Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

mattb

Użytkownik
 • Zawartość

  40
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. mattb

  Aborcja

  W tym temacie niech wypowiedzą się kobiety, które przerwały ciążę. Co wtedy czułyście? Po jakim czasie dopadł was syndrom poaborcyjny? Jak sobie radzicie z tym problemem?
 2. mattb

  Trzy pytania

  1. Wakacje to za dużo powiedziane. Na najbliższy urlop, który już za niecałe 2 tygodnie lecę do Hiszpanii:) 2. Dokładność, punktualność, uczciwość 3. Wyjazd zarobkowy do Wielkiej Brytanii. 1. Czy wierzysz w teorie spiskowe? 2. Ilu mieszkańców liczy miejscowość, w której mieszkasz 3. Czym Cię najłatwiej rozśmieszyć?
 3. mattb

  Trzy pytania

  1. 8000 GBP 2. Czasami noszę jak mi zimno 3. herbata 1. W jaką grę komputerową ostatnio grałeś/aś? 2. Ulubiony miesiąc roku to... 3. Często się uśmiechasz?
 4. mattb

  depresja na emigracji

  Nie leczyłem się wcześniej w Polsce. Dopiero poraz pierwszy odwiedziłem psychiatrę 2 tygodnie temu. Przepisał mi leki w celu zredukowania lęków. Wcześniej wmawialem sobie,że nie mam żadnej depresji, że to tylko kilkudniowe pogorszenie nastroju. W Anglii poczucie smutku, beznadziejności i braku chęci do życia towarzyszyły mi bardzo często. Dodatkowo muszę podnieść swoją niską samoocenę bo zeswiruje. Wyemigrowałem sam, jestem sam i całe życie jestem sam...
 5. mattb

  depresja na emigracji

  Anglia dała mi pracę, pieniądze, nauczyłem się tutaj życia ale nic poza tym. W Polsce podczas ostatniego urlopu czułem się dobrze, lecz przed wyjazdem do Anglii nie widziałem tam dla siebie perspektyw i chciałem spróbować czegoś nowego. Nie żałuję że tutaj przyjechałem. Serce nakazuje jednak wracać bo być może tam będę bardziej szczęśliwy i nie będę tak często myśleć o śmierci.
 6. mattb

  depresja na emigracji

  Tak, siedzę w Anglii ale powrót planuje na wrzesień, bo w październiku zaczyna się rok akademicki. Żebym się przypadkiem nie rozmyślił, powiesiłem kartkę nad biurkiem która codziennie mi o tym przypomina.
 7. mattb

  depresja na emigracji

  Nie zmusił mnie brak pracy, tylko stan psychiczny niepozwalający mi tutaj już dłużej siedzieć. Pieniędzy starczy na 2 lata jeśli w ogóle nie będę przez ten okres pracować. Nie zamierzam siedzieć ciągle na bezrobociu tylko zamieszkać w Warszawie lub Gdańsku i tam poszukać pracy w księgowości, w międzyczasie chciałbym zacząć 2letnie studia magisterskie.
 8. mattb

  depresja na emigracji

  Tak, pisałem tutaj przed 2 miesiącami. Ale po ostatniej wizycie w Polsce, która miała miejsce kilka dni temu stwierdziłem, że wracam. Dzięki temu łatwiej będzie mi tutaj wytrzymać i może dzięki temu uda mi się odłożyć więcej pieniędzy, które powinny wystarczyć na conajmniej 2 lata.
 9. mattb

  depresja na emigracji

  dla mnie - poczucie samotności
 10. Jak w temacie, pytanie skierowane do osób mieszkających za granicą lub tych, którzy powrócili do kraju. Jak się tam czujecie bądz czuliście? Jeśli chodzi o moją sytuację, w moim przypadku nie pomogą leki, potrzebna mi psychoterapia. Nie chcę zaczynać leczenia tutaj i przerywać w połowie, ponieważ postawiłem, że za kilka miesięcy wracam do Polski. Nie mogę się w Anglii odnaleźć. Przyjemnie się ją zwiedza i się po niej porusza, ale mieszka się tutaj ciężko.
 11. mattb

  Trzy pytania

  1. ani to, ani to bo oba zawierają szkodliwy dla zdrowa aspartam 2. W butelce 3. banan marchew jabłko 1. McDonald's czy KFC? 2. Ulubiona zabawka w dzieciństwie 3. Czy grasz w gry losowe, jeśli tak to jakie?
 12. mattb

  Trzy pytania

  1. Nie piję w ogóle kawy. 2. b2 (kwadrat) - 4ac 3. Życie wieczne 1. Największy cel w Twoim życiu to... 2. Co najchętniej lubisz fotografować? 3. Czy lubisz odwiedzać muzea i galerie sztuki?
 13. mattb

  Trzy pytania

  1. NIE 2. To zależy od konkretnej sytuacji. 3. Nienawidzę kiedy ktoś kłamie w żywe oczy. 1. Zęby myjesz w ciepłej czy zimnej wodzie? 2. Gdybyś miał/a wybrać czy tracisz wzrok czy słuch, co byś wybrał/a? 3. Jesteś introwertykiem czy ekstrawertykiem?
 14. mattb

  [Anglia]

  Jeśli chodzi o te pożyczki, to można ją dostać ale tylko na studia licencjackie. Spłacasz ją dopiero wtedy kiedy zaczniesz zarabiać jakąś tam kwotę, nie pamiętam dokładnie jaką, ale chyba 25.000 funtów, więc czasami nigdy O Student Finance nie słyszałem. Jeśli chodzi o angielski, kiedyś myślałem że poziom komunikatywny jest nie do przeskoczenia, ale wystarczyło tylko tutaj przyjechać aby sie lepiej z tym językiem osłuchać. Nie będę się oszukiwać, po prostu brak mi motywacji do czegokolwiek, do nauki też, dlatego pracuję gdzie pracuję niestety. Tylko ode mnie zależy czy to zmienię.
 15. mattb

  [Anglia]

  Druga strona medalu, koleś który skończył tutaj studia związane z informatyką, wrócił do Polski i już po kilku dniach dostał ofertę pracy za 4000 zł netto. Więc kierunki techniczne jak najbardziej opłaca się studiować za granicą.
×