Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

MissPanic

Użytkownik
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Dzięki Jimmy za odpowiedz. Jeśli chodzi o witaminy to wszystkie mam w normie. B,D,magnez,potas. Wyniki idealne. Do niczego nie można się przyczepić. Ból w kręgosłupie pojawił się po pół roku przewlekłego stresu. I trzyma mnie do dzisiaj pomimo masaży czy fizjoterapii. Czy nawet psychoterapii. Nie mam już siły walczyć z nerwicą, czuję że mnie pokonała.. A jeśli chodzi o sen, to prawie w ogóle nie sypiam. Zębami też nie zgrzytam. Co ja bym dała, żeby poczuć się normalnie i nie czuć bólu choć przez jeden dzień..
 2. Czy ból kręgosłupa (ale centralnie kości nie mięśni pleców) może być nerwicowy? Miałam robiony MRI całego kręgosłupa i wyszła przepuklina w szyjnym i skolioza - ale według fizjoterapautów u których byłam zmiany, które mam nie powinny dawać takich dolegliwości. Mnie boli każdy kręg kiedy próbuje się wyprostować i mam wrażenie takiego wbitego kołka w kręgosłup. Boli jak przełykam. Nic w badaniach nie wychodzi. NIC. Takie dolegliwości mam codziennie. Czy to w ogóle możliwe czuć napięcie w plecach? Większość ma ucisk w klatce piersiowej, a ja w kręgosłupie :-/ Nienawidzę tej nerwicy.. Može być tak, że moj układ nerwowy jest przeciążony i normalny ból czuję milion razy mocniej??
 3. Dusky, ja tez się zastanawiam czy nie powinnam iść do szpitala. Bo to co jest teraz to żadne życie. To wegetacja. Leżę całymi dniami w domu, boję się wyjść - bo poza domem wystarczy lekki stres czy napięcie i objawy się nasilają. Te bóle psychogenne mnie wykończą. I podobnie jak Ty przeczytałam już wszystko na temat nerwicy. I polskie i zagraniczne strony. To błędne koło. I to koło pikujące w dół. U mnie chorobę wyzwolił potężny, długotrwały stres. I choć wiem, że na nerwicę się nie umiera, to czasem żałuję że nie.. Bo ja kocham ludzi i świat zewnętrzny, a choroba i ból trzymają mnie w domu..
 4. Aniutek123 piszesz, że trzeba być cierpliwym.. A walczyłaś z chorobą w jakiś konkretny sposób? Bo ja jestem cierpliwa, mija 9 miesiąc moich codziennych dolegliwości, ale nie jest lepiej. Jest gorzej :-/
 5. Mnie chyba już nic.. Albo w sumie miłość do Narzeczonego. I Rodzice, bo jestem jedynaczką. Boję się zrobić im krzywdę swoim odejściem. A jednocześnie dużo myślę czy to faktycznie czysty egoizm przestać cierpieć :-o Bliscy też cierpią przez moją chorobę, bo zamiast podporą to stałam się udręką :-/
 6. Mirunia, dzięki za dobre słowa. Byłam u kilku lekarzy, każdy przepisuje co innego. Nie wiem w takim razie jak ma to wyleczyć tę samą chorobę jaką jest nerwica.. Bo albo Efectin, albo Dulotix, albo Mianseryna, albo Trittico.. Boję się brać takich leków, nigdy wcześniej nie brałam :-( No jeszcze pregabalina albo gabapentyna
 7. Nie wiedziałam, że tyle osób odpisze na mój post!! Dziękuję Wam bardzo. U mnie niewiele się zmieniło, zakończyłam przygodę z psychoterapią, bo jestem typową ekstrawertyczką i opowiadanie o tym co czuję do niczego nie prowadzi. Objawy się nie zmieniły, w domu jeszcze jakoś sobie radzę (mniej lub bardziej), ale poza domem jest tragedia. Przeszłam wszystkie możliwe badania, nic mi nie jest. Nic, poza tym że nie pamiętam jak to jest czuć się normalnie :-( Ból kręgosłupa jest coraz silniejszy, jakby mi ktoś coś w niego wbił. Co gorsza to uciska na przełyk i praktycznie przy każdym przełknięciu przeżywam stres, dyskomfort i ból. Dalej słabo sypiam, budzę się w nocy i boli mnie cała klatka piersiowa - jakby miała eksplodować. Nie mam siły do takiego życia, z pracy musiałam zrezygnować :-( Jak pokonać tę cholerną nerwicę??
