WARSZTATY,SZKOLENIA,KURSY-WĄTEK ZBIORCZY.

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

WARSZTATY,SZKOLENIA,KURSY-WĄTEK ZBIORCZY.

przez Hagart 19 sie 2005, 22:41
Polecamy ćwiczenia oddechowe wzorowane na jodze. Ich celem jest pogłębienie oddechu, rozruszanie przepony, wydłużenie fazy wydechowej, a także zapobieganie takim niepożšdanym zjawiskom, jak arytmia oddechowa, mówienie na wdechu, kolizja między rytmem oddychania a strukturš wypowiedzi oraz blokady fonacyjno-artykulacyjne. Ćwiczenia noszš nazwę Pranajama czyli Pobieranie Energii. Zadaniem ćwiczeń prezentowanych (na kasecie Vhs /płycie Vcd) przez hinduskiego lekarza prof. Raviego Javalgekara, jest wypracowanie powolnych, głębokich, swobodnie wykonywanych oddechów, podœwiadomie sterowanych i zatrzymywanych bšdŸ w fazie szczytu wdechu, bšdŸ po pełnym wydechu. --------------------------------------------------------------------------- -------- Ćwiczenie jest rozprowadzane w dwóch wersjach: 1) Na kasecie wideo vhs - cena 30 zł, + 10 zł. (koszty przesyłki i pobrania) 2) Na płycie wideo Cd - cena 25 zł. + 10 zł. (koszty przesyłki i pobrania) --------------------------------------------------------------------------- ------- Oferta adresowana do menadżerów jaskiń solno-jodowychi rehabilitantów zatrudnionych w szpitalach i uzdrowiskach. Gwarantujemy szkolenie z certyfikatem w zakresie relaksacji i animacji muzycznej. Zapraszamy.

Kontakt:
-------------
e-mail:hagart@wp.pl

Galeria Zdrowia, Marketingu i Rozrywki 75-900 Koszalin, ul. Pieczarek 4, tel. 094-340-60-06, tel.kom: 600-809-254

Zapraszamy na naszš stronę : http://www.hagart.republika.pl
Hagart
Offline

Warsztaty

Avatar użytkownika
przez Dydona 09 sty 2006, 11:16
Powrót z Krainy Lęku
styczeń'06 - czerwiec'06


Półroczna grupa przeznaczona dla osób, których codzienne funkcjonowanie utrudnione jest przez objawy zaburzeń lękowych:
napady paniki,
lęk uogólniony,
zamartwianie się,
lękowe unikanie,
patologiczną nieśmiałość.

Grupę prowadzą : dr n. med. Dariusz Maciej Myszka i Dorota Żuk psycholog, psychoterapeutka .
Czas: zajęcia odbywają się raz w tygodniu - we wtorek. Trwają dwie godziny: od 18.15 do 20.15. Przewidywana liczba spotkań - 22. Miejsce: zajęcia odbywają się w siedzibie INZPiRO.
Przez pierwsze cztery spotkania grupa jest otwarta. Oznacza to, że przez pierwsze cztery tygodnie do grupy mogą wejść nowi uczestnicy. Po tym terminie wejście nowego uczestnika do grupy nie będzie możliwe.

Przed przyjęciem do grupy pacjenci odbywają konsultację. Już zapraszamy -liczba uczestników grupy jest ograniczona. Zapisz się lub zadzwoń do recepcji INZPiRO.
To chyba dla Warszawiaków bo wiadomość i telefony sa na stronie
www.psychoterapeuci.pl
Avatar użytkownika
Offline
Posty
27
Dołączył(a)
05 sty 2006, 22:19
Lokalizacja
małopolska

przez marlow 09 sty 2006, 14:08
całkiem spoko ,tylko 70 zł za spotkanie...
Co Cię nie zabije, to ... zrobi się z tego nerwica ;)
Offline
Posty
232
Dołączył(a)
24 lis 2005, 21:27
Lokalizacja
Warszafka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Warsztaty z muzykodramy i gier psychologicznych

przez Angela 10 maja 2006, 09:21
Warsztaty z muzykodramy i gier psychologicznych


Władysław Pitak
(aktor, logopeda medialny, trener zdolności twórczych) prowadzi warsztaty kreatywne poszerzające umiejętności: aktywizacji pracy uczniów, pobudzania zdolności myślenia i działania twórczego, poruszające zagadnienia z zakresu psychopedagogiki twórczości.

