Skocz do zawartości
Nerwica.com

heavy30

Użytkownik
  • Postów

    25
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez heavy30

  1. heavy30

    Off-top

    Sądziłem że celem jest ustalenie stanu faktycznego .No cóż myliłem się .
  2. KWESTIA BRZYDKI CZY PRZYSTOJNY zawsze rodzi pytanie dla kogo .To samo dotyczy poglądu jest dobrze czy żle .Wystarczy to zrozumieć .Nie jest to łatwe dla kogoś kto bazuje tylko na wlasnym osądzie a Ty masz wlaśnie ten problem że czujesz sie jedynie kompetentny do takiej oceny .Niestety zderzasz się z innymi poglądami .Odpowiedz sobie na to pytanie i pozbędziesz się problemu .Pułapką jaka na ciebie czeka jest narcyzm .Może po prostu wyluzuj i powiedz sobie ;Jakie to ma znaczenie .
  3. heavy30

    Off-top

    No jest to podstawą dyskusji słuchanie i proba rozumienia innych .Niemniej niemożliwośc potwierdzenia przekreśla ostatecznosć jakichkolwiek teorii.Oby taka dyskusja nie była tylko biciem piany .Chociaz domyślam się celu.
  4. Szczeście to tylko gra neuroprzekażników odpowiednnich w odpowiednim miejscu mózgu.
  5. Na ciebie przyjdzie czas siostrawiatru .Zapewniam cie że każdy facet w końcu musi .Tylko to kobiety mają zaburzone schematy poznawcze .Myślicie ,,woli net niz mnie'' To nie tak - facet ma ochote na sex tak samo jak jest z apetytem może byc słaby ,moze lepszy ale gdy nie jemy jakis czas to człowiek zjadłby cokolwiek .Podobnie z sexem .I jeszcze jedno jak ciągle żle sie czujesz , może marudzisz i jeczysz to nie dziw się że nie chce zaczynać .Wreszcie możesz sama sprowokować .Np gdy wchodzi do domu stanąć w korytarzu nago schylona glową do ziemi a pośladkami w jego stronę .Na pewno nie ucieknie z krzykiem że widział trolla z szrama przez pół pyska do tego sliniącego się
  6. heavy30

    Akatyzja

    Akatyzja powstaje w wyniku nierównowagi neurotransmiterów , bywa przy neuroleptykach i ssri .Wyjsciem jest branie czegos równocześnie co podnosi poziom katecholamin.
  7. Więc to nie jest tylko lęk bo i ze snem są problemy .Wczesne budzenie moze być objawem depresji ale też zaburzeń lękowo depresyjnych .Tak czy inaczej wskazane jest branie lekow co lekarz zauważył i zapisał escitalopram. No coż bierz i oby pomagało chociaż ssri nie są najlepszym wyborem w tego typu objawach .Ja mialem identyczne objawy i najlepsze byly tlpd .Częściowo pomocna jest wenlafaksyna w dawkach 150> lub dołączenie reboksetyny .Chodzi o to że stres powoduje wyczerpanie zasobów noradrenaliny i wskutek jej deficytu pojawiają się objawy wczesnego budzenia , jakies znaczenie choć mniejsze ma także serotonina .Terapia mogla by pomóc zaakceptować wyrok losu a czy w objawach pomoże trudno mi mówic , mnie nie pomogła. Myślę że warto posłuchac lekarza ew zasugerowac zmianę leczenia po miesiącu o ile poprawy zdecydowanej nie będzie.Do tego czasu można ratować się uspokajającymi preparatami .
  8. Połączenie mianseryny z ssri może namieszać .Ja np biorąc z wenlafaksyną rano nie moglem się dobudzic ,a po samym lerivonie problemow nie było.
  9. Najskuteczniejszym antydepresantem jest nadal amitryptylina ,tylko ma więcej skutków ubocznych niż imipramina .Wycofano ją z powodu stosowania jej u dzieci z adhd gdzie byla skuteczna i tania .Weszly inne leki np atomoksetyna kosztujace 500zł za opakowanie i teraz są standardem w leczeniu .Ktoś wziął za to niemały grosz .
  10. Jak wezmiesz na noc to rano cię pusci a najwyzej do południa utrzymuje sie sennośc .Bez znaczenia ile bierzesz bo dawka 10czy 30 czy 60 tak samo usypia ja obecnie biorę 5mg i tez zwala z nóg .Pocieszające jest że nie na dłuzej niż 10-14godzin.
  11. Tyle że nie rozpoznaje sie zaburzeń osobowości jeśli pacjent ma potwierdzoną inną diagnozę .Prostym przykładem może być kobieta z migreną .Jaką osobowość rozpozamy w trakcie napadu migreny?Myślę że uniwersalną diagnozą chociaż niewiele wnoszącą bylo by stwierdzenie zaburzen pracy ukladu nerwowego. Dopiero póżniej można doprecyzować o jakie konkretnie chodzi choćby na podstawie skuteczności leków określonego rodzaju.
  12. W chorobie jaką jest depresja najgorsze co można robić to ambitnie oszukiwać się że damy radę bez leków .To głupota i nic więcej .Chyba że chodzi o łagodne stany jak np w okresie żałoby .To jednak nie depresja a reakcja na stratę. Leki należy dobrać i to zarowno dawki jak i rodzaj. Z doświadczenia wiem że leki serotoninergiczne wyjaławiają emocjonalnie sprawiają że czujemy się jak robot .Rozwiązaniem jest wówczas zmniejszenie dawki a w zamian dolączenie leku noradrenergicznego .Wybór pomiędzy lekiem serotoninowym a noradrenergicznym do niczego nie prowadzi .Większość depresji sprawia że zaburzone są oba układy i na obydwa trzeba wpłynąć .Dobrym rozwiązaniem jest połączenie paroksetyny lub wenlafaksyny w małej dawce z reboxetyną lub bupropionem.
  13. W kwestii ssri faktycznie są takie odczucia .Problemem dzisiejszej psychiatrii jest niedoskonałość leków. Jednak można dobrać leczenie co do substancji oraz jej dawki aby wyrównać pewne niedobory a zwłaszcza wywołać taki stan aby organizm dalej poradził sobie bez lekow .Zauważ że stare tlpd częściej leczyły ludzi .Co prawda po jakimś czasie dochodziło u części do nawrotu ale leki te pozwalały na jakiś czas zaleczyć chorobę .Dziś ssri zwlaszcza choć mniej szkodliwe ale praktycznie przeciągają kurację w nieskończoność.
  14. No to określa się mianem hipochondrii .Jednak nie jest to istotne jak nazwać , masz duży poziom lęku i bardzo dobrze widać że jesteś bardzo podatna na sugestie.
  15. No deko pomylilem się oczywiście chodziło mi o plasawicę sydenhama a nie o zespół Gille de la Tourette a . Jednak w tym ze zespole chociaż objawy są neurologiczno -psychiatryczne to wszystko wskazuje na przyczyny odpornosciowe konkretnie przeciwciała D8/17.
×