WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
223
66%

Nie
87
26%

Zaszkodziła
30
9%

Liczba głosów : 340

przez dubito 23 wrz 2017, 22:45
GRABARZ ,użyj czasami tak pięknych słów - "MOIM ZDANIEM'.Obawiam się ,że nie użyjesz bo go nie masz.Pamiętam,był taki program dla dzieci "Tata a Marcin powiedział " byłeś jego fanem - jak sądzę.Musisz się jakąś cytatą podeprzeć, najlepiej w języku angielskim, bo jak już oni coś wymyślą -to prawda świetlista.Ludzie mają swój rozum i potrafią czytać nawet po francusku.Masz zbiór cytatów ,które powtarzasz co rok lub na okoliczność.
Nie namawiaj chorych psychicznie do złego sam będąc zdrowym, bo się kiedyś na tym przejedziesz prawnie.
Pozdrawiam

-- 23 wrz 2017, 23:05 --

GRABARZ666 - ty z tego forum robisz hyperreal.pl bis.Utwierdzasz chorych psychicznie sam będąc zdrowym aby brali dawki leków przeciwdepresyjnych w wysokości znacznie przekraczające dawki maksymalne.Weź i się zastanów.Nie polecę na skargę ale przestań!

-- 23 wrz 2017, 23:07 --

GRABARZ666 - ty z tego forum robisz hyperreal.pl bis.Utwierdzasz chorych psychicznie sam będąc zdrowym aby brali dawki leków przeciwdepresyjnych w wysokości znacznie przekraczające dawki maksymalne.Weź i się zastanów.Nie polecę na skargę ale przestań!

przez benzowiec84 23 wrz 2017, 23:15
dubito napisał(a):

Ale przecież Grabarz też jest zaburzony :)
obserwowany

przez FormatC 24 wrz 2017, 17:20
Jest tutaj ktoś, komu wenlafaksyna przestała działać? Ja ostatnio wskoczyłem na 600mg i praktycznie żadnej różnicy w działaniu (w połączeniu z mirtazapiną). Czy to może jest czas by odstawić?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mieczyslaw 24 wrz 2017, 17:54
SNRI podobnie jak SSRI podnosi Ci poziom serotoniny i przy okazji NET ,jednak organizm dąży do homeostazy i poziom serotoniny wraca na normalny poziom nawet podczas brania leków ,i dlatego być może przestałeś odczuwać jej działanie .

przez FormatC 24 wrz 2017, 18:21
NET - co to jest?
Co Byś zrobił na moim miejscu? Wnosić do mojego szamana-lekarza żeby zacząć odstawiać wenlafaksynę? A może coś dołożyć do tego?

przez FormatC 24 wrz 2017, 20:18
dubito napisał(a):FormatC , jesteś na tym forum,świeżak jeszcze w jaju.Jak się wyklujesz to zobaczysz jedno słowo -nick GRABARZ666. Ta krynica mądrości wszelakiej, rozdziela łaski udzielenia odpowiedzi na post.
Wywołaj po nicku.
A tak od siebie, takiej dawki nie przepisał Ci lekarz, bo by stracił ....itd.Jak coś napiszesz szerzej :jaka dawka najdłużej,co brałeś wcześniej,jak długo ,to ktoś z Laski GRABARZA ,Ci coś odpisze.
Pozdrawiam.

Faktycha, oficjalnie jestem na 300mg wenli + 90mirty, a tak "między nami" właśnie 600mg wenli. Na dawce 300mg byłem jakiejś 2,5lat+? Wrzuciłem kilka dni temu 450mg, a dzisiaj 600 (stopniowo przez dosypywanie kulek) i większej zmiany nie ma. (może delikatne pobudzenie - ale bez szału, kawa bardziej mnie pobudza niż ta dawka).
No i tu pytanie czy może już czas zakończyć terapie z wenlą?
@GRABARZ666 Liczę na wskazówki

Myślałem w sumie jeśli miałbym się nadal szpikować prochami, to może właśnie ten MAO + mirtzapina.

przez Wudezet 24 wrz 2017, 20:25
Odnoszę wrażenie, że szukając tutaj pomocy co poniektórzy oczekują "podręcznikowej" odpowiedźi. A jak jej nie dostaną, albo jej nie znają - to krzyczą. Jakby ludziom wystarczało leczenie podręcznikowe , to by pomocy szukali, i znaleźli ją - u lekarza, a nie z pomocą internetu.

przez Natrętnik 24 wrz 2017, 21:10
FormatC napisał(a):
dubito napisał(a):FormatC , jesteś na tym forum,świeżak jeszcze w jaju.Jak się wyklujesz to zobaczysz jedno słowo -nick GRABARZ666. Ta krynica mądrości wszelakiej, rozdziela łaski udzielenia odpowiedzi na post.
Wywołaj po nicku.
A tak od siebie, takiej dawki nie przepisał Ci lekarz, bo by stracił ....itd.Jak coś napiszesz szerzej :jaka dawka najdłużej,co brałeś wcześniej,jak długo ,to ktoś z Laski GRABARZA ,Ci coś odpisze.
Pozdrawiam.

Faktycha, oficjalnie jestem na 300mg wenli + 90mirty, a tak "między nami" właśnie 600mg wenli. Na dawce 300mg byłem jakiejś 2,5lat+? Wrzuciłem kilka dni temu 450mg, a dzisiaj 600 (stopniowo przez dosypywanie kulek) i większej zmiany nie ma. (może delikatne pobudzenie - ale bez szału, kawa bardziej mnie pobudza niż ta dawka).
No i tu pytanie czy może już czas zakończyć terapie z wenlą?
@GRABARZ666 Liczę na wskazówki

Myślałem w sumie jeśli miałbym się nadal szpikować prochami, to może właśnie ten MAO + mirtzapina.