Warsztaty dodatkowo poruszają podstawowe problemy wychowawcze, pedagogiczne, relacji międzyludzkich, nieporozumień związanych z uprzedzeniami, brakiem tolerancji, stereotypowym sposobem myślenia i działania.

Warsztaty przeznaczone są dla:
animatorów kultury, nauczycieli i wychowawców, rodziców, wolontariuszy i studentów oraz wszystkich, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą oraz zainteresowanych samorozwojem.

Warsztaty trwają 18-20 godz. (dwa dni) w terminach uzgodnionych z instytucjami, organizacjami i firmami ; prowadzone są w grupach 12-18 osobowych.
Koszt udziału jednej osoby 170 - 250 zł. (w zależności od liczby uczestników)

organizator:
Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS

adres: 75-900 Koszalin - Kretomino, ul.Pieczarek 4
tel.: 094-340-60-06,
e-mail: biuro@logos.dt.pl
www: http://logos.dt.pl/
Offline
Posty
20
Dołączył(a)
02 kwi 2006, 20:25

Znakomite

przez Angela 10 maja 2006, 09:29
Robię podobne ćwiczenia codziennie rano. Znakomite
Offline
Posty
20
Dołączył(a)
02 kwi 2006, 20:25

Andrew T. Austin w Polsce!

przez Irek Julkowski 06 kwi 2008, 19:56
Andrew T. Austin - jeden z najbardziej znanych i twórczych trenerów NLP i hipnozy na Świecie – pierwszy raz w Polsce!

Andrew jest między innymi autorem książki „The Rainbow Machine - Tales from a Neurolinguist's Journal” oraz założycielem The West Sussex Hypnosis and NLP Study Group.

Jego seminaria i warsztaty są obiektem zainteresowania praktyków NLP, trenerów oraz psychoterapeutów, pragnących pogłębić swoją wiedzę i umiejętności związane z neurologicznymi podstawami swojej pracy.

Wiele jego artykułów jest polecanych przez liczne wiodące uniwersytety jako materiały naukowe dla studentów, podczas gdy z nim samym regularnie konsultują się firmy produkujące programy telewizyjne oraz inne media, w poszukiwaniu informacji dotyczących psychologii alternatywnej, hipnozy oraz syndromów neurologicznych.

Pierwsze w Polsce Licencjonowane Szkolenie Integral Eye Movement Therapy, które będzie prowadził twórca tej formy terapii, Andrew T. Austin, odbędzie się w weekend 28-29 czerwca 2008 w Warszawie.

W związku z praktycznym, warsztatowym charakterem szkolenia, przewidywana grupa szkoleniowa jest bardzo niewielka i nie może ulec powiększeniu. Jeśli chcesz skorzystać z tego szkolenia, zadbaj o wczesną rezerwację i wykupienie miejsca na szkolenie.

Zapraszam:
www.iemt.pl
Twoje życie może być lepsze i ciekawsze, jeśli tylko sobie na to pozwolisz.
www.mtraining.pl
www.zmieniamyswiat.pl
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
14 lut 2008, 23:30

