Skocz do zawartości
Nerwica.com

pomozecie

Użytkownik
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia pomozecie

  1. Zapoznałem się z tym co napisałeś. Ale wnioskuje dalej, czyli antagoniści alfa 2 jakim jest mirtazapina mają z reguły wpisana nadpotliwość ? Cholera zła wiadomość. Ponieważ szukałem antydepresnta, który nie wpływa w ogóle na nadpotliwość a dodatkowo nawet ja redukuje. Stąd myślałem o miansie albo mirtazapinie. Postaraj się przeanalizować swoją wiedzę i pomyśleć czy miansa lub mirta to dobry pomysł ? A może coś innego ? Uaktywnijcie się inni, tyle Was na forum ludzie jeśli mogę prosić. Moim zdaniem miansa a mirta to całkowicie inne leki. Miansa nie może być nassa ponieważ to NRI bez wyraźnego wpływu na serotoninę, a nie może być zaliczana ponieważ alfa1 przewyższa alfa2. I na pewno to nie siostry bliźniaczki o podobnym działaniu. Ludzie tak piszą bo to sedacyjne leki i po jednym i po drugim chodzi się otumaniony. Ale później już inaczej działają. I chciałbym tu jakiegoś mądrego człowieka który by mi te różnice wyjaśnił , pod względem terapii substytucyjnej od marihuany na okres ok 3 miesięcy. CBD nie wchodzi w grę ponieważ w moim przypadku powoduje pobudzenie, rozdrażnienie, leki. Nie wstydźcie się , piszcie swoje doświadczenia z marihuana , jeśli są osoby co paliły kilka lub kilkanaście lat.
  2. Mechanizm działania NaSSA (1) Leki z grupy NaSSA wywierają działanie przeciwdepresyjne głównie dzięki antagonizmowi receptorów adrenergicznych alfa 2, które powoduje nasilenie transmisji serotoninergicznej i noradrenergicznej.(2) Z uwagi na wpływ na receptory serotoninergiczne 5HT2A i 5HT 2C powodują także nasilenie uwalnianie noradrenaliny i dopaminy w korze przedczołowej.(3) Wpływ na inne receptory może mieć związek z dodatkowymi korzyściami terapeutycznymi, ale też profilem działań niepożądanych. Mirtazapina: (1) Antagonizm autoreceptora adrenergicznego alfa 2 powoduje wzmożone uwalnianie noradrenaliny z neuronu w miejscu sinawym. Noradrenalina wiąże się z receptorem postsynaptycznym alfa 1 neuronu serotoninergicznego w jądrach szwu, co nasila "iskrzenie" tego neuronu i uwalnianie serotoniny z zakończenia aksonu do synapsy. (2) Antagonizm heteroreceptora adrenergicznego alfa 2 na zakończeniu neuronu serotoninergicznego powoduje nasilone uwalnianie serotoniny do synapsy. (3) Antagonizm autoreceptora adrenergicznego alfa 2 na zakończeniu neuronu noradrenergicznego powoduje nasilone uwalnianie noradrenaliny do synapsy. Zablokowanie przez NaSSA receptorów postsynaptycznych 5HT 2A, 2C i 3 powoduje zwiększenia wiązania przez serotoninę receptora postsynaptycznego 5HT 1A - "pośredni agonizm" (-> dodatkowy mechanizm działania przeciwdepresyjnego). Mianseryna: (1) Antagonizm autoreceptora adrenergicznego alfa 2 powoduje wzmożone uwalnianie noradrenaliny z neuronu w miejscu sinawym. Noradrenalina nie wiąże się z zablokowanym receptorem postsynaptycznym alfa 1 neuronu serotoninergicznego w jądrach szwu, więc nie dochodzi do nasilenia "iskrzenia" tego neuronu. (2) i (3) - jak w przypadku mirtazapiny Mechanizm działania Mianseryny i Mirtazapiny w języku polskim ODNOŚNIK DO STRONY Podtrzymując dyskusję - czy to alfa 1 to coś uspokaja w przypadku mianseryny czy tylko daje skutki uboczne ? Czy alfa-1 może być pomocne w nadpotliwości czy wręcz przeciwnie ?
  3. Jakie działanie daje blokada alfa-1? Nigdzie nie mogę znaleźć, dlaczego ma uspokajać ta blokada? W internecie o alfa-2 jest, ze ich blokada powoduje zwiększenie serotoniny i ne, natomiast co daje konkretnie blokada alfa-1 proszę o wytłumaczenie. To będzie zapewne główna różnica między mianseryną a mirtazapiną. Następnie jak to się przekłada na układ somatyczny, regulację pocenia się? Bo z pewnością to alfa to ma duże, tylko w którą stronę ?
  4. 4 pytanie: Mianseryna działa na NET , Mirtazapina nie ( prawda? ) , czy czasami zwiekszenie NET nie jest równe, ze zwiększeniem lęków ? Czy w tym przypadku mianseryna mogłaby je potęgować ? Najważniejsze cele: redukcja lęków i gonitwy myśli oraz redukcja nad potliwości. Depresja nie występuje praktycznie więc poprawa humoru na ostatnim miejscu może być.
  5. Witam serdecznie, chciałbym zredukować ilość spożywanej marihuany, jednak gdy tylko przestaję to dopada mnie niesamowity lęk, derealizacja a co najgorsze masę objawów somatycznych w tym potliwość, taka że kapie, a koszulek muszę zmienić kilka w ciągu dnia. Depresji nie ma wielkiej, po za lękami i objawami somatycznymi. Jedyne leki jakie wchodzą w grę to Mianseryna vs Mirtazapina. SSRI odpadają ze względu na nadaktywność mojego HPA. Natomiast mam kilka pytań: Pierwsze i najważniejsze: Mianseryna działa na receptor ALFA1 gdzie Mirtazapina na ten receptor nie działa. Mirtazapina natomiast działa na receptor ALFA2. Jaka jest różnica w działaniu ALFA1 , ALFA2. Im więcej informacji na ten temat tym lepiej. Drugie: który silniej będzie działał na zatrzymanie pocenia się, dlaczego ? Trzecie: który efektywniej receptorowo działa na lęki. THC zmniejsza uwalnianie acetylocholiny w hipokampie, noradrenaliny z zakończeń nerwowych układu współczulnego, a także glutaminianów z neuronów hipokampa. Poddajmy proszę pod dyskusję ten wątek. Życzę miłego dyskutowania. Każdy kto ma odrobinę wiedzy na temat tych leków proszę niech się wypowie.
×