Drodzy Użytkownicy,

Zmieniamy się dla Was!

W związku z tym informujemy, że ze względu na prace techniczne forum będzie dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu w dniach 21-24 maja.
Serdecznie zapraszamy Was do korzystania z nowej wersji forum.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Jednocześnie informujemy, że jakiekolwiek treści i zdjęcia dodane i edytowane w dniach 21-24 maja nie będą dostępne po starcie nowej wersji forum.

Pozdrawiamy ciepło,
Zespół abcZdrowie

WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
235
65%

Nie
96
26%

Zaszkodziła
32
9%

Liczba głosów : 363

przez ILUZJA 21 paź 2016, 22:28
Pierwszy dzień na 75mg.dosc pobudzony byłem, wyraźne działanie na noradrenalinę za to nie odczułem działania serotoninowego no, ale to pierwszy dzień na tej dawce także to pobudzenie traktuję jako obok no i z jedzeniem srednio ,ale pociąg do słodkiego byl jak zawsze. to chyba od tej mirty mam słabość do łakoci.powtórzę pytanie odnośnie leku na sen.jak myślicie czy zamienienie mirty na trazo było by dobrym rozwiązaniem?czy jednak mirta mocniej usypia.nie brałem trazo to nie chce na pałę przerywać jednego leku i sie rozczarować jak nowy nie wypali

przez DOROTA777 21 paź 2016, 23:55
ILUZJA napisał(a):Pierwszy dzień na 75mg.dosc pobudzony byłem, wyraźne działanie na noradrenalinę za to nie odczułem działania serotoninowego no, ale to pierwszy dzień na tej dawce także to pobudzenie traktuję jako obok no i z jedzeniem srednio ,ale pociąg do słodkiego byl jak zawsze. to chyba od tej mirty mam słabość do łakoci.powtórzę pytanie odnośnie leku na sen.jak myślicie czy zamienienie mirty na trazo było by dobrym rozwiązaniem?czy jednak mirta mocniej usypia.nie brałem trazo to nie chce na pałę przerywać jednego leku i sie rozczarować jak nowy nie wypali

Mi to pobudzenie bardzo pasowało.Odbieram to pozytywnie.Co do Trazodonu to mialam dwa podejścia.Mnie nie pomagal na sen.Przerwalam bo źle działał mi na serce.Biore Cloranxen i on u mnie dziala.

przez atic 23 paź 2016, 15:44
biorę wenle 37.5mg rano i czuje takie lekkie przymulenie, mgiełkę, obojętność, spokój i tak upływa dzień za dniem, a mi się nie chce nic specjalnego, fizycznie źle się nie czuje, ale nie wiem co ze sobą zrobić, nie mam ukierunkowania, po prostu robie co musze, myje sie, jem i siedze leniwie przed kompem, na nic wiecej nie mam ochoty.

nie wiem czy odstawić ten lek w takiej sytuacji bo na lęki jakoś tam pomaga, szkoda, że mnie wyjaławia przy tym.
atic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez salir 23 paź 2016, 15:54
atic jak długo bierzesz wenele w takiej dawce?

przez atic 23 paź 2016, 15:57
salir, to znaczy kiedyś brałem nieregularnie co dwa dni gdzieś czy trzy nawet, a teraz regularnie o tej samej porze tydzień czasu no i regularnie ide spać i tak to wygląda, pierwsze dni się pociłem a teraz jest tak od kilku dni.

wchodzę np. do jakiegoś tematu chce napisać komentarz, ale myślę, sobie, że co za różnica jak go napisze czy nie napisze (no bo w sumie nie ma różnicy) i wychodzę z tematu, czuje się jak warzywko choć nie jestem ociężały fizycznie, ale jednak jakiś taki w mgiełce.
atic

przez salir 23 paź 2016, 16:18
75 to dawka na wybadanie gruntu, jeżeli nie masz napędu i nie czujesz nawet lekkiego podku..wienia to raczej nie da Ci to kopa. Taka dawka działa bardziej serotoninowo tzn. zamulająco-rozleniwiająco dopiero dawka po której poczujesz lekkie rozdrażnienie może dać Ci napęd ale raczej motywacji na tym leku się nie spodziewaj będzie to bardziej pobudzenie do robienia czegoś takie wewnętrzne poszturchiwanie ale dające siłę żeby coś zrobić. Ja noradrenalinkę odczuwam dopiero od 225 ale niektórych już kopie przy 75. Max 6 tyg bym czekał na twoim miejscu, a jak nastrój u Ciebie
tak pisał yahoo kilka stron wcześniej.

Napiszę tak, byłam na weneli 7 miesięcy ale bez poprawy...gdy rzuciłam było gorzej. Przeważnie brałam 75mg a i tak czułam się podobnie jak Ty. Mnie nie pomógł, choć są tu osoby które chwalą wenelę. Był czas, że brałam 150 mg ale wtedy nie byłam sobą, odjazd totalny. Maksymalne wkurzenie, chęć wyładowania na przemian z płaczem. Nie wiedziałam co z sobą począć więc wróciłam do 75mg. Tydzień czasu to krótko, nie zniechęcaj się. Może potrzebna większa dawka ale po konsultacji z lekarzem oczywiście.

przez atic 23 paź 2016, 16:22
salir, a teraz na czym jesteś? :)
atic

przez salir 23 paź 2016, 17:14
atic biorę Sertagen 100mg i Fluanxol 1 mg.

przez agusiaww 23 paź 2016, 17:38
atic napisał(a):biorę wenle 37.5mg rano i czuje takie lekkie przymulenie, mgiełkę, obojętność, spokój i tak upływa dzień za dniem, a mi się nie chce nic specjalnego, fizycznie źle się nie czuje, ale nie wiem co ze sobą zrobić, nie mam ukierunkowania, po prostu robie co musze, myje sie, jem i siedze leniwie przed kompem, na nic wiecej nie mam ochoty.

nie wiem czy odstawić ten lek w takiej sytuacji bo na lęki jakoś tam pomaga, szkoda, że mnie wyjaławia przy tym.

ogolnie musza wyjaławiac zeby oslabic lęki.
agusiaww

przez DOROTA777 23 paź 2016, 18:47
agusiaww napisał(a):
atic napisał(a):biorę wenle 37.5mg rano i czuje takie lekkie przymulenie, mgiełkę, obojętność, spokój i tak upływa dzień za dniem, a mi się nie chce nic specjalnego, fizycznie źle się nie czuje, ale nie wiem co ze sobą zrobić, nie mam ukierunkowania, po prostu robie co musze, myje sie, jem i siedze leniwie przed kompem, na nic wiecej nie mam ochoty.

ogolnie musza wyjaławiac zeby oslabic lęki.

Ja tez tak sie czułam na takiej dawce.Teraz 75 i jest ok.

-- 23 paź 2016, 19:45 --

Przetrzymaj,będzie dobrze.
Aktualnie;Velafax 150
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75,Citronil
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez ILUZJA 23 paź 2016, 20:43
To sobie daruję trazodon.,zostanę przy mircie.dzis trzeci dzień na 75mg.wenli i 30 mirty,ale mirte biorę od maja i jako mono to przynosi tylko sztuczny sen wiec pomyślałem o combo z wenla.odczucia na mini CRF po trzech dniach to wysokie JA spłycenie emocji pozytywnych a pogłębienie negatywnych mam ochotę na spięcia czyli działanie noradrenalinowe.z fizycznych suchość w ustach i brak laknienia ale bez obrzydzenia jedzenia,poprostu nie odczuwam, ze jestem glodny.czekam z otwartymi neuronami na serotoninę i zniesienia neuropatycznych bólów głowy, których przyczyną zapewne jest jej brak

przez DOROTA777 23 paź 2016, 21:01
ILUZJA napisał(a):To sobie daruję trazodon.,zostanę przy mircie.dzis trzeci dzień na 75mg.wenli i 30 mirty,ale mirte biorę od maja i jako mono to przynosi tylko sztuczny sen wiec pomyślałem o combo z wenla.odczucia na mini CRF po trzech dniach to wysokie JA spłycenie emocji pozytywnych a pogłębienie negatywnych mam ochotę na spięcia czyli działanie noradrenalinowe.z fizycznych suchość w ustach i brak laknienia ale bez obrzydzenia jedzenia,poprostu nie odczuwam, ze jestem glodny.czekam z otwartymi neuronami na serotoninę i zniesienia neuropatycznych bólów głowy, których przyczyną zapewne jest jej brak

Zawsze możesz spróbować.Może na Ciebie podziala.Mi z kolei Cloranxen pasi.Wycisza mnie na noc.

-- 23 paź 2016, 21:03 --

Co do wenli to tez tak masz,że ok 3 godz od wziecia dziala?
Aktualnie;Velafax 150
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75,Citronil
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez atic 24 paź 2016, 07:43
DOROTA777, przetrzymać czy raczej dorzucić do 75mg, bo tobie dopiero na takiej dawce było dobrze, z tego co piszesz.
atic

przez DOROTA777 24 paź 2016, 08:37
atic napisał(a):DOROTA777, przetrzymać czy raczej dorzucić do 75mg, bo tobie dopiero na takiej dawce było dobrze, z tego co piszesz.

Mi dr zwiekszyla po 7 dniach.Zadzwoń do lekarza albo sam wez dwie tab i zobacz jak będzie.

Sortuj wg