 8. Chodzę na psychoterapię i moja psychoterapeutka uważa, że nie powinnam brać leków, bo one tylko stłumią moje emocje (nad którymi według niej powinnam pracować co doprowadzi do cudownego ozdrowienia). Poza tym według niej nie jestem "typem depresyjnym" i SSRI nie są dla mnie.. Problem w tym, że emocje emocjami, a objawy objawami. Od pół roku nie czuję się jak ja. Stale skanuję swoje objawy, budzę się - jest normalnie przez pół godziny i się zaczyna - pojawia się ból i tak do nocy. Przez co mam problem z zasypianiem. Nie mam właściwie już swojego życia. Pytanie czy antydepresanty mi je przywrócą.. Czy faktycznie tylko praca nad sobą :-o Dlatego szukam kontaktu z osobami, które przeszły/przechodzą podobną walkę..
 9. Stworzyłam ten wątek, ponieważ poszukuję osób, ktôrym nerwica uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Ja mam nieustanne bóle, ciekawa jest ich zmienność - albo boli mnie w klatce piersiowej, albo w kręgosłupie (tež odcinek piersiowy). Bóle są tak silne, że promieniują do przełyku. I tak codziennie od pół roku :-( Zaczęło się standardowo - gula w przełyku i zaciśnięte gardło do granic moźliwości. Przewalczyłam te objawy, więc pojawiły się nowe - te bóle w klatce i kręgosłupie. Nie daję już rady. Szukam wsparcia.. Ma ktoś podobnie?
 10. Witam wszystkich, mam bardzo specyficzne i silne objawy somatyczne nerwicy.. Lekarz przepisał mi na to Zoloft i Sulpiryd - boję się wziąć, bo nie wiem czy w moim przypadku to właściwe leki.. Jesli chodzi o objawy - po długiej chorobie, w czasie ktorej bardzo się stresowałam, dostalam ataku paniki: scisnięte gardło, gula w gardle, trudność z oddychaniem - standardowo. Przez 3 tygodnie nie mogłam jeść. Teraz mijają dwa miesiące i z jedzenien mniej więcej sobie poradziłam. Ale niestety doszedł nowy, przerażający objaw - bardzo silne bóle w klatce piersiowej, tak za mostkiem, czasem ból promienujący do kręgosłupa i do gardła. Ucisk w gardle - nadal. Ogólnie najgorsze jest to, że mam te objawy 24h :-/ Bardzo się męcze.. Płaczę z bólu :-( Jedynie sen przynosi jako taką ulgę. Czy Zoloft na to pomoże? Czy ktoś miał takie silne objawy? Proszę o pomoc..
 11. A coś na uspokojenie? Może to nerwica a może przewlekły stres. Najlepiej skonsultować się z lekarzem. Czarna Ważko - konsultowałam. Nawet z dwoma. Jeden przepisał Spamilan na 3 miesiące i kazał więcej nie wracać. Drugi powiedział, że to nerwica i nie ma na to leków. Od lekarza pierwszego kontaktu dostałam relanium - ale mój ból nie mija po nim. Boli i uciska mnie masakrycznie, nawet w nocy :-( Dlatego pytałam czy taka intensywność objawów jest w ogóle możliwa..
 12. Gosiek1 - dostałaś na to jakieś leki? Jak sobie z tym poradziłaś? Jak długo to trwało?
 13. Proszę o pomoc.. Od lutego jestem w bardzo silnym stresie - takim powodującym bezsenność, brak łaknienia, działanie na automacie. Typowe pobudzenie układu współczulnego. Zaowocowało to problemem jaki mam od maja - najpierw uczucie przeszkody w gardle, a następnie ścisku w szyi/gardle, bólach za mostkiem, wrażenie wbitego w kręgosłup miecza, który ktoś wykręca (głupio brzmi, ale takie odczucie). Mam te dolegliwości stale, nie mijają. Zaczynam z tego bólu dostawać do głowy, bo ile da się wytrzymać i cierpieć Miałam robione RTG przełyku z kontrastem - wyszło zaleganie kontrastu i podejrzenie zaburzeń czynnościowych - czyli najpewniej tło nerwowe. Czy ktoś z Was miał podobne objawy? I miał je stale? Czy to nerwica czy bardziej depresja maskowana? Nie mam żadnych ataków lęku czy paniki. Po prostu czuję ból. Nie radzę sobie z tą silną somatyzacją, mam najgorsze myśli
×