WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
6
27%

Nie
9
41%

Zaszkodziła
7
32%

Liczba głosów : 22

przez Maniak? 15 sty 2018, 15:29
Hej,
Dlaczego? Bo zdaje się, ze profil tego leku jest dla mnie odpowiedni. Wy ciągle tylko o badaniach, profilach receptorowych, że to, albo tamto to stosowanie off-label, a ja wolę popostu spróbować i przekonać się osobiście, jak się poczuję. Gdybym kierował się przez caly ten czas leczenia tylko teorią neurofarmakologii, to już bym dawno zle skończył na silnych SSRI.
Już różnych rzeczy próbowałem, łącznie z mieszanką metylofenidatu z moklarem, czego teoretycznie stosować nie wolno i czułem się przez jakis czas na takim miksie bardzo dobrze. Dodam, że robiłem to za wiedzą lekarza i kontynuowałem w myśl zasady, nie poprawiaj tego, co przynosi dobre efekty.

BTW, biore już Brintellix od paru dni wraz z pregabaliną, Wellbutrinem i Nootropilem, i czekam na stabilizację działania. Na razie czuję się lepiej niż w czasie, gdy brałem zamiast tego Sertrę - brak senności, spokój, poprawa wszystkich funkcji kognitywnych i libido, na plus także motywacja. Zobaczymy co będzie za 4-7 tygodni - będę informowal i zachęcam ponownie Innych do dzielenia się swoimi doświadczeniami dot. Wortioksetyny. Pozdro

-- 15 sty 2018, 15:52 --

przez Maniak? 17 sty 2018, 10:37
Jeśli masz możliwość zrobić sobie wycieczkę raz na jakiś czas - np. co 4-6 miesięcy do Czech, to może być jedyna opcja, żeby kupić tanio lek. Nie wiem ile kosztuje Brintellix w Czechach i czy w ogóle go tam mają, ale proponuję napisać do jakieś czeskiej akteki maila po ang. i zapytać o cenę i dostępność, a poźniej umówić się, żeby odłożyli Ci odpowiednią ilość leku i pojechać tam z receptą i CZK w garści.
Polskie recepty są tam honorowane bez żadnych problemów, tylko uwaga wystawione w normalnym trybie mają u nich termin ważności 2 tygodnie od daty wystawienia i nie ma tam czegoś takiego jak odroczony termin realizacji.
Ja kupuję tak, co jakiś czas, Wellbutrin XR 150 mg - mają tam np. opakowania tego leku po 60 tabl. i wtedy cena jednostkowa za opakowanie 30 tabl. po 150 mg wychodzi ok. 42 PLN, a nie jak u nas 125-170 PLN. I to nie jest żaden generyk, tylko oryginał od GSK - tylko tyle, że tabsy inaczej wyglądają i inaczej są pakowane.

PS Z tymi firmami farmaceutycznymi, cenami i dostępnością leków to też jest fajnie - ten sam producent GSK i w Polsce, Wellbutrin 30 tabs x 150mg 125-170 PLN i ciągle są trudności, żeby go dostać, a w Czechach za to samo 42 PLN i jest dostępny od ręki bez najmniejszych problemów.

przez phil3010 26 sty 2018, 11:08
niecałe 2 miesiące na brintellixie. libido słabe. ratowałem się sildenafilem ale to jednak nie jest to. duża obojętność na wszystko i wszystkich dookoła. potrafię kilka godzin siedzieć sam i nic nie myśleć. często mam stany depresyjne na zmianę z euforią. na lęk napadowy i uogólniony lek mógłby jednak działać lepiej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez xanonymous 30 sty 2018, 22:06
Jakby ktoś szukał antagonisty 5-ht3 to jest nim lek od nudności - ondansetron https://www.google.pl/search?q=ondasetron
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24909071
Widziałem ten lek w badanich odnosnie rzucania palenia papierosów ale wyniki były takie ze nie jest skuteczny. Ja go dostałem dożylnie (ponoć) jak miałem operacje mózgu .... bo na wypisie jest ze podano ale ja nie pamietam abym cokolwiek przyjmowal z lekow doustnie a i mdlosci tez nie mialem ....tak się zastanawiałem dlaczego po operacji na pękniętego tętniaka przestałem w cudowny sposób palić papierosy czy wylew zresetował mi mózg czy moze własnie ten ondansetron? a i mialem tez dozylnie podane 12g piracetamu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Vortioxet ... codynamics

czy vortioxetyna jest agonistą czy antagonistą receptora adrenergicznego B1 ?

-- 30 sty 2018, 22:23 --

i miałem jeszcze dawane kroplowki z paracetamole , pierwsze kilka dni prawie cala dobe spalem.

Od 15 lat jak pale papierosy nie bylem w stanie choć 1 dnień nie palić. Tyle samo mniej wiecej piłem kawe w dzien w dzien. A po tym zdarzeniu jak za sprawą czarodziejskiej różdzki zostałme w cydowny sposób uwolniony z tych nałogów. Dodatkowo odstawiłem małe dawki alprazolamu i ten jebany solian który od lat biore 50mg. Miesiąc czasu żyłem bez żadnych leków, bez nałogów i czuem się świetnie psychicznie.... ale chuje uprali mi móg silnym lekiem chemioterapeutykiem ciprofloksacyna i wszystko /cenzura/ szczelił........... A tak sie cieszyłem ze nie musze zadnych psychotropow brac ... uwolnilem sie od tych chemicznych gównien którymi psychiatrzy nas trują.