Ale przestala dzialac w sensie, ze juz tak nie aktywizuje, czy w sensie ze wrocila depra i leki ?

przez FormatC 24 wrz 2017, 21:19
Że już tak nie aktywizuje. Lęków nie mam żadnych, ani depresji chyba też. Można powiedzieć że czuję się w "miarę normalnie".

przez IO89 24 wrz 2017, 22:11
Dzień dobry - jestem tutaj nowa ;) Velaxin towarzyszy mi już od ok. 1 roku. Na początku było naprawdę co raz lepiej..ale od jakichś 2 miesięcy jest gorzej czyli lęki powracają, są na co dzień czasami.. Jestem na dawce 75 + 37,5. Myśli mojej głowie już naprawdę czasami doprowadzają mnie do szału lękowego... Ostatnio byłam po przeziębieniu - kilka dni spędzonych samotnie w 4 ścianach i jutrzejsza wizja wyjścia do pracy ( gdzie złapał mnie kilka razy mocny lęk) jest przerażająca..

Czy ktoś miał podobnie? Dziękuję z góry! :))

Pozdrówki!

przez dubito 24 wrz 2017, 23:27
FormatC, imo to raczej hyperreal.pl ?Chyba,że WielkaŁawa im.1 Listopada zna jakiś magiczny specyfik na receptę?Tak bardziej serio -w którą stronę nie pójdziesz- będzie bolało.
IO89, imo masz dwa rozwązania pod rozwagę lekarza:
1/zmniejszyć dawkę do 75mg ,
2/zmienić lek.
Sądząc po tym co piszesz byłbym za opcją 2.
Zejść do 75 i podmienić na 10 mg escitalopramu w wersji firmy krka lub oryginał.Te generyki za 10 zł np sympramol są nic nie warte.Będzie 2 tygodnie bolało.
Ale omówić to z lekarzem.
Pozdrawiam.

przez picziklaki 24 wrz 2017, 23:37
Może rozważ z lekarzem zwiększenie dawki wenlafaksyny , ja pomimo brania leków i tak nie lubię tłumu ludzi i wtedy kiedy muszę się wypowiadać, taki jestem z charakteru i żadne leki tego nie zmienią , każdy czasami odczuwa lęk zdrowa osoba też ;) , najlepsza w tym zakresie była paroksetyna w działaniu anksjolitycznym ale za bardzo powodowała sedacje , już wolę mieć jakieś tam lęki ale nastrój dobry niż nie mieć ich wcale ale być zombie :P

przez dubito 25 wrz 2017, 00:51
IO89jeżeli nie pomogło 112,5 to nie pomoże 150.Zmiana grupy z SNRI na SSRI chyba - bez noradrenaliny będzie lepiej.
FormatC,lepiej nie kombinuj jak nie masz leku i depresji.300 + 90 to i tak łochocho.Schodzenie
z 300/600/ wenlafaksyny do zera, bo nie można łączyć z MAO to dosyć trudne.A MAO słynie z tzw.tachyfilaksji ,czyli szybkiej utraty działania.Pozdrawiam

-- 25 wrz 2017, 01:02 --

Grabarz666 napisał(a):
dubito napisał(a):Mirtazapina w dawkach powyżej 30 mg ma silne działanie noradrenaliczne tj. że silniej pobudza niż dziala nesennie poprzez dzialanie na receptory histaminowe, głównie w CUN a nie "na obwodzie"/dlatego nie ma własciwości antyalergicznych/.

Nieprawda, mirtazapina działa p/alergicznie również na "obwodzie":

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15153889
Mirtazapine is a safe medication without serious side effects and may be an effective alternative for the treatment of nocturnal pruritus.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12614964
We report four patients whose pruritus responded to mirtazapine.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25515938
Mirtazapine, a noradrenergic antidepressant with antiserotonin and antihistamine activity, was started and led to rapid, sustained relief of the patient's pruritus. Mirtazapine may be a useful systemic agent for the palliative relief of pruritus associated with cutaneous infiltration by an underlying malignancy.

dubito napisał(a):Wenlafaksyna,różne żródła podają, że jej działanie noradrenalicznie zaczyna się od dawki 75mg a inne -od 150mg.Zdaje się ,że bierzesz 150 mg wenli .

Nieprawda, klinicznie istone działnie noradrenergiczne wenlafaksyny występuję w dawkach > 225 mg:

http://www.nerwica.com/post2352909.html#p2352909

dubito napisał(a):Poziom wenli ER produkowanej przez Pfizera jest stały całą dobę w organizmie.

Nieprawda, zależność stężenia wenlafaksyny od czasu jest zmienna, dla Effexoru wygląda to tak:

Obrazek

-- 25 wrz 2017, 01:13 --

Ta zależność była przeprowodzona w 100% na ochotnikach na czczo.Inaczej próba nie miałaby sensu.Bo jeden zjadłby serek a drugi słoninke.Treść w żoładku,dwunastnicy i jelicie cienkim spowalnia wydzielanie leku z granulek.Dlatego na ulotce jest napisane "przyjmować ostałych porach rano lub wieczorem w trakcie posiłku".
Dlatego nie ma znaczących klinicznie wahań leku w ciągu doby.
CBDU

-- 25 wrz 2017, 01:20 --

co do pozostałych bzdur,szkoda mojego czasu.

przez IO89 25 wrz 2017, 08:30
Dzięki dzięki. Niestety podejrzewałam, ze to moze oznaczac zmiane leku.

Wiadomo, lęk jak się czasami odezwie to nie umrę ale obecne ciągłe lęki są nie do wytrzymania czasami. We środę mam lekarza. Zobaczymy co powie.

Sortuj wg