.
 8. SAMA1

  Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

  Hej Kalipso. Nie byłam przy sytuacji z Ordynator, byłam zajęta własnym przymusowym wypisem. Nie zgadzam się ze wszystkim co było na oddziale ale też nie będe wybielać siebie. Pamiętajmy, że my naprawdę jesteśmy zaburzeni...i mamy pokrzywione myślenie, czucie i reakcje... Może nie skreślaj Krakowa, możesz być wściekła, serio rozumiem, ale mam nadzieję, że dalej będziesz szukać pomocy na miejscu i przerobisz tą sytuację. I kiedyś kiedy będziesz gotowa może znowu tam zawitasz ( i na terapii im wygarniesz:) Idź na terapię i walcz o siebie.
 9. SAMA1

  Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

  Hej. Piszę w sprawie terapii po Krakowie. Mam kiepskie ostatnio doświadczenia z terapii. Chodziłam do terapeutki u siebie w mieście, przywiązałam się do niej, potem trafiłam na oddział do Krakowa i po terapii w Krakowie chciałam wrócić do terapeutki , niestety okazało się, że nie ma dla mnie miejsca i mogę kontynuować prywatnie. Nie miałam aż tyle na terapię miesięcznie i musiałam zrezygnować. Zerwała ze mną terapię z dnia na dzień, bez omówienia. Ból niesamowity i strach, że nie mogę kontynuować i wszystko muszę zaczynać od nowa. Rozczarowanie. Poszłam do innej na nfz..ale byłam tak przywiązana do poprzedniej , że nie byłam w stanie nowej zaufać i po czasie ta nowa terapeutka skończyła ze mną terapię bo nie umiałam się zaangażować i wszystko negowałam, szczególnie jej osobę i jej kompetencje..Ale...no za cholerę nie umiałam jej zaufać. Czułam ciąglę toksyczność w sobie w tej nowej terapii. I tak po mojej terapii.... Zostałam bez..., z poczuciem zranienia i że nie można ufac terapeutom, bo albo kasa, albo złość , że ktoś ma problem z zaufaniem. Terapia była dla mnie nadzięją na lepsza siebie i lepsze życie, a tu taka masakra. Jak tam u Was z zaufaniem do terapeutów? I jak z płatną terapią, ile płacicie miesięcznie? Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
 10. SAMA1

  Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

  Jeśli masz taką historię, to warto tam jechać... do Krakowa. Możesz dzwonić w piątki i pytać o szybszy termin kolejnej konsultacji. Jak tak robiłam, dzwoniłam w piątki i pytałam o szybszy termin i przyspieszali mi konsultacje ( tak jest w ich regulaminie, że można dzwonić w piątki i pytać o szybszy termin). Trwało to ok 2 lub 3 miesiące. Możesz jechać na 2 tygodnie do nich na tzw. "diagnozę". Jesteś na oddziale 2 tygodnie wraz z innymi pacjentami tylko, że na obserwacji. Po 2 tygodniach podają Ci termin przyjęcia, jeśli będą chcieli Cię przyjąć. Kraków po takich doświadczeniach to dobra opcja. Byłam tam ok. 6 miesięcy, mam stwierdzoną osobowość chwiejną emocjonalnie. Więc wiem jak jest ciężko. Dlatego polecam ten oddział.
 11. SAMA1

  Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

  Niestety, nie dajcie się zwieść tam, że coś dla nich znaczycie...absolutnie nic dla nich nie znaczycie, dla personelu w Krakowie. To Wam będzie zależało, to oni będą mieli dla Was znaczenie, Wy dla nich żadne. Przekonacie się po wypisie. Tak było w moim przypadku. Strasznego mam dzisiaj doła i dużo myślę. W Krakowie są "spotkania za bramą" , pomagają utrzymać terapię i człowiek ma wokół siebie znajomych ludzi, u mnie w mieście tego nie ma i człowiek zostaje trochę sam. Ogólnie terapia pomaga, daje rezultaty ale potem to utrzymać i wprowadzać w życie...Niektórym łatwiej, niektórym trudniej. Mi trudniej... Ale dostaję się tam dużo wsparcia, informacji. Na pewno warto jechać tam na terapię. Nie chce nikogo zrażać.
 12. SAMA1

  Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

  Dlaczego mnie wypisali...dobre pytanie. Nie zgodziłam się ze zdaniem ordynator, a z ordynator się nie dyskutuje i trochę to długo trwało. Jednak nie chcę nikogo zrażać, bo ta terapia rzeczywiście pomaga, wiele daje i warto walczyć o siebie i szukać pomocy. Dlatego raczej zachęcam niż zniechęcam. Warto tam jechać i się leczyć.
×