-- 30 sty 2018, 22:29 --

http://forum.chlamydioza.pl/viewtopic.php?p=82949#82949

-- 30 sty 2018, 22:35 --
XXXXX (bezwzgl-dny-zakaz-handlu-lekami-t61602.html)
Czy ten lek wpływa jakoś na apetyt? poprawia lub pogarsza?
Ostatnio edytowano 31 sty 2018, 12:51 przez Heledore, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Na forum nie handlujemy/oferujemy leków!

przez piotr31 31 sty 2018, 23:20
xanonymous napisał(a): uwolnilem sie od tych chemicznych gównien którymi psychiatrzy nas trują.

Czy którykolwiek psychiatra wymusił na tobie branie psychotropów ?

przez himself 01 lut 2018, 14:10
piotr31 napisał(a):
xanonymous napisał(a): uwolnilem sie od tych chemicznych gównien którymi psychiatrzy nas trują.

Czy którykolwiek psychiatra wymusił na tobie branie psychotropów ?

Co za glupi argument. .. nic nie musiał przecież nachalnie wymuszać,wystarczy ze nie poinformował go o tym ze antydepresanty uzależniają -bo niestety z dwoma wyjątkami tak właśnie jest. Chlopak został złapany w sieć chemicznego zniewolenia z którego trudno się wydostać . Poszedł do psychiatry licząc na wyleczenie a nie zaleczanie choroby ...bo zaleczanie choroby w psychiatrii to chleb powszedni tylko dlatego by jak najdłużej eksploatowac takiego nieszczesnika.
himself

przez Grabarz666 01 lut 2018, 14:37
himself napisał(a):Poszedł do psychiatry licząc na wyleczenie a nie zaleczanie choroby ...bo zaleczanie choroby w psychiatrii to chleb powszedni tylko dlatego by jak najdłużej eksploatowac takiego nieszczesnika.

Czyli depresja/zab. lękowe, są jak przeziębienie, wystarczy przeczekać i samo przejdzie?

przez himself 01 lut 2018, 15:00
Grabarz666 napisał(a):
himself napisał(a):Poszedł do psychiatry licząc na wyleczenie a nie zaleczanie choroby ...bo zaleczanie choroby w psychiatrii to chleb powszedni tylko dlatego by jak najdłużej eksploatowac takiego nieszczesnika.

Czyli depresja/zab. lękowe, są jak przeziębienie, wystarczy przeczekać i samo przejdzie?

Przestan byc żałośnie zaczepny,tak cie boli to ze w temacie "Fluwoksamina" wytknąłem ci dyletanctwo?
himself

przez Grabarz666 01 lut 2018, 15:23
W tym samym temacie pisałeś:
himself napisał(a):kto uważa się za nieomylnego często reaguje agresją na konstruktywną krytykę.

Później piszesz:
himself napisał(a):Przestan byc żałośnie zaczepny,tak cie boli to... wytknąłem ci dyletanctwo?

himself napisał(a):... w temacie "Fluwoksamina" wytknąłem ci dyletanctwo?

Czyli badania naukowe to dyletanctwo?

przez joker27 01 lut 2018, 15:42
Grabarz666 napisał(a):

to samo chciałem napisać

przez piotr31 02 lut 2018, 00:23
himself napisał(a):Co za glupi argument. ..

Co za głupi komentarz
himself napisał(a):antydepresanty uzależniają -bo niestety z dwoma wyjątkami tak właśnie jest.

Tych wyjątków jest chyba więcej niż dwa... ;)
himself napisał(a):zaleczanie choroby w psychiatrii to chleb powszedni tylko dlatego by jak najdłużej eksploatowac takiego nieszczesnika.

Jeśli trafisz na sprzedajną kur.. to tak, natomiast w innych przypadkach już zazwyczaj nie.

przez Maniak? 12 lut 2018, 14:25
Już 5 tydzień po zmianie Sertraliny na Brintellix, kombinowany z Wellbutrinem, Pregabaliną i Nootropilem i muszę powiedzieć, że mi bardzo dobrze służy. Początkowo brałem pół tabletki, teraz od jakiegoś 1,5 tygodnia jestem na całej tabletce i czyję się coraz lepiej - naturalna energia do działania, poprawa samopoczucia, brak zamulenia, wzrost wydolności fizycznej, działanie anksjolityczne też oczuwam, jest także poprawa libido (które leżało i kwiczało na SSRI/ SNRI, mimo łączenia z Wellbutrinem i metylofenidatem). Co najważniejsze brak uczucia pustki w głowie minął, do tego stopniowo wzrasta także motywacja. Czyżby to był strzał w moją 10? !.... Zobaczymy, później napiszę trochę dokładniej co i jak odczuwam.

Pozdro

przez phil3010 12 lut 2018, 14:39
Ja jestem już 3 miesiąć na brintellixie. nie próbowałem właśnie wellbutrinu na poprawę libido, które jednak spadło. Teraz mam dodatkowo trittico, 4 dzień. Narazie bez zmian jeśli chodzi o libido.
Na pewno umysł jest bardziej przejrzysty na brintellixie niż na duloksetynie z którą mam porównanie.

Sortuj wg