Zmiany leków-pytania.Watek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez hemisphere 01 lis 2016, 14:22
Hej, mam pytanie o zmianę paroksetyny.
Aktualnie przyjmuję dawkę 20 mg od pół roku, 2 lata temu też przyjmowałam, ale wtedy czułam, że faktycznie działa. Dostałam ten lek przez zespół lęku uogólnionego ze sporadycznymi atakami paniki (ostatni miałam pół roku temu podczas pierwszego tygodnia powrotu do paroksetyny) oraz stany depresyjne (nie jakieś intensywne). Od początku tego powrotu do paroksetyny nie czułam, żeby mi to jakkolwiek pomagało. Ciaglę czuję stres, napięcie mięśniowe, taką gulę w gardle, a co gorsza to nasilają mi się stany depresyjne, które zdarzają mi się coraz częściej i z intensywnością, której nie miałam od czasu pobytu na oddziale psychiatrycznym.
Za 2 tygodnie mam wizytę u psychiatry, pierwszą od pół roku, i chciałabym poruszyć u niego temat zmiany leku, ponieważ skutki uboczne paroksetyny mnie dobijają (okropnie przytyłam, a jak jednego dnia nie mam możliwości wzięcia leku, to od razu mam problemy natury psychomotorycznej). Aktualnie jestem na czwartym dniu odstawiania (i tak mi się już kończą i do wizyty nie starczą) i o ile mam już troszkę mniejsze zawroty głowy, to jestem naprawdę paskudnie rozdrażniona i podatna na wszelkie obniżenia nastroju.
Chciałam spytać, czy ktoś ma jakieś przypuszczenia, jaki lek mógłby mi zaproponować lekarz? Chciałabym wiedzieć trochę więcej na temat leków przed wizytą, żeby ewentualnie próbować negocjować, aczkolwiek nie mam zamiaru się kłócić, bo psychiatra ma większą wiedzę ode mnie. Czytałam, że ludzie mieli często zwiększaną dawkę do 40 mg, ale mi zalezaloby na przejściu na lek nie powodujący tycia. Myślicie, że przejście na trazodon jest możliwy? Ten lek wydaje się być bardzo optymalny dla mnie.
Z góry pięknie dziękuję za wszelkie przydatne odpowiedzi!

800mg solianu - co zamiast niego?

przez Lusesita Dolores 02 lut 2017, 19:57
Co mogłabym brać zamiast 800mg solianu?
Co będzie działać podobnie A nie podwyzszy mi prolaktyny?

Heeeeelp

-- 02 lut 2017, 22:12 --

Nikt nic?
chodze boso po ulicy

Abilify 30mg
Klozapol 50mg
Haloperidol 6mg
Deprexolet 30mg
Tisercin 25mg
Afobam 0,5mg doraźnie

opium

riflessione.blog.pl

przez ziomus0812 03 lut 2017, 20:34
Z tego co wiem, to kwetiapina nie podwyższa zbytnio prolaktyny.Ale już ją bierzesz. Z innych to nie wiem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lusesita Dolores 03 lut 2017, 21:03
ziomus0812,
Ketrel odpada bo nie pomaga na natrectwa:(
chodze boso po ulicy

Abilify 30mg
Klozapol 50mg
Haloperidol 6mg
Deprexolet 30mg
Tisercin 25mg
Afobam 0,5mg doraźnie

opium

riflessione.blog.pl

przez baszteba 09 lut 2017, 16:22
Też się zastanawiam czy jest jakiś lek nie powodujący tycia który mogłabym brać.
Mam bardzo silną nerwicę somatyczną, dochodziło do omdleń z powodu bólu. Plus bezsenność na którą NIC nie działa (mianseryna, mirtazapina, kwetiapina, zolpidem, xanax, opioramol. spałam maksymalnie pięć godzin po bardzo różnych dawkach, po kilku nocach już zupełnie nie działały). Dostałam najpierw citalopram, który zupełnie nie działał. Innych SRRI psychiatra nie zdecydowała się przepisać właśnie z powodu bezsenności którą by nasiliły. Poza tym fatalnie lek mi się przyjmował, nie mogłam funkcjonować. Trittico sprawił że wylądowałam w szpitalu - po dwóch tygodniach zawrotów i bólów głowy dostałam ciśnienia 170/110 przy pulsie 120. Po zbiciu ciśnienia i wycofania leku "wypłynęło" ze mnie 5kg... Po mianserynie miałam niebezpieczne czerwone obrzęki u nóg i twarzy, ale działała. Więc dano mi mirtazapinę która po dwóch tygodniach brania załatwiła sprawę nerwobóli ostatecznie, do tego jasny umysł, po prostu fantastycznie. Ale po czterech tygodniach miałam już 5kg na plusie i końca nie widać (trzymam dietę bardzo solidną z powodu choroby autoimmunologicznej). Na co mogłabym zamienić? Czy jest coś co działa podobnie a nie grozi takim tyciem lub niebezpiecznym zatrzymywaniem wody w organizmie? 17go mam wizytę, chciałabym móc cokolwiek lekarce podsunąć.

