Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Hombre

Użytkownik
 • Zawartość

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Hombre

  Wynajem stancji

  To to wiadomo :-) A jakieś inne sprawy urzędowe itp.? Co z lekarzem rodzinnym?
 2. Hombre

  Wynajem stancji

  Co trzeba załatwić po przeprowadzce do wynajmowanej stancji?
 3. Hombre

  Wynajem stancji

  A co w związku z tą kwotą zawierającą wszystkie opłaty? Co jest ważne, żeby o to spytać?
 4. Witam. Chciałbym wynająć pokój i mam kilka pytań. O co zapytać wynajmującego podczas oglądania pokoju? Jakie tematy poruszyć i na co patrzeć? Jeśli w ogłoszeniu jest napisana kwota zawierająca wszystkie opłaty, to nie muszę się wtedy przejmować licznikami, tylko po prostu płacę co miesiąc daną kwotę na konto wynajmującego? Sorry za moją niewiedzę ale nigdy nie byłem zmuszony się z tym zaznajamiać i tak to teraz jest... Może są tu osoby wynajmujące pokój? Pozdrawiam.
 5. Hombre

  Niezaradność życiowa

  Da się nauczyć takiego ogarnięcia życiowego i zaradności? Czy jak się człowiek urodzi taką niezdarą to już nie ma wyjścia? Nie mam kompletnie planu na życie, jakiejś koncepcji, na niczym się nie znam...
 6. Hombre

  Niezaradność życiowa

  Pracował ktoś za granicą i mógłby doradzić co trzeba zrobić po przyjeździe do danego kraju, jakie formalności załatwić itp. ? Oraz gdzie szukać pewnej pracy za granicą, jakieś fora, strony ? Pozdrawiam.
 7. Hombre

  Niezaradność życiowa

  Witam. Sytuacja niestety nie uległa większej zmianie. Dalej nie mogę znaleźć porządnej pracy, siedzę na garnuszku rodziców i ich narzekanie na mnie już powoli zaczyna mnie przerastać i dołować. W aktualnym miejscu zamieszkania ciężko o pracę, niby mógłbym wyjechać ale musiałbym to zrobić sam, nie mam żadnych znajomych, u których mógłbym się zatrzymać. Do tego moje nieogarnięcie życiowe powoduje to, że nie ruszam się z domu i tak koło się zamyka. Rodzina ma mnie za nieudacznika i pasożyta, nie chcę tak dalej żyć, coraz bardziej myślę o odważnym posunięciu typu wyjazd daleko stąd i życie na własną rękę, ale boję się że wyląduje pod mostem. Co byście zrobili będąc w mojej sytuacji?
 8. Hombre

  Niezaradność życiowa

  A poza urzędem pracy? I czy istnieje możliwość dofinansowania przez UP do kursu, jeśli jest on spoza ofert UP? Jeśli tak, to co trzeba by było zrobić aby uzyskać takie dofinansowanie?
 9. Hombre

  Niezaradność życiowa

  Wie ktoś z Was gdzie szukać ofert kursów/szkoleń, poszerzenia kwalifikacji z poszczególnych dziedzin?
 10. Hombre

  Niezaradność życiowa

  Dzięki za odpowiedzi ;-) A przybliżyłby mi ktoś temat ZUSu i emerytur? Jak to działa i funkcjonuje?
 11. Hombre

  Niezaradność życiowa

  onet700 skoro potrafiłeś ogarnąć swoje życie, to i dziewczynę sobie w końcu znajdziesz :-) są takie, które pociąga nieśmiałość i szukają właśnie takich 'nowicjuszy'. Wybaczcie moją niewiedzę, ale czy jestem w stanie sam przeżyć i coś odłożyć wynajmując mieszkanie za powiedzmy 600 zł + opłaty i zarabiając przy tym około 2 tys. ?
 12. Hombre

  Niezaradność życiowa

  Chcę wynająć. A mam takie pytanie czy zaradność, ogarnięcie życiowe da się jakoś wyćwiczyć? I czy macie jakieś wskazówki co do wynajmu mieszkania? Ile się zazwyczaj płaci w poszczególnych miastach?
 13. Hombre

  Niezaradność życiowa

  Dzięki za odpowiedzi. Chcę się wyprowadzić jak tylko znajdę pracę, ciągle poszukuję. Tyle jest tych podatków, że ciężko to ogarnąć. Powiedziałby mi ktoś krok po kroku co muszę zrobić, załatwić po wyprowadzce?
 14. Hombre

  Niezaradność życiowa

  Liber8 dzięki za konkretną odpowiedź, właśnie o takie mi chodzi :-). Aktualnie jestem na utrzymaniu rodziców i cholernie źle mi z tym, dlatego szukam informacji potrzebnych do rozpoczęcia samotnego życia. Okej, to powiedz mi jakie opłaty, dokumenty będę musiał realizować co miesiąc, a jakie w innych okresach czasu? Wiem że to śmieszne, ale nie ogarniam tego wszystkiego. Chcę mieć wszystko przetłumaczone na chłopski rozum, żeby nie zginąć samemu ;-).
×