Szkolenie: ZABURZENIA ODŻYWIANIA- DIAGNOZA I TERAPIA

przez dcp1 11 sty 2009, 11:01
Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na szkolenie, które odbędzie się 16.01.2009
Adresaci: Szkolenie przeznaczone jest dla osób udzielających pomocy psychologicznej osobom z zaburzeniami odżywiania, psychologów, terapeutów, pedagogów, oraz studentów ostatnich lat pedagogiki i psychologii. Celem warsztatu jest poznanie całokształtu problemów zaburzeń odżywiania ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki pracy i pomocy w przypadkach anoreksji, bulimii i kompulsywnego jedzenia, zarówno w przypadku dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Dzięki aktywnemu udziałowi w zajęciach praktycznych uczestnicy poznają metody i techniki pracy proponowane w terapii zaburzeń odżywiania, zapoznają się z typowymi trudnościami w leczeniu tych zaburzeń, różnicami w leczeniu w ramach oddziału szpitalnego i opieki ambulatoryjnej.
Tematyka:
1.Źródła i podstawowe przyczyny zaburzeń odżywiania się:
2.Anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się – kryteria diagnostyczne w DSM-IV i ICD 10, definicje i cechy charakterologiczne osób ulegających tym problemom, ocenianie stanu i stopnia zaburzenia. Zaburzenia i problemy współistniejące. Farmakoterapia w leczeniu zaburzeń odżywiania.
3.Cechy i tendencje osób z zaburzeniami odżywiania do uwzględnienia w pracy terapeutycznej: niskie poczucie własnej wartości, nierealistyczne ambicje i oczekiwania w stosunku do siebie, perfekcjonizm i myślenie dychotomiczne, głęboka potrzeba tłumienia prawdziwej siebie, podświadoma chęć niszczenia się, a nawet unicestwienia, życie za maską, nadmierne i nieracjonalne poczucie odpowiedzialności (skierowane w stosunku do innych, a nie do siebie), nadmierne i nieracjonalne poczucie winy, silny związek z "idealnym" rodzicem, zniekształcenia poznawcze w przebiegu anoreksji i bulimii
4.Podstawowe zasady i założenia w terapii zaburzeń odżywiania: anoreksji, bulimii i kompulsywnym objadaniu się.
5.Metody i techniki pracy poznawczej i behawioralnej w terapii zaburzeń odżywiania.
6.Rola rodziny i otoczenia w terapii zaburzeń odżywiania- anoreksji, bulimii i kompulsywnego objadania się.
7.Prawdy i mity dotyczące prawidłowego odżywiania oraz zasady i możliwości utrzymania właściwego stosunku do jedzenia.
8.Remisje i nawroty w przebiegu terapii zaburzeń odżywiania.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Posty
33
Dołączył(a)
03 cze 2008, 16:05

Szkolenie: SYSTEMOWA TERAPIA RODZIN

przez dcp1 11 sty 2009, 11:04
W Dolnośląskim Centrum Psychoterapii 17-18.01.2009 odbędzie się szkolenie: SYSTEMOWA TERAPIA RODZIN.
Adresaci: Szkolenie jest adresowane do osób pracujących z rodzinami, zarówno do psychologów, pedagogów, terapeutów, lekarzy, pracowników socjalnych, kuratorów sądowych, jak i studentów wymienionych kierunków oraz wolontariuszy doświadczający w swojej pracy niedostatków metod terapeutycznych. A w programie: W jaki sposób pomóc rodzinie, której jeden lub kilku członków przejawia zaburzenia funkcjonowania? Jakimi narzędziami można się wspomagać w pracy z rodziną?
Celem szkolenia będzie odpowiedzieć na te pytania. Szkolenie stanowi okazję do ujrzenia problemów rodzin w nowym świetle, zgodnym z naturalnym cyklem życia rodziny. Dostarcza wiedzy z zakresu terapii rodzin w ramach podstawowych nurtów psychologii. Podczas szkolenia szczególny nacisk zostanie położony na rozumienie zaburzeń występujących w rodzinie zgodnie z ujęciem systemowym. Uczestnicy będą mieli możliwość ugruntowania własnych umiejętności dotyczących nawiązania kontaktu z rodziną, wypracowania kontraktu, analizy systemu rodzinnego.
Tematyka:
1. Podstawowe założenia terapii rodzin.
2. Założenia systemowej terapii rodzin.
3. Pierwsza sesja z rodziną – nawiązanie kontaktu, kontrakt.
4. Cykl życia rodziny i trudności na każdym etapie rozwoju rodziny.
5. Metody pracy z rodziną: genogram, pytania cyrkularne, praca na symbolach, rzeźba rodzinna.
6. Warunki skuteczności terapii rodzin.
7. Interwencje systemowe.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Posty
33
Dołączył(a)
03 cze 2008, 16:05