przez aldreas 18 mar 2017, 21:18
Witam wszystkich,
Jestem nowy i odrazu mam pytanie,
Od stycznia zmagam się z różnymi stanami , zaczęło się od ataków nerwicy raz na dwa tygodnie na które pomagała doraźnie hydroksyzyna lub pramolan, po jakimś czasie było już gorzej, ciągle uczucie niepokoju, brak humoru, wrażenie ciężkiej głowy, od półtora tygodnia brałem coaxil 1 tabletkę dziennie rano i wieczorem dalej pramolan , i bywało różnie raz lepiej raz słabiej, po wizycie u neurologa odstawilem pramolan i brałem coaxil 2 razy dziennie i miałem 2 dni dobrej formy. ! No ale przyszła oczekiwana wizyta u lekarza w poradni zdrowia psychicznego gdzie Pani doktor przepisala mi mozarin i kazała odstawić coaxil. I tu pytanie, wziąłem pół tabletki mozarinu i czułem się strasznie! Na następny dzień wróciłem do coaxilu bo bałem się brać dalej mozarin. Czy powinienem pokonać lek i brać mozarin czy zostać przy coaxilu jeśli mi pomagał. ?Dodam że mam zamiar zgłosić się do psychologa na psychoterapię, mam nadzieję że wrócę do normalnego funkcjonowania. Ale nie wiem co zrobić z tymi lekami.

przez cannabian 10 sie 2017, 13:34
Czy przy zmianie ssri (paroksetyna na fluoksetyne) czeka się krócej na działanie niż gdy pierwszy raz się wprowadza?

przez Jaśkowa 21 sie 2017, 00:44
Schodzę z sertraniny a potem wchodzę na cital. Bylam lata temu w odwrotnej sytuacji i cóż fajnie nie było. Stąd moja obawa, ze teraz też mnie efekty uboczne rozpinkolą. Czy ktos z Was był akurat w takiej sytuacji i podzieli się wrażeniami?
Przyjaciel forum

przez AlexCCC 27 sie 2017, 19:47
Brałem ostatnio chlorprotiksen ale odstawiłem za bardzo uspokajał i powodował sedacje.Mam zamiar go na coś zmienić psychiatra proponował jakiś lek który jest pochodną kwetiapiny tylko nie pamiętam nazwy może ktoś się orientuje?

przez Klaudia Kate 11 wrz 2017, 12:27
Hej!
Byłam dzisiaj u psychiatry. Od 7 lat brałam lexapro 15mg i czułam się świetnie + do tego lamotrygina 50 mg. W grudniu miałam dośc poważny kryzys mimo brania leków na skutek spożywanego alkoholu. Po jakiś 2ch miesiącach stan był lepszy, i tak się poprawiało i poprawiało, dołożyła mi 5mg esci więc brałam 20 mg dalej się poprawiało ale satysfakcjonującego nastroju nie było takiego jak kiedyś. Później dołożyła mi do tego 5mg citalopramu i w zasadzie płaczliwość mi przeszła w zeszłym tygodniu ale natrętne myśli dalej występują. (W ogóle ich nie miałam). Dzisiaj poszłam do lekarki żaląc się, że czuję poprawe ale to jeszcze nie jest to co bym chciała osiągnąć czyli pełen luz... Mam zmienione leki :zonk: :zonk: Mam odstawić całkiem escitalopram wejść od jutra na 20 mg citalopramu. Na wieczór mam przyjąć 30 mg duloksetyny (dutilox) i 25 mg trittico (mam problemy ze snem). Dostalam jeszcze syrop robiony na noc. Jutro mam badania podstawowe i mam się jej pokazać i powiedzieć jak spałam. Strasznie się boję tego nagłego odstawienie escitalopramu dodatkowo symlę też odstawiam. Co o tym sądzicie?
20 mg Citalopram
30 mg Duloksetyna
50 mg Trittico
4 000j d3
Acerola
I Miss Forum

przez Klaudia Kate 11 wrz 2017, 18:10
Halooo ktos moze cos polecić??
20 mg Citalopram
30 mg Duloksetyna
50 mg Trittico
4 000j d3
Acerola
I Miss Forum

przez Teksas 11 wrz 2017, 23:12
Pewnie wiele osób chciałoby pomóc, ale zwyczajnie nie ma takich doświadczeń i nie potrafi Ci odpowiedzieć. Jak ja. Ale nie myl tego z ignorowaniem Cię.
Pamiętaj że jeśli ludzie mają z Tobą problem........, to jest to ich problem.

przez Michellea 11 wrz 2017, 23:15
Klaudia Kate, czasem trzeba trochę poczekać na odpowiedź. Jeśli zależy Ci na czasie, to myślę, że lepiej spytać w wątku dotyczącym konkretnego leku.
Michellea

przez Ricah 12 wrz 2017, 10:33
Citalopram to polaczenie dwoch enancjomerow - S-citalopramu (to jest jedyna substancja czynna w escitalopramie) oraz R-citalopramu (prawie nieaktywna forma), zatem to to samo, tylko slabsze. Poza tym przechodzenie na leki o takim samym dzialaniu nie powinno powodowac zbyt wielu skutkow ubocznych, bo dzialanie jest praktycznie takie samo. Male komplikacje przychodza przy zmianie z fluoksetyna.

Jezeli mialas napady padaczkowe, to z lamotryginy (symla) schodz powoli, mozesz to rowniez zrobic jezeli bardzo boisz sie jakichs skutkow ubocznych.
Olanzapina 15mg
10k IU wit D3

Sortuj wg