Skocz do zawartości
Nerwica.com

shogun

Użytkownik
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez shogun

  1. Rozmawiałem dziś z jedną osobą, która miała trochę prychologii na studiach. Wg. niej, zmiana typu jest raczej bardzo mało prawdopodobna, no chyba, że doświadczyło się np. jakichś wstrząsających przeżyć. Do tej pory nie napisał żaden psycholog czy ktoś studiujący ten kierunek. Czy nie ma tu żadnych takich osób ?:> Sądziłem, że największe forum o psychologii (większego nie udało mi się znaleźć) roić się będzie od osób wiążących swą przyszłośc z tym zagadnieniem (tak jak np forumprawne.org). Bardzo interesowałaby mnie opinia specjalisty
  2. Jesli chodzi o testy to one różnie wychodzą i wiem, że trzeba traktować je z przymrużeniem oka. Mi np za 1 razem wychodziło co innego, tylko czytając opis tego typu zobaczyłem, że coś tu sie nie zgadza. Zacząłem czytać inne i w końcu znalazłem swój. Okazało się, że niektóre pytania nie były jasno sformuowane, a niektóre sam (może nieświadomie?) naciągałem, by było tak jak bym chciał, nie tak jak jest. Dlatego moim zdaniem wyniki testów tak naprawdę nie są miarodajne, mogą pomóc w znalezieniu swojego typu, ale nie zawsze dokladnie go wyznaczają. Powiedz mi, czy wraz z tą zmianą zauważyłaś różnicę jesli chodzi o inne cechy? Bo jeśli to faktycznie możliwe, to zmiana powinna zachodzić na wielu płaszczyznach.
  3. Hehe moim zdaniem jesteś po prostu typem sentymentalnym, tylko chyba w jakiejś przejaskrawionej "wersji" Nie miałeś tak zawsze, tylko teraz np ci się to nasiliło? Poczytaj to i powiedz, czy miałem rację, ok? Jeśli miałem, powinno ci to pomóc, przynajmniej w kilku kwestiach:] http://www.insomnia.pl/Typ_Sentymentalny-t187388.html
  4. To, że zwiększać swoją aktywnośc to bardzo korzystne, jest dla mnie oczywiste:] Mam na myśli konkretną sytuacje zmiany typu osobowości wyznaczonej bodajże przez Rene Le Senne. Piszesz spójnie i zrozumiale, ale mam wrażenie, że nie o tym, o co pytam. Chodzi mi bardziej o opinię kogoś, kto np skończył lub studiuje psychologię i ma szerszą wiedze na temat typów osobowości, których kilka już wcześniej wymieniłem. Tak czy owak, dziękuję za zaangażowanie :)
  5. Nie wiem, czy dobrze mnie zrozumiałeś, nie chodziło mi tu o samą kwestię zwiekszenia aktywności. Interesuje mnie, czy warunkuje to zmianę typu osobowości. Bo wydaje mi się, że nie jest to takie oczywiste, w koncu zmiana typu niesie za sobą poważne zmiany w charakterze. Mówisz więc, że to jest normalne? (zmiana jednej z cech - emocjonalności, aktywnosci lub sekundalności/prymalnosci - owocuje zawsze zamianą typu osobowości?)
  6. [edited] (...) Pomijam już kwestię "jak", interesuje mnie czy jest to w ogóle możliwe. pozdrawiam
×