Wiarygodność TVP

Socjologia-patologie,polityka,społeczeństwo,więzi,ludzie,czyli wszystko,co pozwala funkcjonować w dzisiejszych czasach.

Wiarygodność TVP

przez Lilith 24 kwi 2017, 14:33
Jak jest z tym według Was? Można wierzyć w to, co serwują Nam w serwisach informacyjnych, czy Waszym zdaniem aż przesycone jest to propagandą? Czy próbują ogłupiać ludzi, czy podają dość rzetelne informacje? Jakie są alternatywne możliwości zdobycia rzetelnych informacji? Zapraszam do dyskusji.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Wiarygodność TVP

przez Liber8 24 kwi 2017, 16:35
Wiadomości nie oglądam od dawna, a manipulacje pojawiają się wszędzie, tvn, tvp, polsat.
To chyba jasne, że wszystko zależy od "właścicieli" danej stacji i metody przekazu, która dobierana jest tak, by wierni fani byli zawsze zadowoleni.

Ze spektakularnych wpadek
tvp - wymazanie serduszka wielkiej orkiestry, propagandówka w rocznicę śmierci papieża
tvn - dziennikarz na tle uchodzców mężczyzn, mówiący "proszę spojrzeć na te kobiety i dzieci"
są gdzieś linki ale chce mi się szukać, pewnie to wszystko znacie.

Oglądanie tv działa mi na nerwy, włączyłem 3 dni temu program śniadaniowy, a tam idiota ze sankami cieszy mordę i nie może utrzymać
równowagi na śniegu, myślę sobie, jak mi zboże zmarznie, to będziesz se te sanki ch*ju żarł :D Wyłączyłem, nie chce mi się patrzeć na takie g*wno.

W internecie jest o tyle lepiej, że źródła można sobie samemu dobrać. Najlepsze byłyby niezmanipulowane informacje, prosto z miejsca zdarzenia, których
nie przedstawia partyjny dziennikarzyna.
Gdzies czytałem, że dobrym pomysłem jest twitter i relacje zwykłych ludzi na dane zdarzenie, no ale kto by szukał informacji o zamachach na twiterze?

Jestem otwarty na fanów radia maryja jak i gazety wyborczej, nienawidzą się nawzajem, a kontrasty w podawanych informacjach na portalach - bardzo duże.
Dlatego dobrze jest mieć oko na nich wszystkich.

A ze światowych stron dodałem do ulubionych kilkanaście, nie odwiedzam ich każdego dnia, tłumacz google kiepsko działa, trochę jednak można zrozumieć, w tym wypadku nie chodzi o super rzetelną informację, ale o to, co w danym kraju jest na topie.
2.jpg

Myślę też nad zrobieniem spisu portali Azjatyckich i Afrykańskich, ale nie teraz, trochę gorzej się ostatnio czuję, literky mi się nie kleją ;)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Wiarygodność TVP

przez carlosbueno 24 kwi 2017, 17:12
Ja sobie czasem obejrzę najpierw tvn- owskie fakty a później wiadomości TVP i to się tak od siebie różni że nie wiadomo komu wierzyć, a prawda pewnie leży gdzieś po środku między najprężniej rozwijającym się państwem świata któremu w pełnym sukcesie przeszkadza radykalna opozycja a upadającym państwem, dyktaturą gdzie nie ma demokracji i wolności słowa.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wiarygodność TVP

przez Liber8 24 kwi 2017, 18:03
Zawali się kamienica, ekipy tvp i tvn na miejscu, relacja na żywo, zawalony budynek tu i tu wygląda tak samo,
ale z tvp dowiadujemy się co zrobił rząd, by pomóc poszkodowanym, a z tvn - czego nie zrobił w tej sprawie :twisted:

Wiarygodność TVP

przez konto usunięte 24 kwi 2017, 23:44
Mainstream TV PL:
TVP - obecnie czysto pro PiS.
TVN - telewizja utworzona za skradzione pieniądze z FOZZ w wiadomym celu..
POLSAT - chyba idealna ramówka dla warzywek..

No nic.

Mainstream PL Net.. i tu dopiero się zaczyna prawdziwe programowanie młodego obywatela..
konto usunięte

Wiarygodność TVP

przez wiejskifilozof 25 kwi 2017, 19:43
W TVP najlepiej im wychodzi,pokazywanie prostych rzeczy.Dziadek,z Sanoka zbiera butelki.Czy,babka z Oregonu zobaczyła kojota.

