Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

forma1

Użytkownik
  • Zawartość

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Mam tak samo, odkąd uświadomiłem sobie, że nie można wszystkiego w sobie zmienić. Po prostu człowiek ma naturalne ograniczenia (mam tu na myśli procesy poznawcze i inteligencję) i żadna praca nad sobą nie przyniesie zamierzonego efektu. Niestety nie w każdym przypadku jest tak jak z chodzeniem na siłownie, że dzięki treningowi każdy może wyglądać tak jak to sobie wymyślił. Niemoc wysyca całą energie z człowieka. Skąd czerpać motywację do działania jeśli wiadomo, że i tak zawszę będziemy tacy sami i każde nasze starania na poprawę pójdą na marne.
  2. Oczywiście, najlepiej by było gdyby inteligencja szła w parze wprost proporcjonalnie z mądrością. Niestety nie zawsze tak jest. Nie zmienia to jednak faktu, że lepiej jest być tym bardziej inteligentym.
  3. Z tych wszystkich objawów być może wcale nie wynika to, że jesteś taki głupi ale co najwyżej mało inteligenty, a to zupełnie coś innego. Natomiast dobrze rozumiem, że przez kompleks dotyczący inteligencji można serio popaść w depresję. To nie sprawiedliwe, ale osobie z wysoką inteligencją łatwiej osiągnąć zamierzony cel. Takie osoby nie ogranicza zbyt mała inteligencja, która często bywa powodem życiowych niepowodzeń.
×