Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

ezojaa

Użytkownik
 • Zawartość

  103
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Hej, Mój kuzyn choruje na schizofrenię. Od lat nic nie robi, wakacje zwykle spędza w szpitalu. Ma rentę. Chciałabym mu jakoś pomóc. Gdzie można mu szukać jakiegoś zajęcia? W jakiej branży?
 2. ezojaa

  [Warszawa] Nasza Stolica

  Tak, nie było problemu. Teraz się zastanawiam, może "szczęście" i "okazje" wykorzystałam już w życiu. Teraz będzie trzeba się nad tym napracować. Teraz też bardziej krytycznie do siebie podchodzę, w związku z tym czuję się niewystarczająca i nieciekawa. Stąd niechęć do kontaktu z innymi.
 3. ezojaa

  [Warszawa] Nasza Stolica

  Kiedyś jakoś działo się, nie musiałam się nad tym zbytnio zastanawiać. Teraz czuję się jakoś obco
 4. Ta keta działa na zasadzie odcięcia myślenia, zaniku pamięci. Wszystko sprowadza się do zmiany myślenia. Ayahuasca... ktoś próbował?
 5. Pójdę dzisiaj do ośrodka zdrowia i zapytam o terapię. Wydarzenia z ostatnich dni dały mi tyle do myślenia, uznałam, że sama nie dam rady z tego wybrnąć. Ciągle to magiczne myślenie. Ból, żal, wyrzuty sumienia. Marzenia i cele zupełnie oderwane od rzeczywistości. Niestety będę musiała całkiem rozpaść się na kawałki. Boję się tego, ale inaczej nie dam rady ruszyć na przód.
 6. Edycja: to były moje wyobrażenia, znów niestety paranoja, paraliż, panika. Bo nie dzieje się zgodnie z moimi chęciami. Rozmawialiśmy później...pierwsza napisałam SMS. Wyjaśniło się nieco. Okoliczności nie były sprzyjające. Nie jest tak jakbym chciała. Może mam za wysokie wymagania. Osoba nadal jest dla mnie ważna, ja dla niej już nie. Nie mogę tego wymagać. Nie mogę nic zrobić tylko zrezygnować z tych marzeń z tą osobą. Trudno.. jest jak jest.
 7. ezojaa

  [Warszawa] Nasza Stolica

  Brakuje mi bliskości, a każdy człowiek z którym próbuję rozmawiać zamienia ze mną pare słów i znika. Musi być we mnie coś odpychajacego. Tylko koty i psy że mną wytrzymują.
 8. Dziewczyna może mieć problemy ze sobą i w środku może też cierpi, na zewnątrz pokazuje co innego. Nie wiem, nie znam jej. Czy to psychopatka, czy jakie inne ma zaburzenia nie wiadomo. Kiedyś ktoś nazwał mnie toksyczną osobą, nie wiem dlaczego, taki był odbiór. Bardzo cierpiałam i nie wiedziałam co zrobić by być lepszą. Do tej pory myślę o sobie źle, boję się kontaktów z ludźmi, bo wiem, że znowu coś mogę spieprzyć.
 9. ezojaa

  [Warszawa] Nasza Stolica

  Mam dość samotności, od kilku lat nie mam kontaktu z ludźmi poza pracą. W pracy powierzchowny kontakt i ukrywanie kim się jest na prawdę. Nie wiem jak to zmienić. Straciłam umiejętność bycia w bliskiej relacji. Nie potrafię mówić o sobie. Wstydzę się tego co zrobiłam, jaka jestem. Boję się, że nikt mnie takiej nie zaakceptuje.
 10. Spotkałam dzisiaj zupełnym przypadkiem osobę która była dla mnie bardzo ważna. Kiedyś ( kilka lat temu) mnie odrzuciła i mocno to przeżyłam, a właściwie przeżywam do dziś. Spotkałam się znów z odrzuceniem, zostałam kompletnie zignorowana. Nawet na zwykle- co słychać.. bez odpowiedzi. Czuję się fatalnie, głupia, naiwna, mentalnie upośledzona, bezwartościowa i bezradna.
 11. ezojaa

  Czy to schizofrenia?

  Te schizotypowe do mnie w sumie pasuje, chociaż nigdy mnie nikt tak nie zdiagnozował. Zawsze wpisywali jakieś inne zaburzenia osobowości albo mieszane. No jestem wariatką, ale nie chcę już nią być.
 12. ezojaa

  Czy to schizofrenia?

  Dobrze, że o tym wspomniałeś.. Lekarz, też obarczony ryzykiem błędu. Ale to wiadomo, jak w życiu, różnie bywa. Ja doświadczam właśnie jakichś znaków, synchronizacji, efektu motyla, i różnych zbiegów okoliczności. Może to właśnie zjawiska które normalnie występują w życiu, a tylko zbytnio zwracam na nie uwagę, albo za dużo we mnie łęku w tym, i czasami nie wiem co z tym zrobić. Z tymi przeczuciami. Trochę się ich boję. Bo wiem, że jak na randce spotka nas burza i wdepnę w kałużę i do tego będzie 13 w piątek a księżyc w pełni, no to będzie grubo...
 13. ezojaa

  [Warszawa] Nasza Stolica

  Mam nadzieję, że brak odpowiedzi jest spowodowany powrotem do zdrowia.
 14. ezojaa

  Czy to schizofrenia?

  Może to nerwica, może mój mózg wyłapuje "komunikaty" z zewnątrz które mu akurat pasują do sytuacji. Kilka dni temu miałam taką sytuację; napisałam do kolegi na messengerze. Później patrzę na program tv i widzę film pt. "Niedostępny". I już czuję, że nie to taki znak. Nie wiem, może on już nie korzysta z tej aplikacji, od roku nie pisaliśmy. Nie mam potwierdzenia, że dotarła wiadomość. Dużo mam takich sytuacji, czasem czuję jakby mnie prześladowały jakieś znaki z uniwersum.
×