WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
5
24%

Nie
9
43%

Zaszkodziła
7
33%

Liczba głosów : 21

przez benzowiec84 19 lip 2017, 16:11
Grabarz666 napisał(a):Myślę, że warto o tym napisać - Cochrane dokonało meta-analizy dostępnych badań dotyczących skuteczności wortioksetyny w leczeniu depresji:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/14651858.CD011520.pub2/abstract
The place of vortioxetine in the treatment of acute depression is unclear. Our analyses showed vortioxetine may be more effective than placebo in terms of response, remission and depressive symptoms, but the clinical relevance of these effects is uncertain. Furthermore, the quality of evidence to support these findings was generally low. In comparison to SNRIs, we found no advantage for vortioxetine. Vortioxetine was less effective than duloxetine, but fewer people reported adverse effects when treated with vortioxetine compared to duloxetine. However, these findings are uncertain and not well supported by evidence. A major limitation of the current evidence is the lack of comparisons with the SSRIs, which are usually recommended as first-line treatments for acute depression. Studies with direct comparisons to SSRIs are needed to address this gap and may be supplemented by network meta-analyses to define the role of vortioxetine in the treatment of depression.

nie za dużo z tego wynika w sumie . ja testuje jeszcze worio , zdam relację za jakieś 2 tyg .
duloksetyne brałem , 0 poprawy. a schodzenie z tego leku to istna masakra , liczyłem granulki wysypane z kapsułki . mimo że brałem ją 7 tygodni . schodziłem 3 miesiące.

-- 20 lip 2017, 09:27 --

czy ktoś to je , jeszcze oprócz mnie i czemu taka niska ocena ? czy to chodzi o działanie leku do ceny (że mozna się leczyć podobnie tak samo za taniej ) czy to o skutki uboczne (których ja prawie nie mam) czy po prostu nie działa ? ja szczerzę tez nie czuję działania ale wchodziłem stopniowo na lek 12 dni 5mg , 7 dni 7,5mg , i tera od 3 dni 10mg

benzowiec84 napisał(a):
Grabarz666 napisał(a):Myślę, że warto o tym napisać - Cochrane dokonało meta-analizy dostępnych badań dotyczących skuteczności wortioksetyny w leczeniu depresji:

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/14651858.CD011520.pub2/abstract
The place of vortioxetine in the treatment of acute depression is unclear. Our analyses showed vortioxetine may be more effective than placebo in terms of response, remission and depressive symptoms, but the clinical relevance of these effects is uncertain. Furthermore, the quality of evidence to support these findings was generally low. In comparison to SNRIs, we found no advantage for vortioxetine. Vortioxetine was less effective than duloxetine, but fewer people reported adverse effects when treated with vortioxetine compared to duloxetine. However, these findings are uncertain and not well supported by evidence. A major limitation of the current evidence is the lack of comparisons with the SSRIs, which are usually recommended as first-line treatments for acute depression. Studies with direct comparisons to SSRIs are needed to address this gap and may be supplemented by network meta-analyses to define the role of vortioxetine in the treatment of depression.

nie za dużo z tego wynika w sumie . ja testuje jeszcze worio , zdam relację za jakieś 2 tyg .
duloksetyne brałem , 0 poprawy. a schodzenie z tego leku to istna masakra , liczyłem granulki wysypane z kapsułki . mimo że brałem ją 7 tygodni . schodziłem 3 miesiące.

czy ktoś to je jeszcze ? oprócz mnie i czemu taka niska ocena ? czy to chodzi o działanie leku do ceny (że mozna się leczyć podobnie tak samo za taniej ) czy to o skutki uboczne (których ja prawie nie mam) czy po prostu nie działa ? ja szczerzę tez nie czuję działania ale wchodziłem stopniowo na lek 12 dni 5mg , 7 dni 7,5mg , i tera od 3 dni 10mg

-- 23 lip 2017, 11:50 --

czy ktoś to je jeszcze ? oprócz mnie i czemu taka niska ocena ? czy to chodzi o działanie leku do ceny (że mozna się leczyć podobnie tak samo za taniej ) czy to o skutki uboczne (których ja prawie nie mam) czy po prostu nie działa ? ja szczerzę tez nie czuję działania ale wchodziłem stopniowo na lek 12 dni 5mg , 7 dni 7,5mg , i tera od 5 dni 10mg

-- 23 lip 2017, 11:50 --

czy ktoś to je jeszcze ? oprócz mnie i czemu taka niska ocena ? czy to chodzi o działanie leku do ceny (że mozna się leczyć podobnie tak samo za taniej ) czy to o skutki uboczne (których ja prawie nie mam) czy po prostu nie działa ? ja szczerzę tez nie czuję działania ale wchodziłem stopniowo na lek 12 dni 5mg , 7 dni 7,5mg , i tera od 5 dni 10mg

przez dr. Psycho Trepens 26 lip 2017, 20:03
@benzowiec84 jak po 14 dniach NIC NIE POCZUJESZ, to możesz wywalić Brintka na śmietnik. Efekt tego leku u siebie i u przyjaciółki zauważyliśmy po 1 dawce, było to wyraźne pobudzenie/odhamowanie, w sensie funkcji poznawczych, efekt serotoninowy osiągnięty został po około 7-10 dniach, więc 14 dni to max absolutny by ocenić działanie leku. Sam widzisz, że ludzie brali ten lek 1-2 miesiące i nie było skutku, więc jak nie poczujesz nic od razu to jest 99% że dalsze branie nic nie zmieni, szkoda kasy.

czego oczekujesz ?
pobudzenia w sensie motorycznym, psychicznym ?
uspokojenia objawów lęku ogólnego, napadowego ?

Klomipramina - 225mg
Reboksetyna - 4mg
Pregabalina - 450mg
Alprazolam - 0,125mg (detox)
--------------------

przez benzowiec84 26 lip 2017, 20:16
dr. Psycho Trepens napisał(a):@benzowiec84 jak po 14 dniach NIC NIE POCZUJESZ, to możesz wywalić Brintka na śmietnik. Efekt tego leku u siebie i u przyjaciółki zauważyliśmy po 1 dawce, było to wyraźne pobudzenie/odhamowanie, w sensie funkcji poznawczych, efekt serotoninowy osiągnięty został po około 7-10 dniach, więc 14 dni to max absolutny by ocenić działanie leku. Sam widzisz, że ludzie brali ten lek 1-2 miesiące i nie było skutku, więc jak nie poczujesz nic od razu to jest 99% że dalsze branie nic nie zmieni, szkoda kasy.

czego oczekujesz ?
pobudzenia w sensie motorycznym, psychicznym ?
uspokojenia objawów lęku ogólnego, napadowego ?

tak ale dawke 10mg biore dopiero od 8 dni .

najlepiej obu oczekuje ale wiem ze to nei realne . czuje uspokojenie takie od 3 dni i lekkie takie splycenie afektu , mniej sie przejmuje i zredukowala mi sie moja agresja . ale nie wiem czy to nie wina ze jem tez pregabaline na noc .

-- 26 lip 2017, 19:18 --

w kazdym razie czuje sie troche lepiej , można "odpocząć" , poziom stresu sie zredukowal . aktywacji brak i psychomotoryki jak napisales

ale chyba pregabalina jak wziolem na noc to z rana powinno jej juz nie byc , wiec to chyba brintek robi ? wzialem 150mg pregi na noc

-- 02 sie 2017, 05:25 --

ja nie czuje efektu serotoninowego wcale , zajadam juz drugie opakowanie ;/

-- 02 sie 2017, 05:34 --

just_fly napisał(a):
piotr31 napisał(a):
just_fly napisał(a):Zażywałam brintellix chyba przez ponad 2 m-ce, ale na mnie w ogóle nie działał.

A jak serducho?

Z serduchem wszystko w porządku, po brintellixie nie miałam żadnych zauważalnych efektów ani ubocznych, ani pożądanych.

to tak jak ja

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez acherontia-styx 20 sie 2017, 18:33
benzowiec84, widzę, że Twój lekarz ostrożny bardzo z włączaniem Brintellixu, nie to co moja :lol:
'dobra, to włączamy Brintellix, jedna tabletka rano' :lol: a tu widzę niektórzy połówki itp. itd.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 50mg
Lamotryginum 200mg

przez Mustafaa 11 wrz 2017, 22:19
Ja biorę na nerwicę lękowa - raczej cięższy epizod. U mnie to wygląda tak: 5 dni 5mg, 8 dni 10 mg i 3 dni 15 mg. Łącznie 16 dni. Skutków ubocznych jak na razie brak po za zwiększonymi lękami które nie wiem czy są spowodowane Brintellixem czy tym że spodziewałem się że już dawno zadziała. Póki co łykam jak cukierki. Żadnej nadmiernej potliwości czy dziwnych snów, wymiotów, zatwardzenia czy czegokolwiek. Lekarz zwiększył mi na 15 mg przez 7 dni a potem wchodzę na 20 mg. Myślę że efekt może zależeć od poziomu lęku bo 10 mg Brintellixu to ekwiwalent 50 mg sertraliny więc nie jest to jakaś duża dawka jak na początek. Generalnie po 25 dniach będzie ocena i jak nic nie ruszy to zmiana na sertraline na której już kiedyś się z sukcesem bujalem przez długi okres czasu (z wyrokiem niskiego libido). Pocieszam się że jeszcze Brintellix się wkręci.

przez contradiction 13 wrz 2017, 16:01
No wiec dostalam w szpitalu to nowe drogie cudo na silna depresje w CHAD. Lekarka szpitalna twierdzila, ze nie obniza libido i calej sfery seksualnej, poprawia funkcje poznawcze..
Zgodzilam sie i od 14 dni biore dawke 10 mg. Pierwszy tydzien dosyc duze nudnosci, nie caly czas tylko takie fale, bez wymiotow. Kilka dni temu zaczely sie dosyc duze wachania nastroju, nagle zaczyna sie ostry dol, godzine poziej przyplyw taie poczucia szczescia. i tak kilka razy dzienie. Moze znaczenie ma fakt ze mam chorobe afektywna dwubiegunowa. Dzis 14 dzien brania i mialam tylko jedna zmiane nastroju ale to obnizenie nie bylo juz silne. Przewaga dobrego samopoczucia. Bede raportowac dalej :)

przez Mustafaa 19 wrz 2017, 23:57
Mustafaa napisał(a):Ja biorę na nerwicę lękowa - raczej cięższy epizod. U mnie to wygląda tak: 5 dni 5mg, 8 dni 10 mg i 3 dni 15 mg. Łącznie 16 dni. Skutków ubocznych jak na razie brak po za zwiększonymi lękami które nie wiem czy są spowodowane Brintellixem czy tym że spodziewałem się że już dawno zadziała. Póki co łykam jak cukierki. Żadnej nadmiernej potliwości czy dziwnych snów, wymiotów, zatwardzenia czy czegokolwiek. Lekarz zwiększył mi na 15 mg przez 7 dni a potem wchodzę na 20 mg. Myślę że efekt może zależeć od poziomu lęku bo 10 mg Brintellixu to ekwiwalent 50 mg sertraliny więc nie jest to jakaś duża dawka jak na początek. Generalnie po 25 dniach będzie ocena i jak nic nie ruszy to zmiana na sertraline na której już kiedyś się z sukcesem bujalem przez długi okres czasu (z wyrokiem niskiego libido). Pocieszam się że jeszcze Brintellix się wkręci.

No to po 26 dniach zajadania sie Brintellix-em lekarz podjął decyzję że jednak przechodzimy na sertraline. Skończyłem na dawce 20 mg Brintellix-u. Niestety nie było żadnych spektakularnych efektow i lekarz powiedział że nawet jeśli zadziała trochę później to może być za słaby efekt. Czeka mnie więc przejście z jednoczesnym zmniejszaniem dawki jednego i zwiększeniem drugiego leku. Szkoda że Brintellix nie zadziałał bo bardzo delikatnie się wkręcał. Teraz przez 4 dni 10 mg Brintellix-u i 25 mg Zoloftu.

przez dynks007 09 paź 2017, 15:57
Kupiłem dwa opakowania Brintellix-u, po czasie okazało się że go jednak nie potrzebuję. Jako że kosztuje on trochę, to chętnie odstąpię go komuś po taniości. Mam dwa opakowania po 10mg. W razie zainteresowania zapraszam na PW.

przez phil3010 11 gru 2017, 21:33
witam. ja już przerobiłem anafranil 75 (straszne skutki uboczne), dulsevie (duloksetyna) - mało efektywnie zadziałała na lęk uogólniony oraz libido spadło do zera, tak samo jak i wystąpił problem z erekcją. lek nie do zaakceptowania. jutro zaczynam z brintelixem...

przez joker27 11 gru 2017, 21:46
phil3010 napisał(a):witam. ja już przerobiłem anafranil 75 (straszne skutki uboczne), dulsevie (duloksetyna) - mało efektywnie zadziałała na lęk uogólniony oraz libido spadło do zera, tak samo jak i wystąpił problem z erekcją. lek nie do zaakceptowania. jutro zaczynam z brintelixem...

ile brales czasu anafranil? jakie efekty pomijając skutki uboczne?

przez phil3010 11 gru 2017, 23:11
Brałem ponad dwa lata. Bardzo dobrze działa na lęki czy fobie. Ale czułem się totalnie jak zombie i mam duże dziury w pamięci po tamtym okresie

przez blacksmith 13 gru 2017, 22:28
czesc wszystkim,
biore Brintellix od 3 tyg i widze wyrazna poprawe, jednak cena jest zaporowa:/ tu moje pytanie - ma ktoś może opakowanie do odsprzedania? Bo widze ze sporo ludzi tutaj rezygnowało po kilku tabletkach - może komus zalega?

przez phil3010 14 gru 2017, 01:55
Ja ostatnio kupiłem opakowanie w aptece za 129zl

przez blacksmith 14 gru 2017, 11:30
ja w mojej okolicy nie znalazłem taniej niż 156 zł. Do tego inne leki + prywatna wizyta u lekarza i miesiecznie koszt jest dla mnie zaporowy:/ a sporo ludzi tutaj (fakt faktem juz jakis czas temu) pisało że kupili, ale jednak źle reagowali - więc może komuś leży w domu i chciałby się pozbyć

Sortuj wg