Wiarygodność TVP

przez NN4V 26 kwi 2017, 08:33
Liber8 napisał(a):... z tvp dowiadujemy się co zrobił rząd, by pomóc poszkodowanym, a z tvn - czego nie zrobił w tej sprawie :twisted:

A TV jest od włażenia (dowolnej) władzy w D bez wazeliny, czy od wykazywania jej błędów?

C&S napisał(a):...
TVN - telewizja utworzona za skradzione pieniądze z FOZZ w wiadomym celu..
...

W jakim celu i komu wiadomym?

https://oko.press/jeszcze-mniej-plurali ... -figowych/

Oko.press powstało za pieniądze skradzione komu i w jakim wiadomym celu?
Chyba to pisiorstwo już wymyśliło...
__regvar __no_init volatile unsigned char flags Obrazek

Wiarygodność TVP

przez mhrps 26 kwi 2017, 08:44
TVN jest najbardziej rzetelną telewizją o poglądach lewicowo liberalnych. TVP jest kłamliwą propagandą nie dającą sie oglądać. Poglądy a kłamliwa propaganda to dwie różne rzeczy, nie ma co porównywać.
Wszystko, czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.

Wiarygodność TVP

przez NN4V 26 kwi 2017, 08:46
__regvar __no_init volatile unsigned char flags Obrazek

Wiarygodność TVP

przez Bonus 26 kwi 2017, 08:47
No ja akurat bardzo lubię telewizję i dość sporo oglądam, ale też mam dość ostrożne podejście do stacji telewizyjnych i to co tam przedstawiają.
Nigdy w żadnej stacji telewizyjnej nie powiedzą całej prawdy, w żadnym radiu i w Internecie.
Zawsze będą jakieś manipulacje i przeinaczania.
Oczywiście, być może są takie "programy" w telewizji, reportaże, które są jak najbardziej wiarygodne, bo przecież są jacyś w porządku dziennikarze, którym zależy na pokazaniu prawdy ludziom, ale może nie być ich wielu w Polsce.

To chyba jest tak, że ci dziennikarze, reporterzy ukazują to, co im ich przełożeniu w telewizji powiedzą, bo to jest ich praca i nie mają wiele do powiedzenia.
Zawsze "Ci na górze", na wysokich stanowiskach o wszystkim decydują w firmach, w telewizji i wydają polecenia pracownikom, a każdy pracownik robi to, co mu powiedzą w pracy, bo inaczej mogliby stracić pracę za nie wykonywanie poleceń.

Zresztą, my tak naprawdę nie wiemy, co jest prawdą, a co jest manipulacją w telewizji, ponieważ zwykli ludzie tego nie sprawdzą. My jesteśmy tylko widzami telewizji, widzami informacji, wiadomości.

Wiarygodność TVP

przez carlosbueno 26 kwi 2017, 18:43
mhrps napisał(a):TVN jest najbardziej rzetelną telewizją o poglądach lewicowo liberalnych. TVP jest kłamliwą propagandą nie dającą sie oglądać. Poglądy a kłamliwa propaganda to dwie różne rzeczy, nie ma co porównywać.
Bez przesady, może nie dorównują TVP w propagandzie ale też na pewno nie są w pełni rzetelni i niezależni ich wiadomości zagraniczne są dla mnie niestrawne, wszyscy poza lewicowo- liberalnym establishmentem są dla nich skrajną prawicą i populistami.

Wiarygodność TVP

przez Malarz cieni 26 kwi 2017, 18:54
Oglądam czasem Trwam i dzienniki TVP wiele się od tego nie różnią. Zresztą niektorzy dziennikarze przeszli ze stacji Rydzyka. Wiarygodność jest żadna, tuba propagandowa PiSu. Wszystkiemu winne jest TVN i Gazeta Wyborcza, bez nich świat byłby lepszy.
Wcześniej: Ramanujan, Robinho

Wiarygodność TVP

przez carlosbueno 26 kwi 2017, 19:07
Akurat Wyborcza to dorównuje "Naszemu Dziennikowi" przynajmniej w tematach czysto politycznych to propaganda czystej wody. Zwycięstwo Trumpa upadek demokracji, zwycięstwo Kaczora też, to samo Brexit, bo dla nich demokracja to zwycięstwo ludzi, formacji im podobnych.

Wiarygodność TVP

przez Malarz cieni 26 kwi 2017, 19:11
carlosbueno, nie wypowiadam się na temat rzetelności TVNu i Wyborczej. Niemniej takie szukanie jednego wroga i zwalanie na niego winy za całe zło świata jest dla mnie bardzo komiczne.
Wcześniej: Ramanujan, Robinho

Sortuj wg