Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Tadeusz_2

Użytkownik
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

Zawartość dodana przez Tadeusz_2

 1. Dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście, chory człowiek musi najpierw sam chcieć sobie pomóc. To jest istota leczenia. Gorzej, jak chory nie jest w stanie racjonalnie myśleć. W nerwicy lękowej nie ma w pełni racjonalnego myślenia. To samo w alkoholiźmie. Czasami jednak ludzie podejmują leczenie, dlatego moje pytania o pomoc dla niego. Może jak mu się uświadomi to wszystko, to sam się ogarnie. Co ludzi skłania do przezwyciężenia lęków i rozpoczęciu psychoterapii? Czy często nerwicowcy unikają psychoterapii, wpadają w panikę? Mój brat np wpada w panike, że żona go opuści, to jeden z jego nieracjonalnych lęków, o których wiem, ale może są inne lęki które blokuja mu podjęcie leczenia. Pzecież nikt nie chce być nazwany psychicznie chorym, nikt nie chce być zaszufladkowany jako uzależniony od czegoś. Jak go namówić na przezwyciężenie tych lęków przed leczeniem, stygmatyzacja itp. Do tego potrzeba odwagi. Co przekonuje nerwicowców lękowych do przełamania się i podjęcia leczenia?
 2. Brat i jego żona nie widzą żadnego problemu z alkoholem. Jego żona, która z nim mieszka jest na 100 % przekonana, że to nerwica jest problemem brata. On ma stwierdzoną nerwicę lękową. Jest typowym nerwicowcem. Wg. jego żony wcale nie pije więcej niż inni. Prawdę zna pewnie tylko brat, lecz boi się ją wyznać i męczy się z tym bardzo. Wie, że alkoholizm jest zły. Być może on sam siebie oszukuje. A być może to sama nerwica z pewnym nadużywaniem alkoholu. Jak z nim rozmawiać, żeby komuś całą prawdę wyrzucił z siebie?
 3. Internista robił USG i próby wątrobowe. Czy mogł pomylic alkoholowe stłuszczenie wątroby od niealkoholowego stłuszczenia wątroby?
 4. Być może, za dużo tutaj niewiadomych. Za dużo, Wszystko może być. Przecież jak mało jadł, bo miał silną nerwicę i nie mógł jeść, to również mógł przez złe odżywienie i względnie niewielką ilość alkoholu uszkodzić wątrobę. Czyli pierwotna mogła być i jest nerwica. Potrzebna byłaby diagnoza całościowa, jak wobec trgo mam rozmawiać z bratem? Jak rozmawiać z nerwicowcem, który panicznie boi się wszystkiego? Jestem bezradny. Jak skłonić go, żeby poszedł do psychoterapeuty i powiedział mu, nawet najgorszą, ale prawdę? Jak go skłonić, żeby się przed kims otworzył?
 5. Lekarz internista powiedział mu, że stłuszczenie wątroby pojawiło się na skutek złego odżywiania, że zbyt szybko chciał schudnąć. Na pewno nie pije dużo alkoholu, nigdy nie był widziany pijany. Wydaje mi sie, że masz racje - psychoterapia mogłaby wszystkim uświadomić co jest głównym problemem. On chce się leczyć, chodzi do psychiatry na nerwicę przecież. Tylko boi się psychoterapii. To normalne w nerwicy lękowe, że nerwicowcy boją się psychoterapii?
 6. Dzień dobry, Mój brat ma od 2 lat poranne wymioty. Jakiś czas temu, chyba rok temu zaczął mieć koszmarne sny. Do tego od kilku miesięcy zaczęły trząć mu sie ręce. Zaczął też często zasypiać w ciągu dnia. Wreszcie zaczęła go boleć wątroba i ma nawet stłuszczenie wątroby. Prawie nic nie je. Jego żona jest przekonana, że to nerwica lękowa. Ja widziałem, że trochę ostatnio nadużywał alkoholu, jednak nigdy się nie upił. Miał tylko opuchnietą twarz. No i sam mówił, że ostatnio za dużo pije. Ale bardzo się obraża jak się tylko wspomni o alkoholiźmie. Jego żona również wyklucza alkoholizm. Był u psychiatry, który stwierdził nerwicę lękową i zapisał leki, które brat przyjmuje. Jednak brat nie chce chodzić na psychoterapie. Co o tym sądzić? Czy to alkoholizm, czy to nerwica? Jak to rozróżnic? Jaki on może mieć problem? Czy to typowe, że nerwicowcom zaruca się alkoholizm? Spotkaliście się z tym? I czy nadużywanie alkoholu to już alkoholizm? Co może w nerwicy lękowej powodować, że tak łatwo w ciągu dnia zasypia na kilka godzin i wreszcie, czy lekarz psychiatra nie odróżni nadużywania alkoholu od nerwicy? Co robic? Widzę, że brat bardzo cierpi i jest bardzo nieszczęśliwy.
×