Skocz do zawartości
Nerwica.com

terapeuta3

Użytkownik
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez terapeuta3

  1. TERAPIA GRUPOWA ZABURZEŃ ODŻYWIANIA W GDAŃSKU Jeżeli: Twoje myśli obsesyjnie krążą wokół tematu jedzenia, ilości spożywanych kalorii a Twoje samopoczucie i samoocena są uzależnione od wskaźnika wagi, Coraz częściej rezygnujesz z rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność, na rzecz objawów związanych z zaburzeniami odżywiania, Zamykasz się w sobie i odkładasz w czasie realizację różnych planów, bo uważasz, że dopóki nie osiągniesz upragnionej sylwetki jest to niemożliwe, Uważasz, że taka/i jaka/i jesteś nie zasługujesz na miłość i dopóki nie spełnisz określonych kryteriów, nikt nie zdoła Cię szczerze pokochać, Twoje życie stopniowo pustoszeje – coraz mniej w nim ludzi, pasji, kolorów a coraz więcej smutku, niemocy, rezygnacji i... zaburzeń odżywiania, Chcesz coś zmienić w swoim życiu, ale boisz się zmiany. Nienawidzisz swoich zaburzeń odżywiania, ale jednocześnie jesteś do nich przywiązana/y i w jakiś sposób ich potrzebujesz, Czujesz, że życie, które prowadzisz nie należy do Ciebie, chciałabyś/byś je odzyskać i nadać mu własny kształt i koloryt. Zapraszamy serdecznie do odwiedzania naszej strony: zaburzenia odżywiania
  2. Myślę że to ma związek z postawą narcystyczną. Warto pomyśleć o innych a nie skupiać się ciągle na sobie. Zapisać się na wolontariat np. i być wdzięcznym Bogu za to że mnie stworzył.
  3. Zaburzenia odżywiania uznawane są w klasyfikacjach medycznych za chorobę. Wbrew społecznym stereotypom nie są wymysłem ani fanaberią. By wyzdrowieć nie wystarczy silna wola – podobnie jak w przypadku innych chorób, zaburzenia odżywiania wymagają profesjonalnego leczenia. Bagatelizowane prowadzą do poważnych konsekwencji – fizycznych i psychicznych. Warto to podkreślić, ponieważ osoby chore często doświadczają wstydu i poczucia winy w związku z występującymi objawami. Dodatkowo przeżywają konflikt wewnętrzny dotyczący leczenia – z jednej strony są zmęczone objawami choroby, z drugiej strony są przywiązane do choroby, ponieważ daje im narzędzia do radzenia sobie z napięciem emocjonalnym. Niestety są to narzędzia destrukcyjne, które coraz bardziej wyniszczają organizm i często izolują od ludzi. Pamiętaj, że nie masz wpływu na pojawienie się zaburzeń odżywiania. Jednak od Ciebie zależy, czy podejmiesz próbę leczenia! Wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje zaburzeń odżywiania:anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się oraz atypowe zaburzenia odżywiania. Każdy rodzaj schorzenia ma inną charakterystykę, obraz kliniczny i przebieg. Zaburzenia mogą płynnie przechodzić z jednego w drugie. Mają zróżnicowane, wieloczynnikowe podłoże. Najbardziej efektywną formą leczenia jest psychoterapia. Czasem niezbędne jest również włączenie leczenia farmakologicznego a w skrajnych sytuacjach hospitalizacja.
×