Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

filizanka12

Użytkownik
 • Zawartość

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Kochana gdzie widzisz tu logikę? Myśli samobójcze nie oznaczają chęci samobójstwa Tym bardziej, że masz lęki na tle umierania A widzisz, Kochana, pudło, niestety. U mnie myśli samobójcze oznaczają chęć samobójstwa. Raczej silną. Chociaż zależy od tego jak bardzo są intensywne tego dnia. Chyba, że zdarzy się cudowny dzień kiedy go nie będzie. A nie często się zdarza. Aktualnie lęk nie pojawiają się już wcale. Właściwie od farmakoterapii. Chociaż (nie pamiętam kiedy, jakoś wiosną ?) było kilka dni (zdecydowanie mniej niż tydzień) kiedy niepokój o własne życie mi towarzyszył. W porównaniu do tego, co było wcześniej traktuję to jako incydent. W cytowanej wypowiedzi zabrakło słowa "było". Dokładnie wypowiedź powinna wyglądać: Niestety czy też stety zupełnie nie wyglądają tak. Są konkretne. I to raczej propozycje, albo snucie planów. Albo kalkulowanie na ile mogłoby to być realne. Albo prośba żeby coś mi pomogło, bo nie mam siły, ale fizycznie, żeby to przedsięwziąć. No i jeśli już je mam, to wtedy śmierci się nie boję. W moim przypadku lęk przed śmiercią i myśli samobójcze nie występowały nigdy w tym samym czasie. Mi tylko leki. No i ew. ból fizyczny, żeby się otrzeźwić i nawiązać kontakt z rozumem, o ile nie są zbyt natrętne i da jeszcze radę. O ile czuję, że mam na cokolwiek siłę i nie sprowokuję się do tego, żeby zrobić sobie coś. O jakich lekach mowa? Biorę przeciwpsychotyk i stabilizator. Nie pomagają na natrętne myśli. Antydepresanty działają na natrętne myśli?
 2. Hej Mam CHAD. Co Wam pomaga na natrętne myśli samobójcze? Mnie nękają codziennie. Nie mam już siły.
 3. Jak sobie poradzić z lękiem wolnopłynącym? Są na to jakieś leki?
 4. U mnie trwał ponad rok ale wtedy nie wiedziałam jeszcze że mam CHAD i się nie leczyłam.
 5. Wytlumaczcie mi na czym dokładnie polega psychoza w manii I czy bardzo silny lęk to już psychoza? Z góry dzięki za odp
 6. Wytlumaczcie mi na czym dokładnie polega psychoza w manii I czy bardzo silny lęk to już psychoza? Z góry dzięki za odp
 7. Monster6 a jak u Ciebie objawia się mania? Ja mam ponoć to "szczèście" ze nie widzę ufo, nie słyszę głosów oraz nie uważam się za papierze. Niby racja bo nie ma nic gorszego od braku panowania nad własnym mózgiem ale...ja mam tak silne pobudzenie psychoruchowe ze idzie dosłownie szajby dostać. Latam po pokoju 2-3h bez zatrzymania. Di tego musze ciągle poruszać rękoma.zawsze towarzyszy temu niezwykle silny, wolno płynący lęk oraz ataki paniki. Nie idzie tego wytrzymać. Łykam benzo jak cukierki ale i one nie radzą sobie zbytnio. Tylko olanzapina minimalnie na to pobudzenie mi pomaga. Ale otepia i usypia. Mój lekarz mówi ze w manii powinnam nie panować nad sobą czyli jak przyjdzie mi na myśl kupno tira to idę i od razu kupuje. Tego nie mam. Obstawiam ze mam hipo. Chyba jestem jedyną tu osoba która woli depresję od manii. Mania to dla mnie katorga.
 8. Chyba nie jesteś bardziej nienormalny ode mnie bo chyba nikt do tej pory trafniej nie zobrazował mojego zachowania hehe Najgorzej mnie wkurza jak tracę pół godziny w sklepie bo "a może to, a może tamto" po czym wybieram jedno i jestem na siebie zła że wybrałam akurat to bo "tamto" było na pewno lepsze.
 9. Czy olanzapina zawsze tak zamula i usypia?
 10. Ile właściwie może trwać mania? To prawda że nawet do 6 miesięcy?
 11. A czy potrzeba ciągłego poruszania rękoma lub taki napęd do mówienia w kółko to też mania? Dla mnie ta mania to koszmar, tęsknie za depresją.
 12. Przybij piątkę. Biegać, chodzić - na spacer, w kółko po mieszkaniu, od ściany do ściany, nieważne, cokolwiek, byle się ruszać, szybko, szybciej, cały czas, bo usiedzieć na miejscu nie idzie, a w głowie taki sam bałagan i pęd, i chaos jak na zewnątrz. Ale ja zdecydowanie wolę jak odwala mi w tę stronę i latam, i znikają prawie wszystkie lęki niż być zombie z depresją, które boi się za próg wyjść, brr. Rady jak sobie pomóc? Monster ładnie to ujął Powodzenia! No właśnie a ja w depresji nie mam lęków za to w mani tak :/
 13. Czytałam o tej mieszanej wersji i ta przeraża mnie jeszcze bardziej. Strasznie Ci współczuję bo życie w takim rollercosterze emocjonalnym musi być straszna udręką. A antydepresanty bierzesz tez w manii? Ja jestem teraz meGa pobudzona, jak wzielam antydepresanty to pobudzenie zwiększyło się do tego stopnia ze myślałam że zwariuje. Odstawiłam. W depresji są ok ale w manii u mnie odpadają. Jedna rzecz mnie zastanawia-czytam ze większość chorych na Chad w manii jest nie naturalnie szczęśliwa, pobudzona, ma energię do życia. A ja mam silne pobudzenie ale i mega lęki. Czy w manii można odczuwać lęki?
 14. Hej Jestem nowa. Mam podejrzenie dwubiegunowki. Teraz jestem w manii i odczuwam bardzo silne pobudzenie psychoruchowe takie ze musze ciągle chodzić w kołko 2-3h to norma. Do tego mam baaardzo silne lęki. Wizyta u psychiatry za kilka dni. Jedyne co mi minimalnie pomaga to benzodiazepiny. Czy ktoś z Was odczuwał takie silne pobudzenie?? Jak sobie mogę pomoc do wizyty u lekarza?
×