Szkolenie: KAZIRODZTWO- RODZICE JAKO SPRAWCY PRZEMOCY

przez dcp1 11 sty 2009, 11:07
17-18.01.2009 w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii odbędzie się szkolenie:KAZIRODZTWO- RODZICE JAKO SPRAWCY PRZEMOCY SEKSUALNEJ.
Adresaci: Szkolenie jest adresowane do osób pracujących z dziećmi i rodzinami, zarówno do psychologów, pedagogów, terapeutów, lekarzy, pracowników socjalnych, kuratorów sądowych, jak i studentów wymienionych kierunków.
Tematyka:
1. Charakterystyka zjawiska kazirodztwa
2. Modele rodzin kazirodczych
-rodzina z psychopatycznym sprawcą
-rodzina z regresywnym sprawcą
-rodzina promiskuityczna
-rodzina zdominowana przez dziecko
3. Ojciec- jako sprawca przemocy seksualnej
4. Matka -jako sprawca przemocy seksualnej
5. Cechy sprawcy
6. Cechy ofiary
7. Symptomy wykorzystania seksualnego
8. Diagnoza dziecka wykorzystanego seksualnie
9. Interwencja wobec dziecka wykorzystanego seksualnie
10. Konsekwencje wykorzystania seksualnego
11. Transgeneracyjny cykl wykorzystania dziecka.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Posty
33
Dołączył(a)
03 cze 2008, 16:05

Szkolenie: ZABURZENIA PSYCHOTYCZNE-DIAGNOZA I TERAPIA

przez dcp1 11 sty 2009, 11:10
23.01.2009 w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii odbędzie się szkolenie: ZABURZENIA PSYCHOTYCZNE-DIAGNOZA I TERAPIA.
Adresaci: Niniejsze szkolenie skierowane jest do profesjonalistów pracujących z osobami cierpiącymi na zaburzenia psychotyczne (schizofrenia, zaburzenia urojeniowe, zaburzenia schizoafektywne, organiczne zaburzenia psychotyczne), bądź z rodzinami osób chorych. Na szkolenie szczególnie zapraszamy pracowników służb medycznych - lekarzy, psychoterapeutów, psychologów, pielęgniarki, pracowników socjalnych i terapeutów.
Program szkolenia łączy w sobie elementy wykładu, ale także pracy warsztatowej, pracę nad przypadkiem. Program został tak opracowany, aby dostarczyć wiedzy na temat tego, czym są zaburzenia psychotyczne, jakie są objawy psychopatologiczne i metody leczenia.
Celem szkolenia jest stworzenie uczestnikom możliwości poszerzenia wiedzy dotyczącej diagnostyki i psychoterapii, mając na uwadze, że sukces terapii i najlepsze wyniki leczenia choroby psychicznej zależą od udanej współpracy lekarza psychiatry, psychologa, pacjenta i jego rodziny.
Tematyka:
1.Objawy psychopatologiczne zaburzeń psychotycznych. Objawy w okresie przedchorobowym.
2.Współcześnie obowiązujące klasyfikacje kliniczne. Klasyfikacja zaburzeń psychotycznych w ICD-10.
3. Grupy zaburzeń psychotycznych. Schizofrenia. Zaburzenia schizotypowe. Zaburzenia urojeniowe. Ostre i przemijające zaburzenia psychotyczne. Zaburzenia schizoafektywne. Organiczne zaburzenia psychotyczne.
4. Metody leczenia zaburzeń psychotycznych.
Farmakoterapia. Psychoterapia. Współpraca z rodziną osoby chorej.
5. Formy psychoterapii i rehabilitacji. Psychoterapia indywidualna. Psychoterapia grupowa. Psychoedukacja pacjenta. Trening społecznych kompetencji. Terapia poprzez środowisko. Zajęcia kreatywne.
6. Rola rodziny w terapii i rehabilitacji pacjenta. Problemy i zadania rodziny. Komunikacja i współpraca. Nadmierna opiekuńczość. Nadmierne uwikłanie uczuciowe. Agresja i krytycyzm. Kontakty społeczne.
7. Terapia pacjentów psychotycznych – praca z parami małżeńskimi.
8. Terapia pacjentów psychotycznych- rodziny z dziećmi.
9. Problemy specjalne utrudniające pracę z rodziną- nadużywanie alkoholu i substancji psychoaktywnych, kazirodztwo, wykorzystanie seksualne dzieci, samobójstwo, niesprawność fizyczna, gdy rodzina odrzuca pomoc terapeutyczną. 10. Współpraca lekarza psychiatry i psychologa w leczeniu zaburzeń psychotycznych.
11.Przypadki kliniczne- omówienie. Praca własna i w grupach.
12. Konstruowanie programu terapeutycznego dla pacjentów psychotycznych.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Posty
33
Dołączył(a)
03 cze 2008, 16:05

Szkolenie: UZALEŻNIENIE OD ALKOHOLU I NARKOTYKÓW

przez dcp1 11 sty 2009, 11:12
24-25.01.2009 w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii odbędzie się szkolenie:UZALEŻNIENIE OD ALKOHOLU I NARKOTYKÓW WŚRÓD MŁODZIEŻY SZKOLNEJ- DIAGNOZA, PROFILAKTYKA, INTERWENCJA
Adresaci: Adresatami szkolenia są osoby pracujące z młodzieżą (wychowawcy, pedagodzy), psycholodzy, kuratorzy, pracownicy służby zdrowia i instytucji pomocy społecznej, oraz studentów ostatnich lat studiów kierunków: psychologia, pedagogika, resocjalizacja.
Tematyka:
Celem szkolenia jest zdobycie lub pogłębienie wiedzy z zakresu profilaktyki, diagnozy i interwencji w obliczu uzależnienia od narkotyków i alkoholu. Zdobycie umiejętności praktycznych w zakresie profesjonalnej pomocy. Program szkolenia obejmuje zarówno wiedzę z psychologii klinicznej, psychologii w zakresie uzależnień, oraz psychoprofilaktykę. Szkolenie wprowadza w tematykę uzależnienia jako choroby, ale także używania szkodliwego, interwencji w zakresie obu diagnoz. Uczestnicy pogłębią swoją wiedzę z zakresu faz uzależnienia, diagnozy zespołu uzależnienia ( alkohol, narkotyki), a także profilaktyki tych zaburzeń Praktycznie zapoznają się z zasadami kontaktu z osobą będącą w problemie a także jej bliskimi. Zdobycie praktycznej wiedzy w zakresie kierowania do odpowiednich placówek, a także zagadnień prawnych związanych z uzależnieniem. Zapoznanie z konkretnymi metodami profilaktyki alkoholowej i narkotykowej wobec dzieci i dorosłych. Szkolenie obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną- ćwiczenia indywidualne i grupowe
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Posty
33
Dołączył(a)
03 cze 2008, 16:05

Szkolenie: INTERWENCJA KRYZYSOWA WOBEC OFIAR PRZEMOCY

przez dcp1 11 sty 2009, 11:15
31.01-01.02.2009 w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu odbędzie się szkolenie: INTERWENCJA KRYZYSOWA WOBEC OFIAR PRZEMOCY
Adresaci: Szkolenie adresowane jest do profesjonalistów: nauczycieli, pedagogów szkolnych, psychologów, pracowników pomocy społecznej, świetlic, oraz studentów - szczególnie ostatnich lat pedagogiki, psychologii, resocjalizacji i innych kierunków społecznych - którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz zdobyć umiejętności dotyczące prowadzenia interwencji kryzysowej.
Tematyka: W trakcie szkolenia szczegółowo zostanie omówione zjawisko przemocy, rodzaje przemocy, źródła, skutki i konsekwencje przemocy, kształtowanie się wzorca przemocowego w relacjach interpersonalnych, oraz przekazywanie go w procesie wychowania. Uczestnicy zapoznają się z dynamika zjawiska przemocy domowej, portretem psychologicznym ofiary, zjawiskiem wyuczonej bezradności, portretem psychologicznym sprawcy, światem przeżyć ofiary, sprawcy i świadka, zasadami prowadzenia wywiadu z ofiara przemocy, strategiami interwencji kryzysowej w sytuacji przemocy, budowaniem strategii pomocy, współpracą z policja i instytucjami pomocowymi dla ofiar przemocy, wytycznymi do pracy terapeutycznej z ofiarami przemocy.

Szkolenie obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną- ćwiczenia indywidualne i grupowe nad przypadkami klinicznymi ofiar przemocy, oraz praktyczne budowanie strategii interwencji kryzysowej w sytuacji przemocy.
1. Czym jest przemoc?
2. Rodzaje przemocy.
3. Przemoc, jako zjawisko cykliczne.
4. Kim jest sprawca?
5. Portret ofiary. Zjawisko wyuczonej bezradności.
6. Dynamika zjawiska przemocy domowej.
7. Świat przeżyć ofiary, sprawcy i świadka.
8. Prowadzenie pierwszej rozmowy z ofiarą.
9. Budowanie strategii postępowania w sytuacji przemocy domowej.
10. Budowanie strategii pomocy, współpraca z policją, instytucjami pomocowymi dla ofiar przemocy.
11. Praca terapeutyczna z osobą doświadczającą przemocy.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Posty
33
Dołączył(a)
03 cze 2008, 16:05

Szkolenie: ZABURZENIA PSYCHICZNE U DZIECI I MŁODZIEŻY

przez dcp1 11 sty 2009, 11:17
30.01.2009 w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu odbędzie się szkolenie: ZABURZENIA PSYCHICZNE U DZIECI I MŁODZIEŻY
Adresaci: Szkolenie przeznaczone jest dla psychoterapeutów, psychologów, pedagogów, wychowawców zajmujących się pomocą psychologiczną dzieciom i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi, oraz po urazach psychicznych. Uraz psychiczny u dzieci może powodować trwałe następstwa psychofizyczne, a rozmiar konsekwencji zależy od stadium rozwojowego dziecka w chwili urazu, zdolności do radzenia sobie z trudnościami i znaczenia, jakie to zdarzenie miało dla dziecka. W trakcie szkolenia zostaną przybliżone metody diagnozy i terapii, głównie mające zastosowanie w leczeniu u dzieci i młodzieży. Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznych ćwiczeń indywidualnych i grupowych, pracy nad przypadkami klinicznymi.
Tematyka:
1. Czynniki wpływające na rozwój psychiczny dzieci i młodzieży oraz powstawanie zaburzeń.
Czynniki biologiczne, psychospołeczne.
2.Wywiad, ocena i diagnoza w zaburzeniach psychicznych dzieci i młodzieży.
3.Klasyfikacja zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży.
4. Zaburzenia rozpoczynające się we wczesnym dzieciństwie do 6 r.ż. Niepełnosprawność umysłowa. Całościowe zaburzenia rozwojowe- autyzm, zaburzenia dezintegracyjne, zespół Aspergera- diagnoza, terapia.
5. Zaburzenia emocjonalne. Zaburzenia funkcjonowania społecznego.
6. Zaburzenia zachowania i emocji rozpoczynające się w dzieciństwie i wieku młodzieńczym.
Zaburzenia hiperkinetyczne. Tiki. Zaburzenia zachowania- diagnoza, terapia.
7. Zaburzenia afektywne u dzieci i młodzieży. Zaburzenia psychotyczne. Zaburzenia obsesyjno- kompulsyjne- diagnoza, terapia.
8. Metody psychoterapeutyczne w psychiatrii dzieci i młodzieży. Terapia behawioralna. Terapia poznawcza. Systemowa terapia rodzin. Psychoterapia indywidualna. Psychoterapia grupowa.
9. Farmakoterapia zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży
Koszt szkolenia: 200 zł
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Posty
33
Dołączył(a)
03 cze 2008, 16:05

Szkolenie pt.: Zaburzenia depresyjne - diagnoza i terapia.

przez dcp1 20 sty 2009, 19:46
Szkolenie skierowane jest do psychologów, psychoterapeutów, personelu medycznego, pedagogów, opiekunów socjalnych ,osób pracujących z osobami cierpiącymi na zaburzenia depresyjne.
Tematyka:
1. Współczesna klasyfikacja chorób afektywnych. Kryteria różnicujące zaburzenia afektywne jednobiegunowe i dwubiegunowe.
2. Przyczyny chorób afektywnych: endogenne i egzogenne. Osobowość przedchorobowa.
3. Depresja (epizod depresyjny, duża depresja, depresje poronne, maski depresji). Depresje typu endogennego. Lęk w depresjach typu endogennego. Psychoterapia. Techniki terapeutyczne.
4. Rozpoznawanie zespołów maniakalnych ( hipomania, mania, mania z objawami psychotycznymi, zespoły mieszane).Psychoterapia. Techniki terapeutyczne.
5. Zaburzenia afektywne sezonowe.
6. Zaburzenia afektywne a samobójstwa.
7. Zasady terapii zaburzeń afektywnych. Farmakoterapia. Czynny udział chorego w procesie terapeutycznym.
8. Terapia poznawczo-behawioralna w leczeniu zaburzeń afektywnych. Opracowywanie programu leczenia. Ćwiczenia indywidualne i grupowe- studium przypadku, protokół sesji terapeutycznych.
9. Radzenie sobie ze stresem i profilaktyka nawrotów zaburzeń afektywnych.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Posty
33
Dołączył(a)
03 cze 2008, 16:05

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Przeskocz do