Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

ObsKom

Użytkownik
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Czy jest jakiś sposób by przestać się spać w ciemności ? Śpie przy świetle i TV i nadal się boje trochę, ale gdybym zgasił to bym nie wytrzymał. Natrętne myśli mówią mi że koło stoi duch czy coś tam, ale gdy sobie pomyśle o czymś, załóżmy co jutro będę robić to znika, nie boje się ale za chwile znowu wraca. Nie mogę sobie z tym poradzić.
 2. A czy można wyjść z lęku spania samodzielnie?
 3. A te moje objawy to na 100% ZOK tak ? Jeśli karzę mi coś robić. A tamto drugie zaburzenia, które mam wrażenie że cały czas mnie ktoś obserwuje to jakie to jest ? Dzięki za odpowiedzi.
 4. Wymienię swoje objawy. Od jakiegoś czasu prześladują mnie takie myśli, które każą mi co mam zrobić. Np. gdy źle zwrócę się do rodzica, mam automatyczną myśl - Powiedz "Przepraszam, kocham Cię" a jak sobie pomyslę, że nie powiem to zdaję mi się że coś się stanie rodzicowi złego. Kojarzy mi się z wszystkim czym robię. Gdy oglądam film i ułożę ręce na znak krzyża np. to mam myśl, daj inaczej ręce bo coś się stanie złego itp. Cały czas jestem więźniem, mam do od jakiegoś pół roku. Na dodatek mam, nie wiem czy to poprawne określenie - zaburzenia osobowości. 2 Lata temu jeszcze niczym się nie przejmowałem, teraz gdy idę po ulicy mam wrażenie że każdy mnie obserwuje i nie mogę robić jakiś gestów, m.in ruszać rękoma jak jakiś dresiarz bo pomyślą że jestem idiotą czy coś w tym stylu. Gdy jestem w towarzystwie nie mam tego ponieważ zapominam o tym, gdy jestem sam czuje się cały czas obserwowany i po prostu staram się być normalny. Dodam jeszcze że od dziecka boję się spać w nocy, mam wrażenie że koło mnie są jakieś duchy itp. śpię przy świetle.
 5. Witam. Od jakiegoś czasu mam Zaburzenia Obsesyjno-Kompulsywne(Nerwica Natręctw) i nie wiem właśnie czy z skierować się z tym do psychiatry czy Psychologa. Mam 15 lat, objawów już nie będę wymieniał ponieważ każdy pewnie wie jakie są. Proszę o pomoc.
×