WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
225
66%

Nie
87
25%

Zaszkodziła
30
9%

Liczba głosów : 342

przez agusiaww 17 paź 2017, 19:00
Ja tam zawsze byłam chuda i wenla nie powoduje ze tyje.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez jwpmafia 17 paź 2017, 21:02
Dzieki serdeczne za odpowiedzi;D

przez DOROTA777 17 paź 2017, 23:14
agusiaww napisał(a):Ja tam zawsze byłam chuda i wenla nie powoduje ze tyje.

Ja tez,45/46 po ciazy blizniaczej po trzech mc 50.No i nagle bumm.Na razie na velafaxie biegunki odesy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Steviear 19 paź 2017, 01:42
U mnie nawet spadek wagi nastąpił ale to nie wiem czy wynik leków czy niecheci do samego jedzenia.
Schodze ze 150mg wenli, to piekło, nigdy tak nie mialam na innych lekach, a tak krotko brałam te leki w ogole efektow brak a gdy juz bez nich to 100x gorzej sie czuje niz na poczatku. W sumie to sie zastanawiam czy nie zapodać jakis resztek ale to by tylko przedluzylo proces wychodzenia z tego. Chyba miesiacami musialabym zmniejszac by nie odczuć tego co teraz mam ;/

przez Natrętnik 20 paź 2017, 13:05
Ja schodzilem z 450. Co 5 dni zmniejszalem o 150. Z ostatnich 150 od razu do zera. Ale schodzilem na zakladke z Anafranilem, ktory w momencie odstawienia wenli bralem juz 2 tygodnie. Zero lękow, brain zaps, ani depresji.

przez Hooded Spirit 20 paź 2017, 13:21
Natrętnik, łeb jak sklep :lol:
ClassicalDanceDosing

przez DOROTA777 20 paź 2017, 13:32
Mi Velafax służy na razie.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75,Citronil
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez feniksx 20 paź 2017, 22:08
Ja biore 3miesiac chyba... i sobie mega chwale... biore effectin 150 er, zero zamuły... zero agresji... duza motywacja i chec dzialania.. brak tycia... po 6latach na parogenie zaluje ze wczesniej nie zmienilem leku...
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez benzowiec84 21 paź 2017, 08:21
kurcze , strasznie źle znosiłem wejście na wenlkafaksyne z paroksetyny kiedyś , po prostu miałemstraszne uboki po wenli , takie prądy w głowie, gonitwe myśli,potliwość , nieprzyjemne pobudzenie z lękiem , coś takiego , takie rozchwianie ,wytrzymałem miesiąc , ale cały czas myślę o tym, czy by jej nei spróbować , ale czy to jest lek aktywizujący ? moja mama bierze 150mg i ejst zamulona . a np duloksetyna silny SNRI też brałem ,silniejszy od wenly pod względem NET jak i SERT , a czułem tylko uspokojenie , jak lek uspokajający . mimo tego miałbym ochotę wypróbować wenle . nie wiem czemu tak źle ją wtedy tolerowałem

-- 21 paź 2017, 07:24 --

feniksx napisał(a):Ja biore 3miesiac chyba... i sobie mega chwale... biore effectin 150 er, zero zamuły... zero agresji... duza motywacja i chec dzialania.. brak tycia... po 6latach na parogenie zaluje ze wczesniej nie zmienilem leku...

ja z kolei paro biorę , jak motywacja jest to pocieszające , jak się paro wypali albo coś , to dam jej druga szanse , a przeciwfobicznie i przeciwlekowo jak działa ?

-- 21 paź 2017, 07:27 --

Natrętnik napisał(a):Duloksetyna z tego co wyczytalem juz tak nie nakreca jak wenla, bo sil iej dziala na serotonine i jest bardziej sedatywna niz pobudzajaca.

otóż to , siła działania na sert , silniejsza od fluoksetyny,citaloparmu. duloksetyna bardzo uspokaja jak zwykly ssri

przez seneri 21 paź 2017, 12:37
Deswenlafaksyna i duloksetyna także wykazują wyższe powinowactwo wobec transportera serotoniny, ale dysproporcja w oddziaływaniu na oba transportery jest mniejsza, niż w przypadku wenlafaksyny. Z tego powodu w trakcie terapii tymi lekami łatwiej osiągnąć działanie noradrenergiczne.

przez benzowiec84 21 paź 2017, 14:44
seneri napisał(a):Deswenlafaksyna i duloksetyna także wykazują wyższe powinowactwo wobec transportera serotoniny, ale dysproporcja w oddziaływaniu na oba transportery jest mniejsza, niż w przypadku wenlafaksyny. Z tego powodu w trakcie terapii tymi lekami łatwiej osiągnąć działanie noradrenergiczne.

czyli bardziej wenla na energie,kopa . mówie po duloksetynie był taki spokój ducha tylko , jak na paro ;)
tylko mój organizm nie tolerował wenli.

mozna sobie do ssri dorzucić edronax(reboksetyne) jak ktoś ma (ja mam) i ma taką wenlafaksyne :)

a i ja dulo nie polecam , bo schodzisz pół roku po 6-8 tygodniach brania , liczysz granulki .

przez seneri 21 paź 2017, 17:07
Właśnie nie. Dulo i deswenlafaksyna teoretycznie bardziej kopią noradrenalinowo bo dysproporcja między SERT i NET jest mniejsza

przez Femalefatale 21 paź 2017, 19:11
Witajcie jestem tu nowa choruje na depresje i nerwicę od roku 2011 bralam wenle 5 lat wyciagla mnie z gowna. W zeszlym roku odlozylam lek bardzo stopniowo i zaszalam w ciaze byl spokoj przez 9 miesiecy zaraz po porodzie wszystko wrocilo. Od 6 tygodni biore wenle od 3 tygodni w wyzszej dawce tj 75 ustaly ataki paniki ale mecze sie nadal z somatami i zmiennymi nastrojami pomine fakt ze mialam mnostwo ubokow na poczatku brania co za pierwszym razem nie mialo miejsca i lek szybko zatrybil a teraz czekam na cud :( czy jest jeszcze szansa ze lek zacznie dzialac czy jestem juz skaza a na wegetacje?doradzcie co robic...

przez SebaNN 22 paź 2017, 12:44
Femalefatale napisał(a):Witajcie jestem tu nowa choruje na depresje i nerwicę od roku 2011 bralam wenle 5 lat wyciagla mnie z gowna. W zeszlym roku odlozylam lek bardzo stopniowo i zaszalam w ciaze byl spokoj przez 9 miesiecy zaraz po porodzie wszystko wrocilo. Od 6 tygodni biore wenle od 3 tygodni w wyzszej dawce tj 75 ustaly ataki paniki ale mecze sie nadal z somatami i zmiennymi nastrojami pomine fakt ze mialam mnostwo ubokow na poczatku brania co za pierwszym razem nie mialo miejsca i lek szybko zatrybil a teraz czekam na cud :( czy jest jeszcze szansa ze lek zacznie dzialac czy jestem juz skaza a na wegetacje?doradzcie co robic...

Hej, u mnie też powroty do leku były cięższe niż początek, tak bywa, trzeba zacisnąc zęby i czekać , próbować zwiększać dawki,
a jeżeli nie pomoże to zmienić lek, u mnie np paroksetyna się wypaliła i lekarz przypisał mi inny lek

Sortuj wg