Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Neoneo

Użytkownik
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Neoneo

  Blokady w psychoterapii

  No cóż, nie masz podstaw by sądzić, że daleka droga, bo nie znasz mnie ani tego jak funkcjonuje. W jakim miejscu ja wymagam, żeby ktoś się „jakoś ze mną obchodził?” No na Boga. To co napisałam jest stwierdzeniem i dla mnie logicznym jest, że inaczej prowadzi się osoby neuroatypowe od typowych, ale to wymaga tylko wiedzy na ten temat, nic więcej.
 2. Neoneo

  Blokady w psychoterapii

  Tak, oczywiście. To, że w danym momencie nagle mam bałagan i mnie nie stać chwilowo na sesje, nie oznacza, że uciekam od trudnych tematów. Jeżeli nikt z was nie miał wątpliwości, to dlatego, ze nie ma wiedzy zagłębionej na temat mózgu osób neuroatypowych, (adhd/ADD, autyzm, asperger) które funkcjonują inaczej niż „normalne” i rzeczy wynikające z dysfunkcji mózgu mogą być błędnie interpretowane jako opór czy uciekanie, co może zaszkodzić i pogłębiać poczucie winy osoby, która „się nie stara, jest leniwa itd” nie dlatego właśnie, że nie chce, tylko nie może, ale nie z powodu czegoś nieświadomego. Dlatego pytałam czy jest tu ktoś zeznajomiony w temacie i nie traktuje dysfunkcji po macoszemu. Napisaliście, ze nie ma kogoś takiego, ok. Prosiłam wtedy, żeby moje wpisy zostały usunięte, a jedyne co wylądowało w koszu, to post z prośbą o usunięcie. Proszę adminów o usunięcie, bo uważam, że te moje wpisy i tak do wątku nie pasują. Z góry dziękuję.
 3. Neoneo

  kosz

  Ok. Proszę tylko jeszcze moderatora o usunięcie moich wpisów w tym wątku, dzięki.
 4. Neoneo

  kosz

  Spoko, wystarczy ktoś, kto nie traktuje dysfunkcji ADHD po macoszemu, ma wiedzę.
 5. Neoneo

  Blokady w psychoterapii

  Czy jest obecny na sali psycholog/psychoterapeuta/ktoś obiektywny z wiedzą do którego mogę napisać na priv? Potrzebuje zderzyć swoją perspektywę z kimś obiektywnym i obytym w temacie. Powiedziałam dzisiaj na terapii, że podejrzewam u siebie ADHD i potrzebuje diagnostyki, która będzie dla mnie kosztowna, wiec mysle na ten moment o przerwaniu terapii bo nie udzwignę finansowo dwóch rzeczy. A nie że nie chce być w terapii w ogóle. T stwierdziła, że uciekam.
 6. Neoneo

  Odczucia psychoterapeuty

  Co do tej podświadomej niechęci, to nie wykluczam, ale bardzo mi zależy żeby być na sesji, mimo iż otwieranie się jest dla mnie mega trudne, mam wrażenie, że coraz bardziej. Ale na prawdę chcę i się staram. A organizacja swojego czasu i jego poczucia żyje własnym życiem, to moja duża wada. I wiem co możesz mieć na myśli, terapia jest dla pacjenta, ale łapię się na tym, że skupianie się głównie na mnie, zaczyna mnie drażnić. Piszesz o interpretacji, ok. Ale ja na prawdę „czułam w powietrzu” że fruwa jakaś nieprzyjemna emocja z drugiej strony, ja szybko wyczuwam „ze coś nie gra” zwłaszcza jeśli chodzi o te negatywne
 7. Cześć wam! Od ponad miesiąca chodzę na terapię w nurcie psychodynamicznym. Dzisiaj po raz drugi spóźniłam się na sesje, niestety było to prawie 20 min. Oczywiście uprzedziłam w wiadomości swoją terapeutkę, pisząc że będę za kilka minut… Wchodząc na sesje (nie wiem czy słusznie) odczyłam, że terapeutka jest jakaś inna niż na poprzednich spotkaniach,jakby lekko zdystansowana, mimo, że rozmowa zaczęła się jak zawsze, Pani była miła, uważna i pytała co się stało. Odniosłam wrażenie, że była zdenerwowana, ale z racji, że nie było dużo czasu, nie poruszyłam tematu i dopiero po opuszczeniu gabinetu zaczęło do mnie docierać, że było inaczej niż zwykle i myśląc nad tym nie daje mi to spokoju. Zamierzam poruszyć to na następnej sesji. Teraz, moje pytanie jest takie: Czy terapeuta może dzielić się takimi odczuciami? Bo jeśli nie, co w sumie dla nie dziwne, to jeden powod przychodzi i na myśl, a mianowicie, że pacjent wtedy bardziej skupia uwagę na samopoczucie terapeuty niż na swoje. A myślę, że lepiej bym się czuła, widząc co sobie pomyślała niż miałaby to przemilczeć, to byłoby bardziej pomocne dla mnie. Dzięki z góry za przeczytanie i ewentualne spostrzeżenia. Z chęcią przeczytam wszystkie.
×