Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

nervi21

Użytkownik
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 1. @jagoda512 Hej :) dzięki za odpowiedź. Ja nie palę i wydaje mi się, że moja niechęć do tytoniu nie jest racjonalna, a właśnie spowodowana lękiem. Niedobrze się czuję sam ze sobą. :( Najgorsze jest to, że nie udało mi się znaleźć ludzi z takim samym problemem. :(
 2. Witajcie, dziś chciałbym prosić Was o Wasze spostrzeżenia i przy okazji opowiedzieć o mojej historii. Ja również pochodzę z dysfunkcyjnej rodziny i niestety jej dysfunkcyjność dosyć mocno odbiła się na moim zdrowiu. Otóż cierpię na DDPP - Dorosłe Dziecko Palaczy Papierosów. Skutki działania moich rodziców są opłakane. Moja matka paliła papierosy już będąc ze mną w ciąży. W domu również nie było mowy o tym aby móc normalnie oddychać ponieważ mieszkałem z rodzicami w kawalerce. Jako dziecko byłem bardzo szczupły i blady. Nie dawałem sobie rady na lekcjach wf i nie byłem w stanie uprawiać sportu ani jeździć nawet na rowerze. Wszystko mnie męczyło. Moje deficyty w zdrowiu fizycznym skutkowały brakiem akceptacji ze strony rówieśników. Byłem nieakceptowany a nawet bity. Jako dzieciak zajadałem smutki i zacząłem mieć problemy z nadwagą. Palenie papierosów przez rodziców też miało swoje konsekwencje finansowe. Nie pochodzę z bogatej rodziny. Często rodzice zamiast dać mi pieniądze np. na wyjście do kina, woleli trzymać je na papierosy. W domu również było brudno. Najbardziej było to widać między innymi na firanach i pożółkłych ścianach. Jako dorosła osoba mam problemy z samoakceptacją. Nie radzę sobie w życiu i nie mam zbyt wielu znajomych. To tyle na początek. :) Może ktoś napisze coś jeszcze? Ja również chętnie odpowiem na pytania.
 3. nervi21

  Witajcie!

  Cześć! Nazywam się Grzechorz i mam 21 lat. Niedawno odkryłem, że zmagam się z DDPP. Na forum szukam wsparcia i ludzi którzy mają podobny problem.
×