Zmiany leków-pytania.Watek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez neuroticking 12 wrz 2017, 10:49
Jestem na fluoksetynie od 20 lipca i nie czuje sie dobrze. Mam lęki, nie mam ochoty wychodzic z domu. Czy powinienem poprosic psychiatre o inny lek? A może powinienem zmienić psychiatre? Jestem bardzo rozczarowany ta fluoksetyna, od 2 tygodni jestem na dawce 40mg i nie widac praktycznie zadnej poprawy. Ile mam czekac, zeby zaczela dzialac? Wydaje mi sie, ze juz niestety nie zacznie. To juz praktycznie 2 miesiace i nic...

przez Klaudia Kate 12 wrz 2017, 12:11
Ricah napisał(a):Citalopram to polaczenie dwoch enancjomerow - S-citalopramu (to jest jedyna substancja czynna w escitalopramie) oraz R-citalopramu (prawie nieaktywna forma), zatem to to samo, tylko slabsze. Poza tym przechodzenie na leki o takim samym dzialaniu nie powinno powodowac zbyt wielu skutkow ubocznych, bo dzialanie jest praktycznie takie samo. Male komplikacje przychodza przy zmianie z fluoksetyna.

Jezeli mialas napady padaczkowe, to z lamotryginy (symla) schodz powoli, mozesz to rowniez zrobic jezeli bardzo boisz sie jakichs skutkow ubocznych.

Nie miałam nigdy żadnych napadów padaczkowych, zejście z 100mg na 50mg nie zrobiło mi żadnej różnicy.
I Miss Forum

przez Klaudia Kate 12 wrz 2017, 12:14
Jestem dzisiaj spokojniejsza chociaż myśli walą po głowie szczególnie jak się zamyślę. Wczoraj wzięłam trittico na noc 25 mg dzisiaj lekarka mówiła żebym zabrała 50mg. No i wzięłam tą duleksetynę nic nie poczułam. Nie wiem jak mam to traktować. Lekarka powiedziała że jak nagle odstawię 20 mg esci to nic się nie stanie bo mam takie zabezpieczenie leków że nie ma mowy o gorszym samopoczuciu.
I Miss Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg