Witam !

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam !

przez dyshor 18 lis 2017, 15:25
Moje trudności zaczęły się niewinnie od problemów w szkole. Przejście z podstawówki do gimnazjum(zmora wielu uczniów). Zdiagnozowano u mnie dosyć późno fobie społeczną.Leczono mnie najpierw psychoterapią(która nic nie dawała) ,potem zaczęto włączać leki(które też nic nie dawały).Dosyć długo się męczyłem. W końcu lęk bardzo urósł.Praktycznie uniemożliwiał wyjście z domu,załatwienie czegoś,nie mówiąc o pójściu do pracy. Lekarz przepisał mi Clonazepam ,który biorę do dzisiaj(bardzo proszę o nie pisanie na temat uzależnienia,bo zdaje sobie doskonale z tego sprawę). Od tego momentu lęki ucichły i to skutecznie,natomiast Clonazapem nie jest lekiem na wszystko i zaczęły się pojawiać problemy z nastrojem.Dosyć poważne. Potem problemy ze snem. Wszystko to udało się "zalepić" kilkoma innymi specyfikami i odtąd tak funkcjonuje. Chyle czoła ku mojemu lekarzowi POZ,który wdrożył te leki ,bo niestety psychiatrzy przepisywali mi "super nowoczesne" specyfiki po których było tylko gorzej a odstawienie ich było bardzo trudne. Okazało się iż najlepiej odnalazł się w moim stanie lekarz POZ co niestety daje pewną ocenę psychiatrii w naszym kraju. Dopiero rok temu udało mi się trafić na dobrego psychiatrę,który do teraz kontynuuje leczenie wdrożone przez lekarza z POZ. Diagnoza - Chad z naciskiem na silne lęki. Niestety próby odstawienia leków czy nawet zmiany dawek dawały bardzo złe rezultaty. Do tego tak na marginesie mam niedoczynność tarczycy,która niestety ostatnio zmieniła się w nadczynność ,przez co lęki się pojawiły ,gorszy nastrój itd.Ale akurat to jest kwestia wyrównania TSH.

Pozdrawiam wszystkich,który trzeźwo myślą na tym forum,nie tylko z perspektywy własnego tyłka ;)

Witam !

przez sailorka 19 lis 2017, 01:12
brać clonazepam na chad to tak jakby brać morfinę na ból głowy. zastanów się
Cześć, jestem czubkiem

Witam !

przez dyshor 19 lis 2017, 13:19
sailorka napisał(a):brać clonazepam na chad to tak jakby brać morfinę na ból głowy. zastanów się

Chad z ciężkim lękiem.Przeczytałaś ze zrozumieniem ? Czy z całych linijek zdań wyczytałaś tylko jedno - CLONAZEPAM ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam !

przez dyshor 19 lis 2017, 13:27
Nie myślałem,że to forum to taka mieszanina ludzi,którzy wiedzą wszystko i nic (choć temu przeczą jak im to powiesz) a biorącego benzo traktują jak trędowatego,choć pewnie biorą teraz coś bez czego nie będą w stanie normalnie funkcjonować. Szkoda,ale muszę się stąd wypisać bo zamiast przyjaznych postów,rozmowy,wymiany doświadczeń widzę,że jestem postawiony na równi z ćpunem. Miejsce wszyscy swoją wiedzę ,niech każdy z was osobno będzie profesorem. Jest tylko jedno ALE...Nie patrzycie na ludzi jak na ludzi ,ale patrzycie na nich z poziomu swojej super wiedzy naukowej. Jak wiemy to co mówi nauka a to co czuje pojedyncza jednostka bardzo często się różni. I nigdy w psychiatrii nie powinno się iść schematami.NIGDY. Ale widzę,że większość z Was właśnie tak robi. Kopiuje schematy z mądrych publikacji ,bo tak wykazują badania. Cóż...powodzenia !
ApoTiapina 50 mg
Clonazepam 4 mg
Trittico 100 mg
Tegretol 300 mg
Doraźnie(w zależności od sytuacji) Hydroxizina/Propranolol/Alpragen

Witam !

przez tahela 25 lis 2017, 21:09
Problem w tym ,ze clona sie nie bierze na chad i jak pobierzesz dłuzej to sie uzależnisz i nastepny problem, fajnie bo mija lęk,ale clon to nie jest specyfik, który bierze sie na co dzień, tylko raz na jakis cz wiec dobrze ci pisza ludzie.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Witam !

przez R2D2 26 lis 2017, 12:20
dyshor napisał(a):Nie myślałem,że to forum to taka mieszanina ludzi,którzy wiedzą wszystko i nic (choć temu przeczą jak im to powiesz) a biorącego benzo traktują jak trędowatego,choć pewnie biorą teraz coś bez czego nie będą w stanie normalnie funkcjonować. Szkoda,ale muszę się stąd wypisać bo zamiast przyjaznych postów,rozmowy,wymiany doświadczeń widzę,że jestem postawiony na równi z ćpunem. Miejsce wszyscy swoją wiedzę ,niech każdy z was osobno będzie profesorem. Jest tylko jedno ALE...Nie patrzycie na ludzi jak na ludzi ,ale patrzycie na nich z poziomu swojej super wiedzy naukowej. Jak wiemy to co mówi nauka a to co czuje pojedyncza jednostka bardzo często się różni. I nigdy w psychiatrii nie powinno się iść schematami.NIGDY. Ale widzę,że większość z Was właśnie tak robi. Kopiuje schematy z mądrych publikacji ,bo tak wykazują badania. Cóż...powodzenia !

Nie uciekaj i nie obrażaj się na ludzi. Faktycznie osoby z tego forum posiadają dużą wiedzę i starają się pomóc, nie piętnować. Jeżeli trafiłeś na kilku użytkowników, którzy byli niemili czy opryskliwi, nie znaczy to, że całe forum składa się z takich. A może wcale nie byli niemili, tylko wyrazili swoje zdanie? Poza tym, są tu inni pacjenci z CHAD, więc może warto posłuchać lub poczytać sugestii innych ludzi, nawet bez włączania się w dyskusję. Może jest jakiś lek, którego jeszcze nie brałeś, a innym pomógł zejść z benzodiazepin. Nie uważam też, aby użytkownicy tego forum kopiowali mądrości z publikacji naukowych, wręcz odwrotnie. Znajdziesz tu żywych ludzi, pacjentów, nie lekarzy, z mnóstwem osobistych doświadczeń, którzy wypróbowali na sobie wiele substancji i znają skutki uboczne. Inną kwestią jest fakt, że na każdego działa inna substancja i wierzę, że bierzesz to, co na Ciebie działa korzystnie, a nie to, co wpędza Ciebie w jeszcze większy dół.

Bierzesz sporą mieszankę leków, wnioskując po opisie. Może warto wybrać dobrego psychiatrę polecanego przez innych pacjentów (ja np. korzystam ze znany-lekarz.pl) i skonsultować z nim tę mieszkankę? Nie zaszkodzi posłuchać opinii kolejnego doświaczonego specjalisty.
R2D2

Witam !

przez Droga Prawda Życie 27 lis 2017, 12:29
" Duch Pański nade mną, przeto namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę, posłał mnie, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie, abym uciśnionych wypuścił na wolność, (19) abym zwiastował miłościwy rok Pana. " - Ewangelia Łukasza, Biblia Warszawska. Jesteśmy istotami stworzonymi na przez BOGA aby mieć z NIM bliską, więź relację. Bez tej więzi, relacji człowiek duchowo jest martwy a to powoduje rożne psychiczne problemy. Chemia nie pomoże bo korzeń problemu jest duchowy. W ZMARTWYCHWSTAŁYM WSZECHMOGĄCYM JEZUSIE jest uleczenie, jest odnowa zerwanej relacji i BÓG staje się naszym OJCEM - uznaje nas w Chrystusie za swoje dzieci. Chrystus tylko może uleczyć wnętrze, żadni ludzi i chemiczne środki nie dają tego, bo one nie rozwiązują potrzeby miłości-agape, nie dają nadziei wobec przemijania, umierania, przebaczenia win. BÓG jest miłością, co widzimy gdy patrzymy na Chrystusa który poszedł za nasze winy na krzyż i zmartwychwstał, pokonał śmierć. W NIM pokój ducha, radość i nadzieja nawet nawet pośród smutku. Sens życia pośród oceanu beznadziei na tym świecie, gdzie wszystko przemija, starzeje się, umiera .... " Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka. " - Ewangelia Jana 14:27 - tylko ON ci może pomóc, zależy MU na tobie. ON tylko moze wyzwolic cie od lęków i innych złych rzeczy a dać w zamian dobre rzeczy : " Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) łagodność, wstrzemięźliwość." - Gal 5:22-23a Biblia Warszawska

mam amputowaną rękę po zeszłorocznym wypadku, żadnego zawodu a muszę iść do pracy ale jestem spokojny bo mam Doskonałego OJCA i Zbawiciela który mnie kocha i będzie ze mną i to na wieki wieczne :great: - http://mieczducha888.blogspot.com/2016/ ... przed.html

, pozdrawiam Dominik ... Charis2007@wp.pl

Witam !

przez Kalebx3 Gorliwy 27 lis 2017, 12:46
Znajdziesz tu żywych ludzi, pacjentów, nie lekarzy, z mnóstwem osobistych doświadczeń, którzy wypróbowali na sobie wiele substancji i znają skutki uboczne.

AMEN.
R2D2,
Nikt nie ująłby tego lepiej . :great:
No to jedziem z koksem , jak Ci dwaj Czarni Panowie , na rozpoczęcie dnia :D ,,,specjalnie dla Ciebie Piękna Samotna tym razem ;)

https://www.youtube.com/watch?v=8xDbKicm2mk

a Ty dyshor,
prze,,, jabane , ale witaj .
Może Ci sie kiedyś poprawi ,oby , wiesz nawet tak samo z siebie , bywają remisje , bywają ,,, i cuda .
Jak niektórym drugie wycięte płuco potrafi odrosnąć , to może i głowa samosięnaprawić .
>>> Nie ma sąsiada co sadził to drzewo
I nie ma sąsiadki co plotła makatki
Zniknął ten stary co chował dolary
W oczach niknie ten świat !!!
>>>

Witam !

przez R2D2 27 lis 2017, 20:57
Hehe, dziękuję, Gorliwy :yeah: :great:
R2D2

Sortuj wg