Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

kroliczek

Użytkownik
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Nie wiem czy to dobry dział, ale tyczy się psychoterapii grupowej, czyli pobytu na oddziale dziennym. W pewnych celach potrzebuję zobaczyć moją dokumentację medyczną, po dokształceniu się widzę, że jest kilka jej rodzajów: indywidualne zewnętrzna i wewnętrzna oraz zbiorcza. Z tymi dwoma wiem o co chodzi, ale czy ktoś wybierał dokumentację zbiorczą? Co w niej się znajduje z pobytu na oddziale dziennym? Ponadto szpital od miesięcy nie chce mi wydać dokumentacji, teraz każą złożyć pismo o jej wydanie, ale czarno to widzę. Kto mógłby pomóc jeżeli nic po złożeniu pisma się nie uda? Pomijam tu już chamskie zachowanie i udzielanie nieprawdziwych informacji co do moich praw przez personel.
 2. kroliczek

  [Rzeszów]

  Tylko psychodynamiczna jest na nfz z tego co wiem. A na psychologa trzeba trafić, jednemu spasuje, innemu nie. Kilka psycholek przerobiłem, wszystkie podobne, raczej pozytywne, oprócz jednej - mur beton. Problem to poziom ich wykształcenia.
 3. kroliczek

  Dostęp do broni

  Broń palna, chyba żeby się prościej zabić. Chociaż z tą skutecznością to nigdy nie wiadomo. Bezpieczniej na ulicy jak tylko służby mają broń, a nie byle łobuz by mógł mieć i mnie straszyć/zabić. Jak już to niech tylko na strzelnicach była by broń dostępna. Jestem za całkowitą likwidacją broni. ps. raz syn myśliwego strzelił do mnie z broni myśliwskiej bo ją dorwał z domu. Na szczęście spudłował. Broni palnej NIE!
 4. kroliczek

  [Rzeszów]

  Z tego co wiem w Rzeszowie i chyba nigdzie nie ma terapii poznawczo-behawioralnej na nfz, a szkoda. Chyba tylko ktoś odpłatnie robił ją.
 5. kroliczek

  [Rzeszów] Grupa wsparcia

  Eh, jak zawsze problemy z organizacją czegoś nowego. Ale może wyjdzie jak są chętni. Nie dużo ale na początek zawsze coś :). Zatem jak teraz sprawa wygląda. Obecnie można by zrobić grupę wsparcia z chętnych osób, tych z forum i kilku z reala. Spotkania polegały by na wspólnym omawianiu tematów, problemów, wsparciu, pomocy, spotkaniu się z kimś w realu, a nie tylko wirtualnie, takie uspołecznianie, przełamywanie barier. Np. raz w tygodniu albo raz na 2 tygodnie. Albo jak chcecie. Trzeba by znaleźć miejsce takich spotkań. Jest kilak pomysłów, tylko potrzebował bym kogoś chętnego do pomocy w pochodzeniu i popytaniu się wspólnie. Jakby ktoś był chętny do takiej pomocy w organizacji to niech napisze do mnie na PW. Może zająć to chwilę. Pasowało by tez trochę rozgłosić, że będzie taka grupa wsparcia. Natomiast przyszłość teraz :). Jakby się zebrała po jakimś czasie większa grupa można by zrobić stowarzyszenie co daje już większe możliwości. Patrz pierwsze posty. Spotkania mogły by odbywać się z psychologiem. Inne wspólne zajęcia takie rozwijające, pomagające. Do tego dofinansowania. Wiązało chyba by się też to z symboliczną opłatą np. 5 zł miesięcznie tak jak to jest w takich stowarzyszeniach. Można by też prowadzić inną działalność np. pro edukacyjną. Może udało by się połączyć razem z Otwartym Umysłem, bo czytałem, że są takie możliwości. Trzeba by się dopytać. Co o tym sądzicie?
 6. kroliczek

  [Rzeszów] Grupa wsparcia

  To cieszę się, że kilka osób chciało by pomóc w realizacji i / lub też uczestniczyć w takiej grupie :). Na początku pewnie było by trochę roboty z tym, szczególnie z dotarciem do potencjalnych uczestników takiej grupy. Tu przydały by się pomysły jak to zrobić :), sam mam swoje :). A potem samo by poleciało jak się już grupa rozkręciła by i było by mniej do roboty. Myślę, że z tymi co chcą to organizować to można by się gdzieś wspólnie spotkać i to omówić, może w realu np., jak każdy to widzi, jakieś własne pomysły i realne cele, i możliwości. Albo przynajmniej na początek na pw. porozmawiać. Nie wiem czy może znacie jakieś osoby, znajomych, które mogły by chodzić na taką grupę? Może też zna ktoś psychologa chętnego na takie spotkania? (ja o tworzeniu takiej grupy z jedną psycholog rozmawiałem)
 7. kroliczek

