Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

zzyyggaa

Użytkownik
 • Zawartość

  68
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Przejście z sypialni do łazienki tylko po ścianie, wstać po nocy nie mogłem przez 2 godz, brak siły, brak chęci do czegokolwiek, tylko leżeć i gapić się w sufit. Dobrze że miałem wtedy urlop.
 2. Zatem jedyna droga to ta prób i błędów.
 3. Ok to kontynuując - wiemy że Tranxene spełnia swoją rolę ale nie można go brać na stałe - co do tego chyba się zgadzamy? Paro i fluwoksamina nie stabilizuje mnie tak jak powyższy lek - czy to całkowicie skreśla SS/SNRI?
 4. Może i nie, stąd inne badania bo jakiś wpływ ma skoro ewidentnie to ona obniża mi puls. Teraz biorę tylko 10 mg i wszystko minęło, chodzę prosto, jeżdżę autem ale do normalnego funkcjonowania daleko. Może wogóle SSRI nie jest dla mnie. Nie wiem. Chciałem się tylko dowiedzieć jaka grupa leków byłaby dobrą opcją poza benzo. Może ktoś miał podobny przypadek.
 5. I ja odstawiłem Tranxene finalnie bez większego problemu mimo że brałem rok i to często powyżej 20mg. Ale jest jedno ale - ze względu na wydłużony odstęp QT w EKG paroxetyna jest nie dla mnie a zostało mi jeszcze kilka badań (potrwa to ok 3 tyg) i na ten czas psychiatra zalecił ponownie branie 10mg wieczorem do czasu wyjaśnienia wyników badań. Jaka jest w/g ciebie alternatywa dla paro bo fluwoksemina była totalnym niewypałem??? Może całkowicie inna grupa? Pytam bo nie chcę brać benzo - ok teraz przez te 3~4 tyg mogę jeszcze się zgodzić. Widzę że psychiatra nie bardzo ma pomysł.....
 6. zzyyggaa

  Leki a alkohol

  Ja też jak nie piję to nie tańczę. I tak już prawie 2 lata nie tańczę
 7. Dlaczego off topic? Ciagle tu mowa o dolegliwosciach wywołanych przez Paroxetynę.
 8. Na razie dodatkowe skurcze a po nich chwilowy blok - według kardiologa wywołany bradykardią - puls na paro 30mg to 43~45 a przy 20mg już 55, oczywiście spoczynkowy. Przy 20 mg paroksetyny dodatkowych skurczy prawie nie ma a i czuję się dużo lepiej. Teraz ekg, holter, eho ale za 2 tyg jak się unormuję na 20 mg paro. Bez beta blokerów. Dopiero po badaniach da rekomendacje kardiologiczne do dalszego leczenia dla prowadzącego psychiatry. Z tego co tłumaczył ważne są odstępy QT i inne, które mogą wykluczyć stosowanie pewnej grupy leków np bb czy SS/SNRI lub też je narzucić. Się okaże...
 9. No i właśnie tu jest pies pogrzebany - odpowiadając - bo wynika to z mojej psychoanalizy. Jak wiemy aby skutecznie leczyć nerwicę należy dokopać się do źródła jej powstania i odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie - co ją wywołało i dlaczego narastała. W moim wypadku nerwicę wywołała ciągła obawa o zdrowie pod kątem kardiologicznym ponieważ jestem obciążony genetycznie (ojciec zmarł w wieku 42 lat na serce). Mam 46 lat i leczę się od 10ciu na nadciśnienie a zakodowane w głowie miałem od 14tego roku życia (śmierć ojca) że też umrę w takim wieku. Tak się nie stało ale strach pozostał. Teraz sam mam córkę 11 letnią, z którą mam bardzo silną więź i bardzo mi zależy żeby dla niej żyć, żeby nie czuła tego co ja, tego lęku, bezradności i tęksnoty za ukochaną osobą. Jak tylko coś mi się dzieje - kołatanie, dodatkowe skurcze, bradykardia od razu wpadam w panikę. Dlatego żeby poukładać sobie w głowie muszę najpierw poukładać sprawy kardiologiczne. Oczywiście nie chcę rezygnować z psychiatry ale mam takiego który potrafi powiedzieć "to jaki lek pan proponuje?" Dlatego dopytuję tu i tu też szukam jakiś podpowiedzi, na co możnaby zamienić paroksetynę, a może wcale nie trzeba.... Jutro mam kardiologa i stąd moje wcześniejsze pytania odnośnie alternatywnych SSRI i SNRI które można połączyć bez obaw z metoprololem (skuteczny w moich zaburzeniach sercowych) który ze względu na paro odstawiłem we wrześniu.
 10. Źródło wikipedia: Leczenie[1], terapia[1], kuracja – szereg czynności medycznych, z użyciem stosownych leków i aparatury, zmierzających do przywrócenia równowagi (homeostazy) organizmu dotkniętego chorobą lub kalectwem; postępowanie lekarskie, którego celem jest przywrócenie zdrowia choremu lub poprawa jego jakości życia.
 11. Który z SSRI lub SNRI nie obniża progu drgawkowego jak Paroxetyna? Fobic miał rację co do fluwoksaminy - masakra. Czy kardiolog też może leczyć zaburzenia lękowe?
 12. Że to paroxetyna powoduje obniżenie pulsu i w związku z tym miałem omdlenie oraz stale kręci mi się w głowie, chodzę jak żeglarz po suchym lądzie. Twierdzi że bradykardia zawsze jest powodem nierównomiernej pracy serca i dlatego trzeba wrócić do betalocu aby je wyrównać. Psychiatra nie widzi związku metoprololu z paro miomo że wszędzie o tym można znaleźć info.
 13. Znasz moją historię, u mnie są problemy z rytmem serca. Jedynym lekiem na to był metoprolol. Niestety w połączeniu z paro to nie gra, ciągłe arytmie wywołane przez bradykardię. Muszę wrócić do betalocu żeby ustabilizować tętno bo ciśnienie jest ok. Większość ssri i chyba wszystkie snri wg lekarza będzie tak się zachowywać poza właśnie fluwoksaminą która to raczej podniesie puls. Lekarz sam się dziwi dlaczego u mnie tak jest, dlaczego kardiolog twierdzi inaczej. Sam wolałbym zostać na paroksetynie bo już przynajmniej wiem czego się po niej spodziewać. mimo że odbijam się od ścian. Na prawdę jestem teraz w czarnej d...e i nie wiem co robić. Zmieniłbym lekarza ale w mojej okolicy nie ma innego. Ten chcial mi zapodać xanax wiedząc że dopiero co się wylizałem z benzo.
 14. Sugerowałem mu to dziś ale stwierdził że dla mnie lepsza będzie fluwoksamina i tym mam zastąpić paro. Coś mi się zdaje że strzela gdzie popadnie na oślep. Teraz to już sam nie wiem co o tym myśleć.
 15. Mi niestety paroxetyna nie wchodzi, ciągłe lęki i dochodzą drgawki oraz bardzo niski puls. Jutro mam szybki tel z lekarzem - mogę mu coś zasugerować?
×