  [Rzeszów] Grupa wsparcia

  Przepraszam za kilkudniowe opóźnienie z odpisywaniu, ale święta i czekałem aż kilka osób coś napisze :). Żeby stworzyć "to gotowe" najpierw trzeba by zacząć :). A do tego trzeba kilka osób. Do założenia samej grupy wsparcia wystarczy kilku zainteresowanych, ale do założenia stowarzyszenia potrzeba 15 osób, w tym kilka do zarządu i kilka do czegoś innego. Takie założenie stowarzyszenia potrzebne jest do uzyskania dopłat, jakiś środków finansowych, konta w banku na 1% podatku i innych wpłat. Z tego trzeba by zatrudnić psychologa. W takich stowarzyszeniach są zwykle symboliczne opłaty 5 zł miesięcznie, ale to i tak można dawać jak się ma. Ja bym chciał żeby takie stowarzyszenie było całkowicie bez opłat. Żeby samo utrzymywało się z otrzymanych środków. Trzeba by znaleźć najpierw po zebraniu chętnych do zajęcia się tą grupą jakieś lokum, może by jakaś sala została udostępniona (np. przez kościół na początek). I można by się już spotykać. Do tego można by zrobić telefon dla osób w potrzebie. Jakieś działalności informacyjne dla społeczeństwa. Spotkania dla rodzin, opiekunów. Może inna działalność propagandowa. Społeczeństwo bardzo mało wie o problemach psychicznych i jest pełno stereotypów. Trzeba by też pomyśleć nad stroną internetową, tu pewnie tez jakiś koszt, ale może uda się bez kosztów. Celem było by na pewno stworzenie miejsca przyjaznego ludziom z problemami, gdzie będą rozumiani, będą mogli porozmawiać, coś wspólnie zrobić, spotkać nowych ludzi, nawiązać znajomości, wyjść z domu, ruszyć się, pobyć wśród ludzi, rozwijać swoje zainteresowania. W czasie np. depresji ludzie mają z tym wszystkim duży problem. Ja miałem do czynienia raczej z depresją i mało z nerwicą. Musiało by to być coś co przywracało by do życia. Co do pieniędzy na pewno dofinansowania do wspólnych wyjść, wycieczek, zakupów. W otwartym umyśle gdzie teraz chodzę od niedawna mówili, że nawet 500 zł dostawali na zakupy więc chyba warto było by chodzić jeśli udało by się uzyskać takie dofinansowanie. Jeszcze się w to nie zagłębiałem, ale zawsze można ich o to spytać co i jak organizują. Jakby znalazło się kilka osób chętnych do pomocy w organizacji to można by zacząć coś robić i szukać potencjalnych chętnych do uczestnictwa w spotkaniach. Pomysł spółdzielni był by na pewno ciekawy, żeby dać tym osobom jakieś zatrudnienie bo z tym na naszym rynku szczególnie trudno. Wszystkie pomysły i chętni mile widziani :) Wszystkiego dobrego z okazji Świąt!
 8. Witam! Od jakiegoś czasu czytam to forum, ale to mój pierwszy post :). Powstał pomysł założenia grupy wsparcia / stowarzyszenia w Rzeszowie dla osób z problemami psychicznymi, głównie depresja, nerwica. Ale inni też nie są wykluczeni :). W Rzeszowie istnieje stowarzyszenie Otwarty Umysł ale tylko dla chorych na schizofrenię. Działalność grupy docelowo miała by być podobna do tego stowarzyszenia. Czyli np. cotygodniowe spotkania w małym gronie (np. 1-2 godziny po południu), rozmowy, najlepiej z uczestnictwem psychologa, dodatkowe zajęcia rozwijające zainteresowania, później może wspólne wyjścia, wycieczki. Chciałem zapytać czy byli by chętni uczestniczenia w takiej grupie i / lub chętni do pomocy w jej tworzeniu? Może miał już ktoś doświadczenie z grupami wsparcia / stowarzyszeniami i mógłby się nim podzielić? Zaznaczam, że na razie to jest tylko pomysł, który był już omawiany z kilkoma osobami :). Ale jakby byli chętni to zostanie wcielony w życie. Pozdrawiam :)
×